Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lehet az oka...

Szerintetek mi lehet az oka annak, hogy a mai fiatalok egyre nagyobb része nem akar gyereket, családot? Tudom, hogy Magyarországon az anyagiakra lehet fogni, de ugyanez a helyzet a jóléti országokban is, ahol elvileg minden adott a családalapításhoz.

Figyelt kérdés

Ha ez így folytatódik, lassan összeomlik a civilizációnk, és átveszik a helyünket a harmadik világbeli országok zömmel muszlim bevándorlói, mint ahogy az nyugaton már egyre jobban megfigyelhető, a keresztény vallás vezető szerepét át fogja venni a muszlim, a nemzetállamokból multikulti lesz stb... Ez a jövőkép engem kimondottan aggaszt és bosszant.


25/f


febr. 11. 12:07
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
0%
Engem sem zavar ha valakinek nincs. Viszont tudományosan bizonyított tény hogy aki családban él, egészségesebb, és öbb egészségben töltött éve van. Mert ezek biológiai programok. Ugyan úgy mint az evés, ivás, sex. Az élet tovább adása. Lehet érvelni azzal amit a média több helyen sugall, de a biológiát nem lehet átvágni.
máj. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

#20: Gondolom nem véletlenül ignoráltad #18-at, meg még tudnék ezer dolgot sorolni...


#21: Link?

máj. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Pl Bagdy Emőke. De nézz utánna.
máj. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
Ja! Nem azért kell gyerek hogy egészséges legyek. A gyerek nem KELL.
máj. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
máj. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

#23: Mármint Bagdy Emőke a tudományos tény? Egy létező személy még nem lesz tudományos tény.

Én egy linkre számítottam egy olyan releváns, az adott szakma által nem hiteltelenített kutatáshoz, ami bizonyítja a tudományos tényedet.

De továbbra sem válaszoltál, ezért felteszem máshogy a kérdést:

Ha azt feltétezzük, hogy akinek nincs/nem volt gyereke, az nem formálhat véleményt és valójában teljesen tévúton van, ezért csak a gyerekesek álláspontja lehet valid azon alapulva, hogy ők rendelkeznek csak valós tudással a témában, akkor ezt a megközelítést az élet melyik más területein kellene/lehetne kötelező jelleggel alkalmazni és valójában miért nem teszik.

#18 helyett mondanék kevésbé sokkoló témákat, hátha mersz reagálni:

- szavazati jogot el kellene venni mindenkitől és csak politikusok szavazhatnának egymásra?

- edzőként senki nem dolgozhat magasabb osztályban, mint játékosként játszott?

- Újságíróként, szerksztőként stb. senki nem foglalkozhat olyan témával amiben nincs tapasztalata? Pl. Korrupciót csak korrupt oknyomozó újságíró deríthet fel?

máj. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Te itt érvelhetsz a butaságoddal, millió dolog vot amibe azt hittem okosabb vagyok mint aki helyzetbe van. Mikor belekerültem ugyan abba a szituba, akkor jöttem rá hogy rosszul gondoltam.. Míg nem volt gyerekem, nem értettem hogy pl egy korábbi társam miért késik a munkábol(vállalkozó vagyok). Iszonyú pipa voltam rá hogy többször késett, hamarabb mennie kellett időnként, mikor kérdőre vontam mindíg azt mondta majd ha gyereked lesz megtudod. És igaza volt. A kollegám most 9:00 körül ér hozzám mert ő viszi a gyereket óvodába, mivel a felesége 6-r megy, és ma már nem kérdem meg miért késik mert tudom tapasztalatból. Bagdi Emőke? Nemzetközileg elismert szakember, hallgass meg az előadáaait a témával kapcsolatban. Ne linkeket várj, mert ugye neked mindent a google mond meg ugye? Olvass ki egy könyvet, és tapasztalj. De ha már google, millió szakembert találsz a témában megszólalni. A pálya széléről kónnyű bekiabálni, játszani kell.
máj. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Ja! Újságírók? Az szentírás. Az valóban befolyásoló tényező hogy elolvasok valamit, amit leír valaki és az én tudatomba létrejön egy kép. Sajnos ez irányítja a közvéleményt, mert az újságírók zöme nem azért ír hogy valós dolgokról számoljon be, bizonyos érdekek mentén manipulálják a közgondolkodást. Politikai szavazatok? Hogy jön ez ehhez a témához? Teljesen más történetekhez hasonlítod a gyerekvállalás kérdését. A zöme akik nem egészségügyi probléma miatt nem vállal az önzőség. Mert akkor nem tudok nagyobb autót, házat, drágább ruhát stb vásárolni. Sokan aztán rájönnek később hogy mégis kellene egy gyerek, mert a tárgyak nem hozzák meg hosszútávon a boldogságát, csak addigra kifutott az időből és vesz egy kiskutyát:).
máj. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

#27: Miért kerülöd továbbra is az első kérdést, amit azóta többször feltettem? Érvek helyett személyeskedsz csak már.

Az önzőséget meg magyarázd meg, légy szíves. Kivel szememben önző aki nem vállal gyereket? A nem létező emberrel szemben?

Van aki megbánja, hogy nem vállalt, persze, hogy van, soha nem tagadta senki, hogy ne lenne ilyen eset. De vajon mennyi?. De azt vajon lehet tudni, hányan bánják meg, hogy nem lett és hányan hogy igen? Inkább ezren bánják meg, hogy nem lett, mint egy hogy igen. Mert akkor ott már létrejött egy ember, akinek borzalmas gyerekkora volt, vagy kérdezzük meg erről a bicskei otthon lakóit? hogy drasztikus példát mondjak?

De mindegy is, ne terelj tovább.

Van két egyszerű kérdés, amire régóta kerülöd a választ:

1. Ha gyerekkel kapcsolatos témában csak gyerekes álláspont lehet releváns, elfogadott és iránymutató, akkor ezt miért nem alkalmazzuk más kérdésekre is? Példák felsorolva, akár azokat is konkretizálhatod, ha már úgyis megy az anekdotikus érvelés

2. Kivel szemben önző az, aki nem vállal gyereket?

máj. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
0%
Saját magával.
máj. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!