Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a nagyszülő akarja magához...

Ha a nagyszülő akarja magához venni a gyerekeket, annak mi a menete?

Figyelt kérdés
Egyik szülő sem alkalmas a feladatra. A nagymama szeretné a gyerekeket magához venni. Mi ennek a menete?
febr. 12. 19:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Az kevés ahhoz önmagában,ha a nagymama alkalmatlannak találja a szülőket erre.
febr. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem csak ő... az anya önként mondott le róluk. Az apa nem beszámítható.
febr. 12. 19:46
 3/12 anonim ***** válasza:
98%
Gyámhivatal. Együttes kérelem kell az örökbefogadásra a szülőtől meg a nagyszülőtől. Csatolni kell ami igazolja a rokonságot. Tanácsadásról is igazolás (nagymamának). Eü igazolás és pszicho vélemény szinten nagymamáról. Ha nem találják apkalmasnak nem engedélyezik. Elég hosszaddalmas művelet
febr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem arról is kell igazolás,hogy apa nem beszámítható,ha ő nem mond le a gyerekről. Bár nem tudom. 1# voltam.
febr. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És ilyenkor a nagymamához gondolom kimennek környezettanulmányra is. Elutasíthatják, ha megvan minden (víz, villany, fűtés), csak kevés a hely?
febr. 12. 21:12
 6/12 anonim ***** válasza:
20%
Milyen örökbe fogadás ccsaladtagnal te nagy okos? Családba fogadásnak hívják. A szülőknek és a mamának be kell menni gyamhivnak, ott lenyilatkozzak hogy egyik lemondó a szülői képviseleti jogáról, másik hogy elvallalja. Kornyetettanulmany. És ennyi. Mivel csaladtag, nem kijelolt gyám, 30 napon belül lesz a határozat.
febr. 13. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Családbafogadás ideiglenes időre szól.
febr. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
menj be gyámhivatalba és kérdeze meg a nagymama. az biztos.
febr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Családba fogadó gyám lehet.
febr. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Gyámhivatalhoz be kell menni ott el kell mondani a helyzetet aztán majd a többi kiderül.Nem tudom mekkora a gyermek de ha már nagyobb akkor őt is megfogják kérdezni hogy hol érzi jól magát stb illetve a nagymamához ki mennek hogy alkalmas e a környezet
márc. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!