Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet egyszerre jó anyának és...

Lehet egyszerre jó anyának és jó feleségnek lenni?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem lehetetlen vállalkozás. Ha inkább feleség vagyok és a férjemnek kedvezek, akkor a gyerek háttérbe kerül, és vannak olyan szituációk, amikor lelkiismeret furdalásom van, és pocsék anyának érzem magam emiatt, hogy a gyerekemnek szüksége lett volna rám, de én nem voltam ott mert a férjemmel voltam elfoglalva. Fordítva ugyanez. Ha inkább anya vagyok és a gyerek van előtérben, akkor a férjemre van kevés időm, pedig nem akarom elhanyagolni, de ha mégis úgy alakul, akkor szörnyű feleségnek érzem magam. Nem tudom kinek adjam a prioritást, viszont ebbe a kettősségbe fel fogok őrlődni hosszú távon.
2022. júl. 1. 22:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
A férjeddel beszéltél erről? Lehet, hogy ő is így érez. Jó férj legyen vagy jó apa.
2022. júl. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Igen, lehet.

Egyensúlyt kell tartani a két szerep között.

2022. júl. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Talán próbáljatok meg családként élni és nem te körülugrálni a kiskirályokat. Nem vagy szolgáló, nem kell megfelelned. Nálunk a gyerek a prioritás, de ettől nagyon élvezzük a férjemmel az együtt töltött időt és elfogadjuk, hogy ez most kevesebb. 16 évesen már nem akar anyuval meg apuval lenni, próbáljuk most kiélvezni.
2022. júl. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Én elengedtem ezt, a gyerekekkel megérttettem h nekem is van szükségem saját időre töltődni, a párkapcsolatomra v h ne csak velük legyek. A 9éves nyafog emiatt és ha neki kedvezek sem elég neki semmi, ilyen típus, a 11éves megértő, minap ő fektette a 20hónapost mi pedig kiültünk a bébiőrrel a kertbe a férjemmel beszélgetni, van h a férjem vigyáz a kicsire és én bezárkózok egyedül főzni és nekem pszichológus mondta h igenis meg lehet és kell is érttetni a gyerekkel h a szülőnek van gyerekmentes élete is és ezt tiszteletben kell tartaniuk. Nem tudsz minden fronton megfelelni mindenkinek egyszerre. Néha az egyik kap belőled többet, néha a másik. Ahogy a munkahelyen is csak alkalmazott vagy és ott sem anya, sem feleség.
2022. júl. 2. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
21%

Nekem két picim van. Egy 9 hónapis és egy 3 éves. Írtó sok időmet elviszik.

De mégis tudok feleség is maradni.


Komolyan nem értem, hogy lehet ezt máshogy cainálni, ezen megőrülni?

2022. júl. 2. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21%

Nem értem már magát a deffiniciot sem: mit értesz jó feleség alatt? Szex, beszélgetés amikor ne erre igénye van, étel és rend a lakásban? Nekem kb. ezt jelenti. Szexelj éjjel, beszélgess amikor jut rá idő, főz és tarts rendet amennyire tudsz.

Írj inkább konkrétumot, mert így ez elég tág.

2022. júl. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

Lehet, ha van mellé egy jó apa és egyben jó férj is mellé. ;)

Anélkül csak lavírozás a két szerep között

Viszont ha a férjed jó apa, akkor eleve nem kéri, hogy szorítsd háttérbe a gyereket, mert ő sem akarja.

Ugyanakkor közösen megtaláljátok és megélhetitek az egymásra fordítható időt.

2022. júl. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%
6. És persze ne beszéljen sokat, ha az ura hazajön a gyerekek kussoljanak és ha apa kiöltözve megy el “vadászni” akkor egy büdös szót ne szóljon… olyan szép az ‘50-es évek ahonnan írsz :)
2022. júl. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%

Úgy lehet jól lavírozni, hogy nem csinálsz ebből lelkiismereti ügyet. Nincs segítségünk, a szüleim vidéken élnek, így akkor szoktunk kettesben programozni, ha náluk vagyunk. Olyankor anyukám vigyáz 3-4 órát a babánkra, mi meg elmegyünk korai vacsizni egyet. Igyekszem kizárni, hogy mi történik közben otthon. Anyu felnevelt 2 gyereket, ez a 3-4 óra is menni fog neki.

Egyébként én sem igazán értem, hogy miért kell ebben kikészülni, vagy tényleg mondhatnál kritériumot.

2022. júl. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
23%

Valaki elmesélhetné, miért lettem lepontozva?!


Akkor kifejtem.


Feleség vagyok, mert adok magamra, nem "nyúzott anya" kinézetem van.

Feleseg vagyok, mert a 2 gyerek mellett is tökéletes a szexuális életünk, van miidőnk (igaz ritkán, de van).

Feleség vagyok, mert tisztelem, becsülöm, szeretem a férjem.

Feleseg vagyok, mert gondoskodok róla (ahogy ő is rólam).


Emellett anya vagyok, mert nevelem a gyerekeinket.

Anya vagyok, mert szeretem őket, jobban mint barki más.

Anya vagyok, mert megszültem, tápláltak, táplalom, eltartom, ellátom, gondozom, óvom őket.



Komolyan kérdeztem, hogy hogy lehet ezt nem ehyszerre csinálni? Azért mert valaki anya lett, miert ne lehetne feleség is? Miért kell azt elfelejteni, elásni, eltemetni?!


Nyilvan a gyerekkel jóval kevesebb idő jut "feleségnek lenni". Változnak a feltételek, változik minden. De nem tűnik el. Ahhoz már nagyon durva leépülésnek kell lenni szerintem a nő részéről.


De le lehet pontozni, csak fejtsétek már ki mégis miért.


5#

2022. júl. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!