Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyaságból megbuktam! Ilyenkor...

Anyaságból megbuktam! Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogyan tovább. Elfáradtam. Valahogy semmi sem működik. Nem tudtam ebbe a dologba belerázódni.

Kisfiam 11 hónapos. 5 hónapos koráig hasfájós volt, azóta pedig folyamatosan jönnek a fogai. Mondhatni, hogy ezt a 11 hónapot végigbőgte és nyöszörögte. Mindent megpróbálok, de semmi nem segít. A világ összes kencéjét, bogyóját kipróbáltuk már a hasára, fogára. 2-3 hetente van 2-3 olyan nap, ami csodaszámba megy, el tud játszani egy kicsit egyesdül is. Ilyenkor tudok foglalkozni a háztartással, ami egyébként szalad. Segítségem nincs. A férjem fürdetésre ér haza, de hamarabb elalszik, mint a kicsi. Már normális emberi kapcsolataim sincsenek, pedig már a gyerek miatt os szükség lenne egy kis társaságra. Egyre türelmetlenebb vagyok, pedig nemsokára a hisztilet is kezelni kellene.

Imádom a kisfiamat. Nem érdekelne az egész, ha egy kicsit is látnám rajta, hogy szeret, de semmi. Mindenki mással nagyon jól kijön. Az a baj, hogy néha megvigasztalni sem tudom. Bezzeg ha az apja felveszi egyből minden rendben van. Én pedig mintha ott sem lennék vagy jobb lenne ha nem is lennék. Már nem tudom. Mit rontol el?


2014. márc. 25. 11:51
 1/10 anonim ***** válasza:
15%

Nagymama? Anyos? Miêrt nincs segítsêged? Egy takaritónõt nem tudsz fogadni?



Egyêbkênt nálam 3 gyerek van, segítsêg 0. Szerinted ên hogy vagyok? :D

2014. márc. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Első nagyon hasznos volt. Hiába mondom, hogy jobb lesz, vagy hiszed vagy sem. A gyerek szeret téged ez nem is kérdés, de veled van 0-24 órát, értelemszerűen jobban mutatja örömét afelé akit szeret de ritkán lát, lásd apa. Jön a jóidő, menjetek sétálni, nézelődni stb. Amikor apa nem dolgozik menj egyedül ! Foglalkozz magaddal. Legyen ez szombat vasárnap reggel vagy este. Sétálj, szellőztesd az agyad, ha van barátnőd ülj le vele egy kávéra, térj be butikokba leskelődni, minden olyan dolog, ami téged kikapcsol. Ő pedig legyen addig a kicsivel.
2014. márc. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy buktál meg! Ne mondj ilyet! Az természetes,hogy az apját nagyon ritkán látja, így mikor ott van, akkor ő a favorit- ez mindenhol így van, ahol apuka sokáig dolgozik. A kisfiadnak te vagy a biztos háttér,de ezt nem mutatja ki, mert ez neki természetes. benned volt 9 hónapig, azóta is élsz-halsz érte, ő ezt érzi és biztonságban érzi magát. (ahhoz tudnám hasonlítani,mint mikor a férfiak megtalálják a NŐT és elkényelmesednek és természetesnek vesznek mindent) Kitartás! Egyszer csak kijön az összes foga és ne félj előre a hisztis korszaktól, mert bevonzod...
2014. márc. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, nem vagy egyedül, más is érzett már ilyen dolgot. Helyileg hol laksz?

Esetleg kezd eljárni játszótérre. Ha a 13. kerületben laksz esetleg össze is futhatunk. Nem lesz semmi baj sem meglátod. Az enyém is másfél évig nyűglődött, most kezd helyrerázódni.

2014. márc. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem buktál meg ilyenre ne is gondolj! Tudom mondani egyszerű de próbálj meg egy kicsit lazítani. Én is egész nap egyedül vagyok segítség nélkül és itt barátaim sincsenek még mert új helyre költöztünk. Nagyon sokáig nálam is ez volt, hogy egész nap sírt,szenvedett amikor velem volt amikor apa hazajött akkor meg teljesen nyugodt kisbaba lett. Egy idő után rájöttem, hogy a fáradtság és egyedüllét miatt ideges és türelmetlen lettem és ezt bizony érzi egy baba és át is ragad rá. Az meg természetes, hogy akit ritkábban lát az jobban leköti. Nálunk is ha a párom itthon van akkor csak kaja időben kellek amúgy mintha itt sem lennék. De ettől még persze, hogy szeretik anyát csak kicsit uncsik vagyunk :-)Ha apa vele van kicsit kapcsolódj ki! Akár sétával akár olvasással vagy bármivel ami leköt és megnyugtat mert a nyugalom nagyon fontos. Szóval ne keseredj el, fel a fejjel és tényleg hidd el, hogy ez jobb lesz főleg ha már tudtok majd menni játszóterezni, sétálni és a fogai sem jönnek majd mindig nonstop csak kitartás!
2014. márc. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Volt annak idején egy olyan jó ötletünk, hogy költözzünk vidékre...hát itt még kirakatok sincsenek. Nagyszülők, barátok messze.

