Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyák,hogy bírtok gyerekek...

Anyák,hogy bírtok gyerekek mellett dolgozni?

Figyelt kérdés
amikor visszamentél dolgozni hány évesek voltak a gyerekeid? mik voltak a nehézségek? hogyan változott a napi rutinod? mi az ami jobb és ami rosszabb lett? sok olyat ismerek akiknél,ahogy elkezdett a nő dolgozni,nemsokára elváltak.még a családomban is több ilyen van. ez csak véletlen lehet vagy van összefüggés? az is meglepő számomra,hogy az anyák mennyire bántják egymást is,élőben ęs ezen az oldalon is,ha nem megy azonnal vissza dolgozni ovikezdęskor,pedig ismerek olyat aki nem tudott elmenni dolgozni még az ovi első évében,mert minden hónapban beteg volt a gyereke egy hétig. legalább az anyáknak össze kéne tartani.,de mindenki első gondolata,hogy azért szül mert nem akar dolgozni" lusta nem dolgozik,minek vállal gyereket aki nem bírja..stb.miért nem a munkát szidják,hogy miért nincsenek anyáknak való munkák,amit akár babával is el lehet végezni,stb.fordítva kéne gondolkozni. sógornőmnek 3 fia van már kamaszok, már ötükre főz,minden nap nagy lábassal,mindennap mos,és munka mellett. ahogy nőnek egyre több a meló,de menjen vissza dolgozni... de a lényeg,neked mi volt a legnehezebb?
febr. 16. 05:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
Nekem az hogy ugyan úgy ellássam a háztartást is mint előtte. Nyilván megoldottam régen is munka mellett, de most munka után szeretnék (meg kell is) a kislányommal is foglalkozni. Ez az amit szerintem sok férfi nem ért meg. Hogy nem egyszerű munka, háztartás, gyerek. Az én férjem nincs itthon hét közben, de ahol otthon van apuka is azt látom hogy ahelyett hogy segítene, inkább baszogatja a feleségét hogyha nincs minden élére állítva. Közben persze házasság összetartása is a nőre hárul, mert a legtöbb férfi baromi kényelmes ám. Ahol még mondjuk egy kettesben töltött estét se tudnak megoldani az még nehezebb. Mindenki fáradt, ingerült. Nincs normális kommunikáció mert nem akarnak a gyerek előtt veszekedni.
febr. 16. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem egyes igazat írt. Egyszerűen a férfi partnerek jó része gyeden felejti az anyákat és úgy kezelik őket, mintha továbbra is otthon lennének. Akármi volt előtte a felállás.


Nálunk legalábbis ez történt. A férjem egyáltalán nem értette meg, hogy a munka mellett nekem volt a komplett háztartás. Utána meg átcsaptunk abba, hogy ő igazából leszrja hogy tisztaság van e vagy sem, neki megfelel a kupleraj, csak ne kelljen csinálni semmit.


A helyzet nálunk akkor változott jelentősen amikor lett második gyerek, és én is leszrtam a háztartást, illetve a kicsi miatt a nagyot neki kellett intézni éjszaka. Akkor valahogy elkezdtük felezni a melót és könnyebb lett nekem.


Amúgy a kérdésre válaszolva, az első születése után 15 hónappal, a másodiknál pedig csed után. A kialvatlanság messze a legnehezebb, egyszerűen borzasztó.

