Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyenkor még táppénzre tudok...

Ilyenkor még táppénzre tudok menni a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Most járt le a gyedem, éppen a szabadságom töltöm és beteg lett a kislányom. Mondták a munkahelyen, hogy emlegettem volna táppénzre, akkor nem a szabim fogyna.

Csak én nem tudom hogy működik. Mivel eddig itthon voltam, a gyerekorvos sem ajánlotta fel a táppénzt.

A kislányom múlt hét óta van itthon. Ha holnap felhívom a dokit, akkor holnaptól lehetek táppénzen vagy azt már múlt héten kellett volna jelezni és ilyenkor ezt már buktam?


febr. 5. 16:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az orvos 5 napra visszamenőleg tud táppénzre venni.
febr. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De jó, köszönöm.
febr. 5. 17:05
 3/11 anonim ***** válasza:
Azt azért nem árt tudni, mielőtt tappenzre kéred magad, hogy a gyermekapolasi tappenz napjai limitáltak, a gyerek életkorához igazodnak, szuletesnaptol szuletesnapig. Ha most elhasznalod, bölcsi alatt nem biztos hoyg elég lesz.
febr. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ahogy néztem, több mint 80 nap+apukának is.
febr. 6. 08:52
 5/11 A kérdező kommentje:
Véletlenül elküldtem. Szóval 168 nap összesen. Ez 5 napos munkahéttel számolva 33 hét. Nagyobb gyerekek is vannak, ha egyszerre betegek akkor lehet menni másikkal. Az újabb 84 és 28 nap. Plusz az évi szabadságok, ami kettőnknek kb 60 nap. Ez annyi, hogy egyikünk akár mindig itthon is lehetne.
febr. 6. 08:58
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem 33 hét. A tappenz naptári napra jár. 60 nap szabadságod meg egészen biztosan nincs évente
febr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azt írtam, hogy kettőnknek! Egészen pontosan 37 nap az éves szabadságom. A férjemnek is gondolom kb ennyi. Szóval a 60-al még keveset is mondtam.

Akkor legyen 24 hét. Na püff. Még úgyis rengeteg, kb fél év. A szabik is kitesznek 18-19 hetet (van még három hetem a felgyűltből és ugye azt heti 5 nappal számolják. Férjem is hozott át tavalyról vagy 8 napot)

Az 43-44 hét.

Azért így a harmadik gyereknél már tapasztalatból tudom, hogy ennyit a legbetegsebb gyerek sincs betegen. Mert akkor kb mindig beteg. Szóval gondolom nem ez a pár nap fog közbeszólni.

febr. 6. 14:51
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem ezek után mi a kerdesed, hiszen mindent jobban tudsz.

37 nap éves szabadságod amugy akkor van, ha 45 éves vagy... Ha 3 gyereked van, akkor azért csak voltál már velük gyápon

febr. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem, nem voltam gyápon, mert a 3 gyerek között kb 1,5 évet dolgoztam és mivel akkor anyuékkal laktunk, meg volt oldva a felügyeletük. De ez igazából nem is igazán tartozik ide.

Nem vagyok 45, akkor nincs 37 nap, nekem ezt egy kalkulátor hozta ki 3 gyerekkel, amiből kettő autista.

febr. 6. 15:59
 10/11 anonim ***** válasza:
Ok. Mindegy, a lényeg az lett volna, hogy a gyáp nem végtelen. Anyagilag se igazán jársz jól vele, hiszen az 60%, a szabadságra járó távolléti dij meg ennél jóval több.
febr. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!