Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen gyakran érzed úgy hogy...

Milyen gyakran érzed úgy hogy eleged van az anyasagból?

Figyelt kérdés

Direkt nem írom,hány éves legyen a gyerek,mindenki írhat,akár egy hónapos,akár húsz éves a "baba".

Tökéletes anyukák ide nem kívánatosak,akiknek soha nem teher az anyaság,és máglyán égetnék el,aki néha,vagy ennél gyakrabban, világgá futna belőle.


Nekem: egy éves élénk leányzó,egy éve nem alszom,szinte nonstop figyelmet igényel. Sokszor elegem van,a napjaink zöme még most is túlélés. Az időben bízom,hogy ha végre talán sikerül legalább hat órát egybefüggően aludnom,és ovis lesz,azaz nem nonstop én felügyelem,talán nem leszek ennyire ki. Kedvenceim a házimunka megvar (igen,pont ez a baj),nem most kell ragyognia mindennek (nem is ragyog..), élvezd ki..(mielőtt,vagy miután elájultam a fáradtságtól?) Menj baba mama klubba ( minden is messze van tőlünk, a gyerek még napi kétszer alszik nappal, és én is örülök,ha a nevem nem felejtem el,de köszi..)



Még egyszer: ez nem tanacskérő kérdés,és nem egymás elítélése kérdés. Távolról sem kinek nehezebb és ki bír többet kérdés. Egyszerűen az,ami: milyen gyakran érzed úgy hogy eleged van az anyasagból? Irhattok bármit,ami ezzel kapcsolatos és titeket érint.



febr. 7. 11:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Én utálom a nem alvás részét vagy amikor jön a foga és hisztizik. A bölcsi segített,de ott meg folyton beteg. Saj os a nem alvás miatt éjszaka már én is hisztizek a gyereknek ami tudom hiba de 2 év nem alvás után eddig bírtam.a munka sojat segített,az lett az én időm.
febr. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Én 22 hónapos koráig nem aludtam 2 óránál többet egybe. Magából az anyaságból sosem volt elegem, az zavart, hogy már mindent kipróbáltam , miert nem tudunk legalább 5 órát egyben aludni, borzasztó tehetetlennek éreztem magam. Ráadásul nincs senkim , akivel tudok egy jót beszélgetni, de ez a mai napig fennáll.
febr. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%

Szülés után éreztem, jól beszippantott a depresszió, soha nem gondoltam, hogy velem is előfordulhat. Meg akartam halni, úgy működtem, mint egy biorobot. Mindennap csak a túlélésre mentem, sírtam egésznap, alig vártam, hogy hazaérjen a férjem,akkor beültem a zuhany alá, ott is sírtam. Utáltam az egészet, de legfőképp magamat, hogy egy darab kaka vagyok, nem ezt érdemelné tőlem a kisfiam, aki csak rám számíthat. Persze gondoztam, etettem, de nem voltam boldog. Hasfájós volt, este 8-tól éjfélig torkaszakadtából üvöltött, bármit csinálhattam semmi nem volt jó.. A mellem begyulladt, aztán a tejem elapadt, ráadásul maradt bennem két méhlepény darabka is, ami majdnem kinyírt..

3 óránként kelt enni, utána 1-1,5 órát szenvedett a hasával, mire elaludt szinte kezdődött előlről.

3 hónapos korára elmúlt a hasfájása, onnantól napról-napra javult a helyzet. Most már vagy még csak..?! 1 éves, egy álom baba, az éjszakát hónapok óta végig alussza, este kap tápszert 8-9 között, onnantól alszik reggel 8-9-ig,

mint a bunda. Napközben már csak egyszer alszik, de ügyesen eljátszik magában amíg mondjuk gyorsan feltakarítok, vagy feldobok valamit főzni.

Biztos vagyok benne, hogy lesz még jó pár kemény időszak, nem alvás, dackorszak stb, de ahhoz már próbálok pozitívan állni.

febr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Most lesz 21 hónapos a fiam. 2-2,5 óránál többet nem alszom egyhuzamban, engem ez már kikészít. Mellette dolgozom, és tanulok is.

A férjem állandóan dolgozik, alig van otthon.

Így rám marad jóformán minden, mosás, főzés, takarítás, a nagyobb gyerek.

