Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem keserítenek el...

Csak engem keserítenek el ezek a szülők?

Figyelt kérdés

Szerintem itt viszonylag sokan hallottak már a regretfulparents subról Redditen, és mint tudjuk, ott olyan szülők vannak, akik megbánták a gyerekvállalást.


Na de egy anyuka azt írta az egyik kommentjében hogy amint meglátta az újszülött babája arcát - amint kibújt belőle - már akkor azt gondolta magában, hogy ez egy hatalmas és visszafordíthatatlan hiba volt (mármint az, hogy gyereket vállalt).


Én vagyok az egyedüli, akinek megszakad a szíve a gyerekéért?

Vagy ez már teljesen elfogadható, hogy így beszéljünk a gyerekünkről, akit önként vállaltunk?


febr. 20. 17:45
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

18-as, pontosan!


Erről jutott eszembe egy mondat a regretfulparentsen:


"being a parent sucks i have no idea how some people enjoy this."


Azaz: szülőnek lenni szívás, fogalmam sincs, hogy néhány ember hogy tudja ezt élvezni.

febr. 20. 20:54
 22/29 A kérdező kommentje:
20-as, hát igen, amúgy pont a férfiak erőltetik állandóan, hogy legyen gyerek, aztán lóf.szt sem csinálnak, amikor megszületik..
febr. 20. 20:57
 23/29 Katona Dius ***** válasza:
100%
Tisztelet a kivételnek, de sajnos igen, sokaknál látom ezt. Anyuka menjen vissza dolgozni, mert kell az a plusz pénz is, gyerek legyen ellátva, a ház rendbe téve. Apuka meg hazaesik a munkából be a tv elé.
febr. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Amúgy az olyan kapcsolat, amiben az egyik fél akar gyereket, a másik fél pedig nem, rég rossz, és egyszerűen nem érdemes folytatni.
febr. 20. 21:13
 25/29 Katona Dius ***** válasza:

Nem minden esetben. Meggondolhatja magát az ember.

Nálunk férjem évek óta szeretne gyereket, de sosem erőltette. Én jó darabig gondolkodtam rajta, sokáig úgy voltam, lehet inkább nem.

Mostanában érzem azt, hogy szeretnék én is. (31 éves vagyok)

febr. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
En azt nem ertem mikor valakinek van egy gyereke, nem elvezi de meg egyet vallal. Ezt felfogni se tudom. Az hogy valaki egyet vallal es szenvedve vegigcsinalja ep idgrendszerrel joval inkabb elkepzelheto mint az hogy meg egy problemat bevonz az eleve problemas helyzetbe.
febr. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

26-os, hát pedig rengeteg ilyen van, hidd el..

Sőt, még van aki 3.at is vállal.

A regretfulparentsen is van egy anyuka, akinek 2,5 és pár hónapos gyerekei vannak, és mindenhova azt írja, hogy minden nap azon gondolkodik, hogy lelép.

febr. 21. 06:24
 28/29 anonim ***** válasza:

Jajj el ne higgyétek már, hogy azokat valóban anyák írják. Egy csomó gyerekutáló felnőtt is kommentel ám, mint ide is.


Meg hát ja, akinek gyereke van, az tudja, hogy sokszor nagyon szr, illetve hatalmas adag stresszel jár. Úgy képzeld el, hogy aki valóban megbánja, annak valamilyen betegsége van, vagy sérült gyereke. Mert velük aztán qrva nehéz. Nekem egy barátnőm olvassa az oldalt, és olyan nehéz gyereke van, hogy kb abból merítek erőt, hogy az enyém nem olyan. Mondjuk ahogy néztem ő is erőt tud meríteni az én gyerekem dolgaiból, hogy legalább náluk az rendben van:)


Máskor meg látom, hogy büszkeséggel tölti el, hogy csinosan néz ki a gyereke, vagy hogy épp megdicsérte valaki, dehát nem egy robot, hogy amikor a gyerek idegörlően viselkedik faarccal tűrje. Illetve nem is hülye, már 10 a gyerek, látja ő is a kilátásait, hogy suliban délig tűrik meg és változik, csak lassan. Én is be vagyok szrva rendesen, mert határeset a boldogulni fog tudni és az otthonos verzió közt. Előbbihez túl instabil, utóbbihoz nem elég sérült/fura.


