Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem keserítenek el...

Csak engem keserítenek el ezek a szülők?

Figyelt kérdés

Szerintem itt viszonylag sokan hallottak már a regretfulparents subról Redditen, és mint tudjuk, ott olyan szülők vannak, akik megbánták a gyerekvállalást.


Na de egy anyuka azt írta az egyik kommentjében hogy amint meglátta az újszülött babája arcát - amint kibújt belőle - már akkor azt gondolta magában, hogy ez egy hatalmas és visszafordíthatatlan hiba volt (mármint az, hogy gyereket vállalt).


Én vagyok az egyedüli, akinek megszakad a szíve a gyerekéért?

Vagy ez már teljesen elfogadható, hogy így beszéljünk a gyerekünkről, akit önként vállaltunk?


febr. 20. 17:45
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
55%
Ez elkeserítő. Más párok meg bármit megadnának, hogy gyermekük lehessen.
febr. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
96%

Ezek olyan tabu témák, amiket sokan nem vallanak be, de még saját maguknak se.

Egyébként meg... én ismerek olyan szülőt, aki szintén így éli meg, hogy megbánta a gyerekvállalást, mégis ellátja a szülői teendőit, gondoskodik a kölökről, neveli és támogatja, meg olyan szülőt is, aki mindenhol promózza magát, hogy mennyire fantasztikus anyuka és mennyi mindent megtesz a gyerekeiért és mekkora szuperság az egész, közben meg egy szalmaszálat alig tesz keresztbe értük.

Szóval meg lehet bánni, de attól még tisztességesen fel is lehet nevelni...

febr. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
93%

Én mindig azt remélem, hogy ezeknek a szülőknek csak szükségük van arra, hogy valahol "ventiláljanak".

Szóval szeretném azt gondolni, hogy jó érzés kiadni magukból az őszinte érzéseiket, de aztán bebújnak a gyerekük mellé az ágyba, olvasnak nekik egy mesét, betakargatják és megpuszilgatják...

Biztos sokan vannak azok, akik ezzel ténylegesen így is vannak. Meg akadnak olyanok is, ahol a gyerek nagyon komolyan megsínyli a helyzetet.

febr. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
38%

Utolsó: csak épp a lelki oldala otthagyja a lenyomatát a gyerekben, aki ezzel a “kis” csomaggal lesz felnőtt. És nem, nem kell mondani.

Plusz nemcsak ez a két véglet van, amit írsz…

febr. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
74%
Az a baj, hogy az apak tobbsege lelephet minden szo nelkul, ha megunjak az egeszet, de ha egy anya teszi ezt meg es hagyja a gyereket az apjanak, mindenfele boszorkanynak van kiatkozva.
febr. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 babyboom567 ***** válasza:
100%

Rengeteg ilyen van, még azon kívül is mint amit azon az oldalon olvastál,főleg hogy csomóan maguknak sem vallják be.

Illetve ott a rengeteg sok elvált apuka, aki később a gyerekére sem néz.

És rengetegen vannak úgy, hogy nem a gyerekvállalást bánták meg, hanem hogy KIVEL és/vagy MIKOR vállaltak.

febr. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
93%
Igen, elfogadható, sőt, nem kellene keresztrefeszíteni mostmár azokat, akik ki merik mondani, hogy hiba volt, megbánták stb. Valahol mindenki tudja, hogy van árnyoldala és nem való mindenkinek. Ennek ellenére még mindig görcsösen erőltetik az agyhalottak, hogy ez a téma csak és kizárólag pozitív lehet. Biztos vagyok benne, hogy azok közül akik megbánják nem kevesen vannak, akik pont azért vágnak bele, még akár tudat alatt is, mert egyszerűen azt sulykolja beléjük a hangosabb többség, hogy márpedig teli kell szülni a világot mindenáron és csak az lehet a jó és csak az tehet boldoggá.
febr. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
88%
Én csak azt nem értem, hogy már akkor megbánta amikor meglátta az újszülött arcát? Mire számított vajon? Az érthetőbb, hogy már x hónapja bömböl a baba és elege van, megbánta, vagy folyton elrohangal az úttestre, vagy szemtelen rossz, bármi és megbánta.
febr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
78%
#8: Talán mert a 9 hónap terhesség, vajúdás, szülés sem feltétlenül csak csupa rózsaszín cukiság, mint a pocakos fotó a facebook-on. Legalábbis szerintem
febr. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

3-as, hát az az igazság, hogy a regretfulparentsen sokszor nem csak az a téma, hogy ki bánta meg és ki nem a gyerekvállalást, hanem olyanokat is írtak már, hogy a szülőség egy szarság, aki azt mondja, hogy a gyerekvállalás a legjobb dolog, ami történt az életében, az hazudik, valaki azt írta, hogy a gyerek rossz irányba változtatja a nőket, tönkreteszi a testet, stb.


Olyan érdekes, hogy máshol az anyukák szinte csak a jót és a szépet írják róla..

febr. 20. 19:23
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!