Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Többgyerekes szülők, ha az...

Többgyerekes szülők, ha az egyik gyereknek "pogramja" van, akkor a másikat (+1 v. több gyereket) is viszitek magatokkal, és a másik szülő is ott van?

Figyelt kérdés

Olyan esetben értem, ha mondjuk iskolai program, edzés, kisebb versenyek vannak és ráér mindkét szülő, tehát nem lenne muszáj ott lennie mindenkinek.

Akkor szerveztek inkább külön elfoglaltságot a másik gyerek+másik szülő részére, vagy elkíséritek mind azt az egyet?

Nagyon kíváncsi lennék, ki hogyan szokta megoldani és hány gyerekkel?


febr. 11. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Iskolai program csak arra a gyerekre vonatkozik, amelyik gyerek jár oda, adott osztályba. Eszembe nem lenne családostul beállítani.

Edzésen is minek kellene ott ülni a másik gyereknek, ha nem muszáj?

Ha nyitott versenyről van szó, tehát nem iskolai házi versenyről, akkor fordul elő.

febr. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem viszem, csak ha muszáj. Különórákat bizony úgy kellett szervezni, hogy vagy együtt jártak ugyanoda vagy egy időpontban egymás közelébe. Kiszúrás, ha az egyik mondjuk egy öltözőben ül másfél órát heti párszor. Versenyre drukkolni meg akkor jön a testvér, ha kedve van.
febr. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk szinte minden iskolai programot úgy szervez az iskola,hogy családi program legyen. Igyekeznek a szülőket is bevonni mindenbe, ezáltal a kisebb testvéreket is.

Nálunk elég nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy családias légkör legyen. A legtöbb iskolásnak a testvére is oda jár.

Elsőben az év végi osztály kirándulás is direkt úgy lett szervezve, hogy mindenki családostul ment. Most másodikos a nagy lányunk, most is így lesz.


Nyílván lesz olyan program amit nem tudunk majd megoldani, de egyikünk legalább mindig ott lesz.

febr. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy egyszerre van programjuk, vagy egyikünk otthon marad a másik gyerekkel. Ha suli után közvetlenül van program, akkor felosztjuk, hogy ki viszi, a másikért ki megy... Ha messzebbre megyünk és nem éri meg hazajönni arra az egy órára, akkor olyan is van, hogy megyünk mind és beülünk addig egy sütire, vagy sétálunk egyet, de ez bármilyen felállásban működik.
febr. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Nem viszem, eszemben sincs. Nem kell, hogy mindenhol ott legyen a kicsi is.

Pont nemrég volt a nagyobb gyerekem versenyen, és kérdezte egy másik anyuka (akinek ott volt a totyogója is), hogy miért nem hoztam el a kicsit. Egy óra múlva már a pihiidőben nyektette a fiát, hogy foglalkozzon a kistesóval a barátai helyett. Na, ezért nem vittem pl. Nem kell mindennek az összes gyerekről szólnia.

febr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, pontosan így gondolom én is. (Már azt hittem velem van a baj...)
febr. 11. 11:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Én mondjuk nem tudnám kire bízni, ha lenne kistesó. Egy versenyt mondjuk nyilván szeretne anyuka és apuka is megnézni. Ha nem torkaszakadtábólmindenenüvöltő tesó lenne, akkor elvinnénk, hogy anya és apa is meg tudja nézni a nagyot, és ne azért maradjon ki valaki, mert otthon kell lenni a kisebbel
febr. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!