Nagyon sok szülőnek van nehéz gyereke, osztályonként 10 legalább problémás 30ból(de inkább több), csak megússzák a papírt. Aki meg a normál gyerekét nem bírja, ott a szülő problémás, ezek a mi problémás gyerekeink(lesznek), nem csak most azok ám, régen is azok voltak, csak mindenféle "bélyeg-besorolás" nélkül. Attól, hogy valaki felnőtt, nem kell úgy kezelni, mintha hibátlan lenne.. fiatal vagy?:)


Akinek gondja volt suliban az élete során, annak gondja lesz felnőttként is, csak kisebb volumenű és nem feltétlen jut olyan következtétesekre és nem feltétlen úgy reagál stresszre, mint egy normális ember. És ne hidd azt, hogy azért, mert egy gyereknek nincs besorolása/kódja/papírja, normális gyerek. Majd, ha suliban 4-5ös tanuló 4-5ös magatartással, akkor derül ki, hogy az. Bár ahogy látom ez sem szempont, a jegyeket bizonyos tanárok felhúzzák(minél normálisabb a tanár), és nem a gyerekek valós képességeit tükrözik, illetve a magatartásjegyeket problémásabb gyerekeknél meg szintén. Mi megjártunk több sulit, 5ös magatartása volt pofozkodó gyereknek is, a fojtogatós-zaklatónak meg 4es. Itt az új suliban aki játszik vagy megszólal néha órán, az négyes magatartás, 5ös meg a hibátlan, de tényleg hibátlan viselkedés. Persze itt is 4est kap az, aki nem tud olvasni, írni vagy 20 alatt számolni, mikor a többiek 1000ig számolnak. A tanárok szubjektíven osztályoznak és eltérő elvárásaik vannak, iskolákon belül is akár, iskolák között meg pláne.


Szóval sokkal, de sokkal több a nehéz, problémás gyerek, mint gondolnád. Régen is ennyi volt, és ezeknek a gyerekeknek lettek gyerekeik, akik fokozattan érzékenyek stresszre meg dolgokra és máshogy gondolkoznak és az ő véleményüket olvasod. Meg pár gyermektelenét, vagy pár nagytesó véleményét, vagy pár olyan apáét, akik nem is látogatják a gyereküket, vagy ilyesmi. Anonim, bárki kiadhatja magát bárkinek, csak találjon közeget, amit szapulhat és támogatást nyerhet, megértést.. Az tény, hogy régen is sok volt a nehéz gyerek, meg most is az.


A netet korlátozni kellene, mert a problémások találkozóhelye.


Fokozott stressznél normális, ha az ember ki van készülve, szülés utáni depi gondolom neked sem ismeretlen, ha az ember krízishelyzetben van rossz párkapcsolat, megélhetési, lakhatási más gondok miatt, és még fokozott stresszt vált ki a gyereke sírása is.. Mindenki belezakkanna.


Ha ez nem anonim fórum lenne, nem akarnád megfogadni a legtöbb ember véleményét, és ha látnád, hogy a párhós gyerekek anyukája egy eladó az amcsi szr üzletben, bukdácsolt suliban, bántalmazó közegben nőtt fel, drogozott 120 kilós 20 éves, akinek volt már komolyabb problémája családon belül(verekedés) és pl atomfeketére húzza a szemét meg zsákruhában jár, akkor igazából nem kerítenél neki nagy feneket, mert gondolná az ember, hogy nincs rendben . Ne csillivilli jó tanuló, jó magatartású, megfelelő körülmények közül jövő 27 körüli vékony, egészségesnek látszó, jó végzettségű makulátlan gátterű/életű embereket képzelj már egy anonim fórumhoz. A legtöbben nem ilyenek(gondolom te ilyesmi vagy, a legtöbben magukból indulnak ki). Az íráskép is árulkodó, a fogalmazásmód is.


Hidd el, ahol megbánás van, legalább az egyik fél problémás ember, vagy valamilyen friss betegség bújkál(szülés utáni depresszió) benne.

febr. 24. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
28-as, köszönöm szépen, hogy ezt leírtad, teljesen igazad van! 😊
febr. 24. 21:08
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!