Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezek vajon tényleg mind...

Ezek vajon tényleg mind szükségesek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nyár közepére várjuk az első kisbabánkat és elkezdtem nézelődni, hogy mit kell majd szépen sorban beszerezni. De annyira sok minden létezik, hogy kezdek teljesen bestresszelni.

Bébiőr (családi ház), babafészek oké, de vajon a légzésfigyelő tényleg szükséges? Nővérem 3 fiút nevel és sosem használt. És a (fonott) rácsvédő? Divat vagy hasznos? Hiszen újszülöttként alig mozog, főleg, hogy babafészekben tervezem altatni kiságyon belül.


És persze egy csomó-csomó dolog van, ami a kelengyelisták szerint “kell”. Mellszívó, tejgyűjtő kagyló, mérleg, babaöböl, stb.


Segítségeteket kérlek! Nektek mi a személyes tapasztalatotok?



febr. 23. 16:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
63%

Amit itt felsoroltal abból nekem semmi sem volt egyik gyerekemnel sem.(illetve legzesfigyelo de állandóan besipolt amikor nem is volt gond így eltettem)

Mindenféle racsvedo, babaobol, fészek meg társai nélkül is tudtunk létezni

Egyébként az mind szemelyfuggo, hogy kinek mi válik be

Pl én szoptattam de sosem fejtem, így mellszívót felesleges lett volna vennem(kölcsön volt de nem használtam)

Mérleg sem volt, úgyis mérték minden hónapban, és láthatólag is szépen gyarapodtak

febr. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
62%

3 gyermekem van, számomra ezek felesleges dolgok.


Nyílván a légzés figyelő egy koraszülött, illetve betegséggel született gyereknél nagyon is hasznos.


Babafészek, fonott rácsvédő számomra csupán felesleges dizájner kacatok ahogy bármilyen mikrós nem mikrós fertőtlenítő edény. Egy normális kis lábos is tökéletes.


Mérleg egy dologra jó, hogy stresszeljen. Lehet bérelni is ha a védőnő bármilyen oknál fogva ragaszkodik hozzá.

Mellszívó sem mindenesetre kell, tejgyűjtő és hasonló dolgokat csak akkor érdemes ha tényleg lesz annyi tejed.

febr. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
A légzésfigyelőre én azt mondom hogy az a legfontosabb. Az elsők között volt amit megvettünk (sose sípolt be feleslegesen). Az összes többire azt mondom hogy felesleges előre megvenni, ha negszületett a baba és szükségét érzed, elég akkor megvenni.
febr. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%

Ez mindenkinek más lesz az tuti, de kaphatsz jó tippeket.

-Légzésfigyelő mi vettünk. Egyszer jelzett egyet és akkor a baba vett egy jó nagy levegőt. Ugye először jelez aztán riaszt ha nem elég. Számunkra ez megnyugtató volt nem ezen spóroltam. Szerintem hasznos. Még mindig jobb ha nem jelez soha mintha nincs és baj lesz.

- Nekünk rácsvédő van a kiságyba imádja abba szokott kapaszkodni mikor alszik. Kezdetben csak nézegette.

-babafészek a nappaliban van hát azért annyira nincs oda. De úgy sem hogy beraktam az ágyába.

-mellszívó, tejgyüjtő. Hát ez meg lutri. Én vettem nem volt tejem elég hozza nem fejt le kb semmit. De van akinek meg beválik. Max ha látod, hogy belőled dől a tej mint a niagara veszel. Azt nem muszáj előre

- hordozókendő. Ha hordozó párti vagy inkább bérelj. Én vettem, de a fiam utálta.azt szereti ha kézben van de a kendőzés. Nem szerette. Pedig előtte profin megtanultam kötni, hogy jól menjen. :D

-mérleg nekünk kellett, mert baj volt a súlyával az elején és gyakran mèrni kellett.

-babaöblöt akkor vegyèl ha azt tervezed, hogy a szülői ágyhoz csatoljátok, ott aludjon. Nálunk el sem fért volna az ágy mellett, de nekünk az nem is volt szimpi.

-babakád

-rezgős szék, pihenőszék vagy hinta. Nálunk a székek jöttek be azokban elvolt már 3 hetesen is imádta. De van olyan baba a hintát szereti.

Meg a szokásos pelus, törlő és társai.

Boldog babavárást.

febr. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
55%

Jajj a azok a kelengye listák amiket osztogatnak ilyen-olyan babaoltok, webshopok stb... Nyilván minden vackot ráírnak hogy mindent eladjanak a gyanútlan első babásoknak.


Bébiőr nem kell, úgyis nagyrészt ott leszel a gyerek mellett, ha még nem akkor hallani fogod ha sír. A kamerán keresztül nem tudod megakadályozni hogy valami baj érje, szóval arra pont nem jó.


Babafészket kaptunk, mi csak arra használjuk hogy a nappaliban a kanapéra abba tesszük nehogy véletlenül leforduljon. Max 4 hónapos korig jó, utána kinövi. Az ágyba felesleges csak megy utána a szenvedés hogy kinőtt, de nem tud nélküle aludni... Én venni nem vennék.