A férjem hétvégén "csak" délig dolgozik. Ha hazaér, akkor pedig egyértelmű, hogy pihenne egy kicsit.

Tisztába vagyok vele, hogy nekem kellene helyre raknoma dolgokat, de nemigazán sikerül.

2014. márc. 25. 12:22
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom egy éves múlt, Ő is ilyen. Három hónapig le nem tudtam tenni, olyan nehezen szokott hozzá a külvilághoz, aztán nálunk is az állandó hasfájás, ez eltartott négy és fél hónapig.

Majd ugye a fogzás, ami folyamatos, még csak négy van, azzal folyamatosan szenved, ha front van azért bőg, ha nem tudok vele foglalkozni éppen akkor amikor ő szeretné, akkor persze olyan ordítást rendez, hogy az utcán is hallják, ha fáradt, álmos azért sír. Elaludni nem tud egyedül még mindig én kellek hozzá.

Ehhez jön még az is hogy fél az idegenektől, az új dolgoktól és új helyzetektől, pedig nem neveljük burokban.

Negyed óránál tovább nem játszik el magában, csak ha ott vagyok mellette.

Persze az anyósomnak nem tetszik, hogy a kislány visszahúzódó és nem ugrik mindenki nyakába.

De emellett azért sokat mosolyog, nevetgél, beszél. Biztosan nálatok sem 0-24-ben megy a sírás, persze vannak nagyon nyűgös napok, hetek, de a legfőbb örömforrásunk a gyermekünk.

Kitartást! Néha én is úgy érzem csődöt mondtam anyaként, de ez nem így van nálad sem!

Meg kell barátkoznunk a gondolattal, hogy a mi gyerekeink beletartoznak a babáknak abba a 20%-ába, akiket úgy nevez a tudomány hogy Hiperszenzitiv baba. Ez van, ezen nem tudunk változtatni, csak támogatást nyújthatunk nekik.

Tehát nyugi, nem vagy egyedül.

2014. márc. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen csak pihenésre van szükséged! A picid is érzi rajtad az a sok fáradságot, feszültséget, ami benned van... Ha a párod szeret és valamelyest is számítasz neki, akkor ki kéne vegyen szabadságot, hogy kicsit pihenni tudj, otthon legyen ő vele, 1-2 napot, te pedig menj el valahova... Járjatok el a babócával játszótérre, játszóházba, olyan helyekre, ahol ő játszik, te picit pihensz, akár babás ismerősökkel jöjjetek össze, stb... De a pihenés, egy kis feltöltődés lenne a legjobb! Kitartást!
2014. márc. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem bele lehet fáradni a napi rutinba. A kisfiam 21 hós, imádnivaló, édes kisfiú, de nem a legkönnyebb eset. 4 hós koráig hasfájós volt, 19 hós koráig jöttek a fogai folyamatosan - mindezek ellenére én azt gondolom, ő akkor volt nyűgös, ha én az voltam. Most a télen kicsit beszorultunk a lakásba és pont 18 hósan jött elő nála a hisztikorszak, nálam a magány - hát ez a kettő nem jó párosítás. Nem tudom, milyen környéken éltek, de nálunk van baba-mama klub, ahova mindig elmegyünk, hacsak nem beteg, van játszóház, ami hétfőn féláras, van zenebölcsi hetente, amit mindig meglátogatunk. Ez 3 program máris. Járunk játszótérre, viszünk homokozókészletet is, mindig körénk gyűlnek a gyerekek (és az anyukájuk is, így van kivel beszélgetni). A múltkor felültünk a buszra és elmentünk turkálóba, hihetetlen jó volt végre mást is látni, mint babás dolgokat. A kisfiam amúgy mióta megvan, társaságot igényel, nem nagyon játszik el egyedül. Mióta a 1,5 évet betöltötte, néha (!) van olyan, hogy leül legózni vagy ilyesmi, de ez ritka. Együtt csináljuk a házimunkát, már egész jól ért hozzá, mosógépbe ki és bepakol, tereget, sepreget :) A zöldségeket együtt pucoljuk, megrágja őket, legalább jut a szervezetébe vitamin :) A nagyszülők messze élnek?
2014. márc. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nemhogy nem buktál meg hanem inkább kitüntetést érdemelsz.Tudom ezzel nem segítek,de én már becsavarodtam volna.Az én lányom egy nagyon nyugis baba volt,sose voltak ilyen gondjaim.Le a kalappal,hogy te bírod,biztos baromi nehéz,de egyszer csak kijönnek azok a fogak,és rendeződik a helyzet.Kitartás.
2014. márc. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!