Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kortól és milyen...

Hány éves kortól és milyen házimunkát, munkát bíztok, bíztatok a gyerekre? A gyermek korát is írjátok le!

Figyelt kérdés
Szülőként és gyerekként is írhatsz!

febr. 19. 17:16
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk egész picinek (kb 7-8 hónapos kortól, amikor már tudtak ülni, mászni) már "segítettek" elpakolni a játékokat, a fözésben, mosásnál, stb. A gyerekek kifejezetten szeretik utánozni a felnötteket, ezért szivesen csinálják, mégha eleinte nem is sok eredménnyel. Késöbb egyre jobban megy nekik, másfél-két évesen esténként már tényleg összepakolták a játékaikat "most a játékok is mennek aludni", a levetett ruhákat bedobni a szennyestartóba, stb.

Ahogy nöttek, egyre több minden feladatot kaptak, iskolásan már a szobájukat nekik kellett rendbetenni, kicsit nagyobb korban takarítani is.

Mire befejezték a középiskolát, mindenféle házimunkát el tudtak végezni, mindegyik szivesen fözött, sütött idönként, magukra mostak, stb - ami nagy elöny volt, amikor elköltöztek.

febr. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

8 évesről tudok nyilatkozni.

Ő port törölni, porszívózni szokott rendszeresen, a szobáját és a nappalit.

Tud söpörni is, ha valamit kiburít, de a lakás felsöprését nem szoktam rábízni.

Kertben tud gazolni, gereblyézni, fát hordani, ilyesmit szeret is csinálni.

Szerelni is szeret, de persze nem egyedül, csak nálam ő a pasi a háznál (egyedül nevelem), így ketten szoktunk mindent összeszerelni.

Konyhában segítget, pl ő paníroz már ovis kora óta, ha úgy van kedve, sütésben is segít, bár ahhoz újabban sosincs kedve.

febr. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Most 4 éves. Segít teregetni, eltörölget, port töröl, rendet rak a szobájában, söpör, segít ruhát hajtogatni és elrakni. Zöldséget mos, ad vizet a cicának.
febr. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

8 éves és a 4 éves is ugyanannyit csinál.

Játékok elpakolása, portörlés, konyhában maguk után a morzsák (a nagyobb után van nagyobb disznóól), szennyes a szennyestartóba, mosás átpakolása a szárítóba, tiszta zoknik párosítása, bugyik-zoknik elpakolása (mást azért nem, mert még csak begyűrni tudják)...

febr. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

10 eves- rendet rak a szobájában, edényt torolget, ruhát tereget, söpör ha kell, porszivozik, port töröl.


2 eves- berakja a játékait a dobozba, (aztán ki is szedi két perc múlva 😅)

febr. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves: mosáshoz bepakolja a szennyest, átpakol a szárítóba, el is tudja indítani, de csak felügyelettel engedem.

Elindítja a robotporszívót, ki tudja üríteni a tartályát, játékokat elpakolja. Ruhát is szeretne hajtogatni, meg pakolni, de azt még nem tudja szépen, hagyom próbálkozni, aztán később igazítok rajta.

Cicának szór enni, bár elég sokat, de azt is nagyon szereti.

febr. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem az rémlik, hogy amikor a tanító néni 2.-ban mondta, hogy jó lenne, ha már mindenki a saját szobáját rendbe rakná, én már a fürdőszobát takarítottam (portörlés, söprés, felmosás, talán a csapot és a kádat is kimostam), teregettem és le tudtam szedni a ruhákat és el is pakoltam, berámoltam a mosogatógépet. Elég rosszul érintett mikor kiderült, hogy vannak szobatársaim, akik semmit nem csinálnak.
febr. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2 éves fiam lelkesen porszívózik, ha a kezébe kerül, vissza sem akarja adni; kipakolja a mosogatógépet, beteszi a ruhákat a mosógépbe.

5 éves kislányom ugyanezeket+ feltölti mosószerrel, és elindítja a mosógépet, segít a teregetésben, zoknikat párosít, ruhákat hajtogat, segít a kerti munkában (ez utóbbit a fiam is), elpakolják a játékaikat.

febr. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!