Légzésfigyelőt szerintem érdemes venni, de jó használtan is. Sokan félnek, meg mondják hogy be kell vizsgáltatni... Szerintem az a bevizsgálás hogyha belteszed az ágyba a gyereket nem csipog, ha kiveszed és elfelejted kikapcsolni csipog.


A fonott rácsvédőt nemhogy nem hasznos, egyenesen veszélyes, ha a gyerek belefúrja a fejét megfulladhat. Nekünk egyelőre nincs rácsvédőnk, 3 hónapos a baba, most kezdte bejárni a kiságyat és egy párszor már kidugta a lábát a rácsok között, szóval talán most kell valamit beszereznünk, de előre nem érdemes.


Tejgyűjtő kagyló, melltartóbetét nekem sosem kellett, nincs annyi tejem hogy folyjon.

Babaöbölt nem használtunk, az ágyunktól 3 lépésre van a kiságy.


Mellszívót én használtam tejszaporításra, mert kevés van. Babyono twinnyt ajánlom, de előre nem érdemes van i, csak majd ha kell. Szintén jó használtan is, sokan keveset használják.


Mérleg nekünk kellett, szintén mivel sokat vesztett a súlyából, kevés volt a tejem. Nem vettünk előre, nem is kell, aznap mikor hazajöttünk a kórházból elment a férjem venni egyet. Van akinek tud a védőnő is kölcsön adni, lehet bérelni is (Szerintem jobban megéri megvenni, mert használtan kisebb veszteséggel lehet eladni, mint amennyi a bérleti díj egy hónapra)

febr. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
42%

Nekem ebből bébiőr volt és mérleg. Azok nélkül is meglettünk volna, de ezek nekem segítettek.

A légzésfigyelőt a harmadiknál, aki koraszülött lett, megkérdeztem a kórházban, hogy kell-e otthonra, azt mondták nem.

A rácsvédő, jé tényleg, az is volt, arra volt jó, hogy kevésbé esett be a cumija az ágy mögé :D

Fejni utálok, amíg a PIC miatt muszáj volt, ment kézzel is. Ahogy hazajött a baba, azonnal abbahagytam.

febr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk csak kamerás bébiőr volt, aminek oka csak az, hogy nagy a ház és nem halljuk meg ha felébredt a konyhából.
febr. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
52%

Én most várom az első babámat (38 hetes vagyok). Én is olvasgattam kelengye listákat de csak hogy lássam mennyi kacatot írnak fel. Egyébként én mindent a barátnőmmel beszéltem meg aki tavaly szült, ő segített bepakolni a kórházi csomagot is hogy ne vigyek majd fölösleges dolgokat.

Én pl legzesfigyelot nem vettem mert tévesen jelez stb inkább nem kell, van "helyette" az a bébiőr, de fontott rácsvédőt vettem de csak azért mert tetszik, kuckósabbá teszi a kiságyat és 5000 forintért találtam tök jót.

Nekem egy hagyományos kézi mellszívóm van ha kellene az bőven elég szerintem. Mérlegem sincs, babaöblöt tervezek venni ha esetleg nem válik be a külön szobába való alvás hogy akkor a mi szobankba költöztetem és abba aludjon.

De egyébként csomó mindent nem vettem... Pl nem vettem külön pelenkázó komódot se mert minek? Elég a lap a kiságyra... Nincs vízhőmérőm se..

febr. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
51%
Fonott rácsvédőnk nem volt, de volt helyette az a sima rácsos ágyra köthető, de azt kaptuk. Babaöböl sem volt és abban én nem is altatnám, éjszaka főleg nem. Sima egyszerű kis matracon aludt, minden nélkül. Semmi olyan a feje közelében, amibe esetleg bele tudta volna fúrni a buksiját nehogy megfulladjon. Pelenkára csiptethető légzésgigyelőnk volt de nem szerettem. Hamar túladtam rajta. Most rendes lesz. Kamerás bébiőrünk volt...szerintem hasznos. Mérlegünk nem volt. Mellszívóm van de tápszeres volt a gyerek, nem igazán használtam ezáltal a többi kellék sem kellett. Ilyen-olyan sterilizáló eszközöket kaptam, nem használtam. Mindent elmostam rendesen vagy bedobtam a mosogatógépbe. Nem aggódtam túl. Cumisüveg melegítőt sem használtam. Mindig volt egy kancsó forralt, visszahűtött víz. Csak bedobtam a mikróba 20-25 másodpercre és jó is lett a hőmérséklet. Sok felesleges dolog van, amit kínálnak de igazából neked kell kitapasztalni, hogy minek veszed hasznát és minek nem. Ami nekem haszontalan az lehet, hogy másnak az (babafészek, cumisüvegmelegítő pl)
febr. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
76%
Bocsánat, babafészekben nem altatnám. #9 voltam
febr. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!