A férjem régen mindent is megcsinált, mindenből kivette a részét. Nyilván most állandóan fáradt, néha felporszívózik, aztán meg húzza a száját, amikor a gyerek 10 perc múlva valamit szétszór. Állandóan feszült, fáradt, ideges.

Így mivel próbálom amennyire lehet tehermentesíteni, saját magamra nem marad időm. És ez az, ami megvisel, és hiányzik. Hogy nem tudok egy jót fürdeni, vagy leülni olvasni kicsit. Sokszor érzem úgy, hogy elveszítettem önmagam.

A 13 éves lányom egy tündér, sokszor mondja, hogy igyak meg nyugodtan egy kávét, addig lefoglalja a kicsit. :)

De vannak napok, amikor bizony a világból is ki tudnék szaladni.

A férjem most munkahely váltáson gondolkodik, ami talán pozitív hatással lesz mindenre. Meg nekem ha minden jól megy, februárban véget ér a suli. Az is könnyebbség lesz. Szóval igyekszem pozitívan hozzáállni azért, amennyire tőlem telik. :)

febr. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%
20 hónapos a lányom és általában jól alszik (kopkop), így nekem csak akkor van elegem, ha rosszabb alvós időszakunk van, de erre tényleg használ az, hogy "a házimunka megvár", így ilyenkor ezzel élek. Az nekem túlélésre megy... Egyébként előjön a "leeresztettem" érzés menetrendszerűen 3-4 hetente. Ilyenkor kapok egy kis kimenőt. Vagy barátokkal megyek el valahova egy estére/éjszakára, vagy egyedül megyek el vásárolni, mozizni, stb. és már csak altatás után érek haza. Nekem ez hatalmas töltődés! Mintha nyomnának rajtam egy reset gombot, már másnaptól sokkal türelmesebb, vigyorgósabb és jobbfej anya leszek.
febr. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem az anyaságból van elegem, csak néha sok. Nem bírom a nem alvást, a 24/7-es készenlétet, hogy a nap minden percében figyelnem kell, hogy ne ölje meg magát valamilyen új kreatív módon egy légüres térben, hogy egy napra sem mondhatom azt, hogy szeretnék egyedül lenni, holott nincs olyan emberi kapcsolatunk, amit normálisnak mondanának, ha még a wcre is követne az illető. Ha 39 fokos lázam van, és el akarok ájulni a rosszulléttől, akkor is anyának kell lenni, hogy nem tudok akkor enni, aludni vagy wczni, amikor csak akarok, mert kva nagy hisztik közepette kell megakadályoznom egy másik emberi lényt abban, hogy szétverje a fejét a kövön.

És persze, vannak jó részek, meg az ember csinálja, van amikor nem is olyan fárasztó, de az, hogy nincs kiszállás, soha, semmikor, semeddig, az iszonyú fárasztó.

febr. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,jöhetnek meg es nagyon örülök,hogy nem kezdődött el egymás pocskondiazasa,a neked könnyű kommentek,és a szuperanyák (is egyelőre) távol vannak.

#6. Igen,ez így jó megfogalmazás,igazából én sem azt mondanám az anyasagból elég,hanem így,ahogy leírtad,viszont nem találtam rá más szót,akkor mivel lehetne helyettesíteni,miből is van elegem? Csak arra jutok,ha egy szóval kellene mondani,mégiscsak az anyaság az,ami sok (tud lenni) de ha van neked vagy másnak jobb ötlete, megköszönöm ha megosztja.

febr. 7. 13:30
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

6# Szerintem a kérdező és mindenki más is ezt értette "anyaság" alatt. :)

Én azt szoktam mondani, hogy szeretek anya lenni, sosem csinálnám vissza, de a vele járó feladatokkal és kötelezettségekkel olykor torkig vagyok, ez van.

A másik kedvenc "okosságom" meg az, hogy mindenkinek van rossz napja, gyerektől függetlenül... Előtte is volt, most is van. De amikor az én rossz napom találkozik a gyerek rossz napjával, na az az igazi tuti! :D

febr. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában, hogy elkezdődött a hisztikorszak, egybekötve az egy órás szenvedéssel, ami a nappali alvást övezi, már minden nap érzem úgy, változó időtartamban, hogy a tököm kivan az egésszel. Aludni szerencsére tudok. Ha az nem lenne, biztos már rég a zárt osztályon lennék.
febr. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
90%
Szinte mindig - hozzáteszem nem is akartam gyereket
febr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!