febr. 16. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%
Nekem a férjem kiveszi a részét a gyereknevelésből, a tisztasággal és a renddel kapcsolatban viszont más az igényszintje, ezért mivel nekem nincs időm rá, disznóólban élünk. Ez a legnehezebb, hogy mindig lenne mit csinálni otthon. Ha a hét első felében nincs alkalmam mosni, a hét második felére kifolyik a szennyes a szennyes a tartóból. Ha mostam, akkor meg ott rohad meg a szárítón addig amíg én neki nem állok.
febr. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
60%
Mindkét gyerek 13 hónapos korában mentem vissza dolgozni. Ami nehéz volt (azaz most is az :D), az a második gyereknél, hogy nem volt bölcsiben hely, így kénytelen vagyok úgy dolgozni, hogy ő mellettem van. 15 hónapos, szóval még viszonylag friss a dolog, de borzasztó nehéz megosztani a figyelmet közte és a munka között. Cserébe az, hogy dolgozom, nagyságrendeket emelt a mentális jóllétemen, az az idő, amit a lányokkal töltök, sokkal minőségibb, értelmesebb, mint előtte, jobb a kedvem és több energiám van velük lenni, nem csak punnyadok mellettük egész nap félig depressziósan, hogy csináljanak, amit akarnak. A házasságunknak nem a munkába való visszaállásom, hanem simán a gyerekek érkezése adott pár pofont, de a férjem abszolút társ és partner a gyereknevelésben, csak ahogy valamelyik másik válaszoló is írta, a rend és tisztaság tekintetében más az igényszintje, így bár legalább a gyerekekkel kapcsolatban nem vagyok magamra hagyva, a háztartás továbbra is az én feladatom, ami azért zsonglőrködve a munka és a gyerekek mellett nem annyira könnyű. De szerencsére így, hogy távmunkában tudok dolgozni itthonról, így nem annyira vészes a dolog. Ha ez nem lenne opció, akkor nem mentem volna (még) vissza dolgozni, az is biztos.
febr. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
22 honaoos volt. És egyértelműen a sok betegség miatt rettenetes. 1 hetet megy 3-4 hetet itthon van. Nehezen gyógyul, minden rahuzodik arcra fülre nála...férjem és anyósom segít így nem kell annyit hiányozni de azért így is jut bőven...várom a végét. :/
febr. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
80%

amikor visszamentél dolgozni hány évesek voltak a gyerekeid?


Egy gyerekem volt, ő 2 éves volt.


mik voltak a nehézségek?


Nehezen ébredt reggel, nyugosen indult a nap


hogyan változott a napi rutinod?


Dolgoztam, tehát munka előtt el kellett vinni a gyereket és munka után elmenni érte.


mi az ami jobb és ami rosszabb lett?


Az anyagi helyzet jobb lett, a napok stresszesebbek lettek


Egyedülálló anya voltam a kezdetektől, így nálam sok változás nem volt

febr. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Nezezen. 12 órázok éjjel-nappal váltva a férjemmel. Nehéz,főleg úgy, hogy autista a gyermekünk. Sokszor nem akar engedni...Sajnálom őt. De dolgozni muszáj sajnos.

2 éves volt,mikor visszamentem dolgozni. Akkor még máshová. .3 éve éjszakázok.

febr. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
7es vagyok. Most 8 éves, ez lemaradt.
febr. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
52%
Már pár hónapos baba mellett is tudok ezt azt csinálni, mivel a férjem kiveszi mindenből a részét, főzés, háztartás, gyerek. Mellette ott vannak a nagyszülők, Anyukámnál saját ágya van a babának, így ha úgy van ketten is el tudunk menni bárhova. Plusz a legjobb barátnőm, a gyerek keresztanyja szintén vállalkozó, bármikor vigyáz a picire ő is. Segítség nélkül viszont biztos nehéz lehet
febr. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
91%
3 éves volt mikor mentem vissza dolgozni, sokat volt beteg, főleg köhögés, fülgondok. 2 hét ovi 2-3 hét itthon. A munkahelyen utáltak emiatt, mert a főnökeimet csak kevesen viselték el, így a helyettesítés nehézkes volt. De mihelyst lett lehetősége a munkahelynek szívfájdalom nélkül megváltak tőlem. 23 július óta nem találok semmi munkát, több interjún voltam, kB 2. kérdés És van gyereke? Hová teszi ha beteg? Sajnos nincs hová tenni, nekem kell vele lenni, meg iskolaszünetekben is (világon nincs 80 nap szabadság csak szünetek miatt+ha beteg tp). Apa 7-re jár, így vinni nem tudja, hozni meg nem akarja, mert fáradt. Meg vagyok lőve 3 műszakozni így nem tudok. Jelenleg tanulok, államvizsgára, talán lesz az új szakmával 8 órás meló. Mikor dolgoztam a háztartás, gyerek minden az én részem volt, ha nem úgy sikerült ellátni akkor ment az üvöltés, edénydobálás - nem a segítés. Ha vissza tudok menni dolgozni nem tudom hogy lesz, drága uram délután megjön irány a gép kB. Délután 4-től este 9-10 ig tolja. És megjegyzi ha nincs rend, nincs kaja, nincs fűtve, nem tanulok a kicsivel. Szólni nem lehet mert ismétlődik a fenti, + napokig nem szól hozzám, más nő keresésével fenyeget. És megjegyzi hogy nem vagyok odaadó asszony, lusta, nyavajgós boldogtalan stb. Gyerek előtt még segített, pedig 3 műszakozott, együtt mosogatás, takarítás. De lehet igaza van a fenti írónak gyesen felejtenek minket.
febr. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!