Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sokat utődik a fejük a gyereke...

Sokat utődik a fejük a gyerekeknek míg megtanulnak járni esés közben,sokszor akár csempen, kemény felületen. Ilyenkor mindig nagyok félek,hogy komoly baj lehet belőle. Mennyire veszélyes? Kivedhetetlen sajnos,max ha nem adok rá erre való fejvédőt...

Figyelt kérdés
febr. 11. 08:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%

Sokszor?? Még a megkésett mozgásfejlődésű gyerekemnek is csak egyszer-kétszer koppant.

A másiknak meg egyetlen egy nagyobb esése volt.

febr. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Az én fiam sokkal többször borult nagyobbat, mikor ülni és mászni tanult, de akkor nem aggódtam, hisz sokkal alacsonyabbról és kisebb lendületből koppant.

Mióta megy, gyönyörűen tompít a kezével, vagy fenékre tottyan, egyáltalán nem tapasztalom, hogy sokat ütődne a feje olyankor...

febr. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Gyerekek 15 hónapos, még nem jár. Gondolom ezért is esik többször ha felkapaszkodik. Vagy van olyan,hogy ül és hanyattvagja magát.
febr. 11. 08:46
 4/17 A kérdező kommentje:
A nagy esés alatt mit értetek? Ágyról soha nem esett le,azt úgy gondolom ki lehet védeni, de ha ő kapaszkodik ebbe-abba,majd onnan elborul, és ilyenkor koppan a feje is, azt sajnos nem tudom kivedeni.
febr. 11. 08:48
 5/17 A kérdező kommentje:
Vagy olyan is volt,hogy ult a csempen, nyújtunk a hónalja alá, de ő már lökte is magát hanyatt, akkor is koppant a feje :(
febr. 11. 08:51
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

Az én lányom is borul mint egy zsák 6 hónapos kora óta.....már szerencsére nem mert megtanulta. De 10x biztos esett már nagyot, amikor állni tanult. Csempe, konyhakő, szőnyeg, parketta, már mindegyikkel volt incidens. Rajtam olyan para volt. Még mindig bűntudatom van miatta. Úgy voltam vele hogy tanuljon meg esni, de a kemény helyeket ki kellett volna védeni. Szerencsére nem lett komolyabb baja belőle, 100xosan is lekopogom és hálát adok.

Úgy tudom egyébként hogy mivel fejnehezek ezért szinten belül esnek és emiatt lesz nehezebben baj. Úgy tudod kivédeni hogy vagy adsz a fejére valami könnyűt vagy a seggébe vagy.

De még így sem 100% mert volt amikor a seggébe voltam és úgy esett el.

febr. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%

2-es vagyok.

Nálunk biztonságos a lakás ilyen szempontból, így míg nem tudott menni, nem nagyon ült olyan helyeken, ahol nincs szőnyeg (fürdő, wc, konyha stb.), mert nem volt ott neki semmi érdekes, igaz, "hanyatt se vágta" magát, csak eldőlt, de akkor is tompított (kézzel előre vagy hátgörbítéssel).

A kapaszkodós időszakan meg főleg ritkán esett, max. ha magára húzta, amit megfogott, de nyilván az olyasmit próbáltuk rögzíteni, amit a kezdeti biznytalan időszakban elért.

Szerintem próbáld biztonságos talajon tanítgatni, ha ilyen borulós, más mód nem nagyon van.

febr. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%

A mozgásfejlődés "üzemszerű" része, hogy esik. Először egész kicsit, és fokozatosan nagyobbat - de addigra már tudja, hogy vigyázni kell a fejére.


Probléma akkor van, ha valami zavarja a mozgásfejlődést. Például ha puha felületen fordul át először a hasáról a hátára. Ekkor lenne az első fejbeütés, nade ha ez az ágyon vagy puha szőnyegen történik, akkor nem fáj a babának és nem jön rá, hogy vigyázni kell. És így tovább.


Ha véded a fejét, szőnyegre teszed, babasisakot adsz rá, az kifejezetten káros. Akkor nem tanul, és nem élheti le az életét szivacsok között. Muszáj kibírnia - és neked szülőként kibírni, hogy látod - azt az első pár esést.


Az eredeti kérdésre visszatérve: sima állásból esést kibírja, a magasból (pl. pelenkázóról) leesés a veszélyes. Nyilván lehet pechesen esni, de ha ezt is próbálod kivédeni, több kárt csinász, mint hasznot.

febr. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk esett,de azért csempén nem mondjuk. A lakás is biztonságos,de amikor megtanult járni sem a csempén gyakorolta valahogy. Kb 2 esés után a padlón is megtanult esni,utána tompította,ha esett. Valahogy mindig ügyesen esett,pl oldalra dőlt és tartotta a fejét,ha a járdán esett el akkor is.

8# Egyetértek,nem szivacson,szőnyegen de mondjuk szerintem első körben nem is a csempén kellene,padló meg beton között van különbség pl. Úszni nem tudó gyereket se fogok belelökni a 2 méteresbe hirtelen,hogy na mi lesz.

febr. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom bezarni a szobába, mert akkor nem jöhetne ki az ebédlőbe is, akkor mindig be kellene zárnom a szobába.
febr. 11. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!