Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem keserítenek el...

Csak engem keserítenek el ezek a szülők?

Figyelt kérdés

Szerintem itt viszonylag sokan hallottak már a regretfulparents subról Redditen, és mint tudjuk, ott olyan szülők vannak, akik megbánták a gyerekvállalást.


Na de egy anyuka azt írta az egyik kommentjében hogy amint meglátta az újszülött babája arcát - amint kibújt belőle - már akkor azt gondolta magában, hogy ez egy hatalmas és visszafordíthatatlan hiba volt (mármint az, hogy gyereket vállalt).


Én vagyok az egyedüli, akinek megszakad a szíve a gyerekéért?

Vagy ez már teljesen elfogadható, hogy így beszéljünk a gyerekünkről, akit önként vállaltunk?


febr. 20. 17:45
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy szerintem ha tényleg földöntúlian szar lenne, senki sem vállalna gyereket és élvezné a szülőséget.
febr. 20. 19:24
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
#10: Melyik része nem világos még mindig, hogy nem egyformák az emberek, nem egyforma az összes terhesség és nem egyforma az összes gyerek? Van aki több örömöt talál benne, van aki kevesebbet. Ez miért ennyire elfogadhatatlan számodra?
febr. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

12-es, az az elfogadhatatlan, hogy egyesek ÁLTALÁNOSÍTANAK.


Most ha valaki azt mondja, hogy a szülőség csak a szar dolgokból áll, de közben meg egy 3 gyerekes anyuka egy csomó örömöt talál a gyereknevelésben, és boldogan, pozitívan éli meg az egészet, szerinted a kettő nem üti egymást?


Ha az egyiknek szar, akkor a másiknak is legyen szar, igaz?

febr. 20. 19:32
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
#13: Feladom, tényleg nem érted. Aki a példádban azt mondja, hogy szar, annak szar, mert olyan személyiség, olyna gyerek, olyna körülmények, hogy annak éli meg. A másik példád pedig pont az ellenkezője. Két külön ember, két külön vélemény, érted végre? Azok általánosítanak, akik azt mondják, hogy minden egyes eset csak az egyik véglet lehet bármit is mond bárki.
febr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem csokit, megeszek napi fél táblát, a barátnőm viszont utálja, van ilyen. Az más kérdés ha valaki nem akar gyereket miért vállal. Én több nőt ismerek akinek nincs, 40 fölöttiek, nem akartak.
febr. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, ezek magyar szülők voltak?

Mert ha mondjuk USA-beliek, akkor egy kézlegyintéssel elintézném, hogy Amerika a korlátlan h...lyeségek hazája, ott lehetnek ilyenek.

Ha netán magyarok voltak, akkor azt mondom, néhány elmebeteg írogat oda. Nem venném komolyan őket és különösen nem tekinteném reprezentatív mintának az ottani véleményeket.


A gyereküket sajnálom az ilyeneknek, de nagyon.

febr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

“ Mert ha mondjuk USA-beliek, akkor egy kézlegyintéssel elintézném, hogy Amerika a korlátlan h...lyeségek hazája, ott lehetnek ilyenek.

Ha netán magyarok voltak, akkor azt mondom, néhány elmebeteg írogat oda. ”

Ne gondold, hogy a magyar hű de felsőbbrendű és ezzel párhuzamosan az amerikaiak mind hülyék… 🤦‍♀️

febr. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
53%

14!

A kérdező pont azt írja, hogy a "szülőneklennisz@r" emberek vádolják hazugsággal azt, aki évezi, és nem fordítva...

febr. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
16-os, ez amerikai oldal.
febr. 20. 20:45
 20/29 Katona Dius ***** válasza:
93%

Szerintem sok esetben az a baj, hogy mikor jelzi valaki, hogy ő nem akar gyereket, nem érzi, hogy jó szülő lenne, sokan rávágják, hogy áh dehogynem. Mikor én abban a korszakomban voltam, hogy azon agyaltam, lehet nem is vállalok gyereket, mert úgy éreztem, nem tudnék kötődni hozzá, nem tudnám neki megadni, ami kell, mindenki rávágta, hogy jajj, majd jön a gyerekkel a ragaszkodás, stb. Na de mivan, ha nem? Gondolom sokan elhitték, hogy szülőnek lenni habos torta és rózsaszín mámor. Meg majd megszüli a gyereket és rögtön jó anya lesz. Aztán rájöttek,hogy nem így megy a dolog. És visszacsinálni már nem lehet.

És ahogy mondták korábban. Ha apuka lelép, hát ez van. Ha anyuka lép le, akkor meg mágjára vele.

Ismerek olyan csládot, ahol anyuka nem akart gyereket. Apuka hajtotta, hogy deeee legyen. Kell gyerek. Anyuka végül belement. Gyerek megszületett. Fél évvel később apuka rájött, ez neki nem való. Lelépett. Ott maradt anyuka a gyerekkel, akit annyira nem is akart.

febr. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!