Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1 év 3 hónap korkülönbség:...

1 év 3 hónap korkülönbség: mindent egyszerre megengedni, vagy a kicsi várjon?

Figyelt kérdés

1 év 3 hónap van a két gyerekem között. 6 és 5 évesek.


Mindig megy a vita: hogyha megengedem a kicsinek is, akkor az a baj, ha a kicsinek nem engedem meg, akkor azon megy a vita.

Két érvem van:


"Nem tehet arról a kicsi, hogy később született." (Ha a kisebbnek is megengedem azt, amit a nagyobbnak nem engedtem, amikor ő volt annyi idős, mint a testvére)



"A nagy X idős, te meg Y vagy." (Amikor a kicsinek nem engedem meg azt, amit a nagynak se engedtem annyi idősen."



A későbbieket nézve melyik a jobb nevelési elv?


2022. máj. 19. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Én a gyerekek korához és érettségéhez viszonyítom, mit engedek meg nekik, nem egymáshoz. Ha úgy gondolom, a kisebb már elég "érett" arra, hogy azt csinálja, amit a nagy, akkor megengedem neki, ha nem, akkor nem. És azzal indoklom, amit helyesnek látok. Nincs egyetlen örökérvényű, mindenre vonatkozó szabály.
2022. máj. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%

A második.

17 évesen lehet elkezdeni a kreszt, akkor a kicsinek is meg fogod engedni, hogy kezdje 16 évesen, amikor nem lehet?

2022. máj. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Attól függ, miről van szó.
2022. máj. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Ha ennyire kicsi a korkülönbség, lehet próbálnám a nagynak kicsit később megengedni, a kicsinek meg kicsit korábban, és akkor lehet egyszerre. De komolyabb dolgokban megmondanám, hogy ezt 6-7-8 éves kortól fogja mindenki megkapni és slussz.
2022. máj. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

2 óvodás magyarán. 6 és 5 éves mindkettő nagycsoportos kategória. Azaz óvónéni ugyanolyan nehézségű feladatokat ad a gyerekeknek és ugyanazt várja tőlük. Ezen kívül egy vegyes csoportban, ahová járnak 3-7 évesek is, minden gyerekre ugyanazok a szabályok vonatkoznak.

A gyerekeid között annyira kevés a korkülönbség, hogy amit az egyiknek lehet, azt simán lehet a másiknak is.

2022. máj. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Derjaderja ***** válasza:
94%

Tudsz egyetlen példát mondani a való életből? Nem tudok elképzelni ilyen helyzetet.

1-gyel és 5-tel értek egyet, nálunk 3,5 és 1,5 évesek, eddig nem volt ilyen dolog, amit csak a kor miatti elvből kellett volna csak az egyiknek megtiltani.

Nyilván a kisebbik nem rollerezhet, mert nem tud, a nagy még nem kismotorozhat a tesó motorján, mert a térdet veri a földet, de gondolom nem erre gondolsz.

2022. máj. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Derjaderja ***** válasza:

Bővebben, lehet hogy tévedek, de ez egy olyan szempontrendszer, ami a felnőtt segítsége nélkül nem kerül be a gyerekek fejébe. Kèptelenségnek tartom, hogy egy gyerek számon tartsa, hogy ő 3,5 évesen kaphatott cukorszórást a fagyira, akkor a másik mért kap 3 évesen.

Egyáltalán nem logikus valamit korhoz kötve megengedni számomra, főleg ilyen pici korban. Én egyáltalán nem erőltettem a kor témát, és ilyen kis korkülönbsegeknèl nem tennék semmilyen különbséget a gyerekek közt egyéb indok nélkül.

Én kisebb gyerek vagyok, és amúgy gyűlöltem az ehhez hasonló érvelést, bár még nálunk sem volt ilyen korhoz kötött megengedés. Viszont 11 év volt a különbség (édestesók vagyunk), ami miatt nyilván néha muszáj volt megkülönböztetni a két gyerek jogait. De nem jó érzés és meg is marad.

A Tieid lényegében egy korúak.

2022. máj. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%
Nálunk 13 hónap van. Én inkább a kicsihez igazodtam, mert mindent együtt csináltak. Semmiről nem maradt le azért a nagy, mert csak 5 évesen kapott kis legot vagy mert 3 évesen kezdett gyurmázni, a kicsinek viszont lehetett volna baja belőle, ha túl korán találkozik olyan dolgokkal, amikkel könnyen kárt tud tenni magában.
2022. máj. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%

Én nem csinálok ilyenbôl gondot.

A hat évesnek∶ Te nem ülhetsz a babakocsiba, mert téged már nem bír el.

A két és fél évesnek, mikor ô is iskolába akar menni a nôvérével: Persze, mehetsz te is, ha majd hat éves leszel.

A nagy kapott keménycukrot, és a kicsi is akar∶ Az neked még túl kemény, de adok helyette kekszet.

Az utolsó szívószálas üdítôt veszem ki a hûtôbôl a kicsinek, erre a hat éves is kérne: Most sajnos csak egy van, ezt hadd kapja meg a húgod, mert ô kérte elôbb. Délután veszek még.


Soha egyik gyerek sem problémázott ezeken sokáig, valószinûleg azért se, mert eleve nem vagyunk ráfeszülve erre, hogy mindenkinek hajszálra pontosan ugyanannyi kell. Ha a szülô kínosan ügyel arra, hogy mindig mindenkinek ugyanakkor ugyanannyit, akkor persze, hogy a gyerekek is ki lesznek élezve rá.

Bizony elôfordul, hogy az egyiknek jut valami, a másiknak nem, de máskor meg fordítva van. Kivételezés nincs, mert összességében ki van egyenlítve a dolog.

2022. máj. 20. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Nagy korkülönbségnél egyetértek, utolsó, de amikor alig egy év van a gyerekek közt, az teljesen más.
2022. máj. 20. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!