Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyszerre taszít és vonz egy név?

Egyszerre taszít és vonz egy név?

Figyelt kérdés

Tetszik egy nagyon népszerű és szimpla név, amit eltudnék képzelni a fiamnak. De közben az van bennem, hogy ennél sokkal szebb nevek vannak, különlegesebbek. De valami miatt nem tudom elképzelni mással csak azzal a szimplanévvel. Ami tetszik, de nem egy szerelemnév.

Más is érzett így? Hogy döntött végül?



febr. 6. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy vagyok a Balázs névvel. A férjemnek ez tetszik a legjobban, passzol is a vezetéknévhez, de bennem kettős érzések vannak. Vállalható, szép névnek tartom, de nincs előttem, hogy Balázs nevű gyerekünk van, valahogy nem illik a képbe. Viszont eddig még jobbat sem találtunk.
febr. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is szimpla egyszerű név lett, de manapság ritkábbnak számít a statisztika szerint.

Nekünk a vezetéknév miatt sok kiesett hiába tetszett volna. De sok olyan is volt ami végülis tetszik de mégsem érztem a mienknek.

febr. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy voltam hogy már szülés előtt vagy 10 évvel kinéztem egy nevet, ami akkor még nem volt gyakori de mostmár sajnos az.

Emiatt mikor terhes lettem sokat gondolkodtam azon hogy valami mást kéne választani, nem a gyakori nevet, de képtelen voltam másképp hivatkozni rá.

Így maradt a gyakori név, és nem bántam meg, illik hozzá

febr. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt egy lánynév, ami beragadt a fejemben és a terhesség feléig az is volt a terv. De valahogy nem éreztem az igazinak. Aztán bekattant egy olyan, ami sosem volt a listán és ahogy kimondtam, megjött az a hiányzó érzés, hogy ez az! Megváltoztattuk a tervet és már nagylány, ez tartozik hozzá.
febr. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Add azt. Hidd el, a gyereked örülni fog az "egyszerű" nevének a sok Dzsordzs, Kende, Laborc és társai között.
febr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan ebben a helyzetben voltam, így 2 keresztneve lett
febr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
és mi lenne az a név?
febr. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én adnám azt a nevet is,ami a megérzés,és adnék mellé egy másik keresztnevet, amit szépnek találok.

Ilyenkor mindenképp 2 keresztnevet adnék. Sorrendtől függetlenül, nem tudom, melyiken szólítanám.

febr. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!