Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezek vajon tényleg mind...

Ezek vajon tényleg mind szükségesek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nyár közepére várjuk az első kisbabánkat és elkezdtem nézelődni, hogy mit kell majd szépen sorban beszerezni. De annyira sok minden létezik, hogy kezdek teljesen bestresszelni.

Bébiőr (családi ház), babafészek oké, de vajon a légzésfigyelő tényleg szükséges? Nővérem 3 fiút nevel és sosem használt. És a (fonott) rácsvédő? Divat vagy hasznos? Hiszen újszülöttként alig mozog, főleg, hogy babafészekben tervezem altatni kiságyon belül.


És persze egy csomó-csomó dolog van, ami a kelengyelisták szerint “kell”. Mellszívó, tejgyűjtő kagyló, mérleg, babaöböl, stb.


Segítségeteket kérlek! Nektek mi a személyes tapasztalatotok?



febr. 23. 16:26
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Légzésfigyelő a saját megnyugtatásra jól jön (úgy tudom annak nagyobb a valószínűsége, hogy bukás miatt megfullad a baba, mint annak, hogy légzéskimaradása lesz, ha nem dohányoztok, nem koraszülött stb. de én nagyon sokáig nagyon ideges voltam miatta és mi úgy voltunk vele, hogy kihagyjuk egy évben a nyaralást inkább).


Babaőr nekünk nem kellett, mert kicsi a lakás és van egy rakat nem régi telefon. Beraktuk hívásba a messengert és lenémítottuk a túloldalt. 12.000-rt vettünk valami nem bébiőr kamerát.


A mellszívót én is megvenném előre, bár függ attól mikor szülsz. Ha lesznek nagy bezárások akörül (aug. 20, karácsony, halottak napja stb.), akkor egy-két nap is szívás lehet, és lazán begyullad a melled. Egy barátnőm így járt hiába nyomkodta, nem volt utána elég teje, végig pótszeres pótlást kapott a babája.


A többi, ha van általában használod. Vagy legalább kipróbálod hátha bejön. Nekünk a rácsvédő fölösleges volt, mert a babaöbölben nem volt, a kiságyában nem aludt és mivel jelenleg a földön egy matracon alszunk közösen, szerintem már nem is fog. (8 hónapos).


Szerintem tejgyűjtő kagyló helyett jobb a tejgyűjtő zacskó. Azt fel tudod használni később másra, ha nem fogy el és nem csak még egy felesleges kacat.


A többit mi örököltük és használtuk.

febr. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell rácsvédő és baldachinos ágynemű sem a babaágyba első időkben. Legyen viszont matracvédő és arra gumis lepedő legalább 2 váltás. Pokróc/takaró vékonyabb és vastagabb is 1-db vagy hálózsák, én a légzésfigyelőt fontosnak tartom, inkább riasszon feleslegesen, mint ne legyen és baj legyen, persze tudni kell mit kell tenni ha baj van.

Mellszívót én nem használtam, nem tudtam fejni, pedig mindkét gyereket 2 évig szoptattam.

Cumi/cumisüveg nálunk mindig csak az ingyenes babacsomagokból volt, bőven elég is volt 😄

Legyen viszont sok textilpelus, az mindig jól jön, ha mindenhol van kéznél. Bébiőr attól függ milyen a lakás/ház kialakítása. Elsőnél 1 szobásban laktunk, felesleges volt, aztán a másodiknál jól jött már, mert ha aludt a naggyal ki tudtam menni az udvarra is akár és hallottam/láttam.

Szóval érdemes mindent végiggondolni és megkímeled magad egy csomó felesleges kacat megvásárlásától. 😊

febr. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket soroltad fel:

Bébiőr, babafészek, légzésfigyelő, rácsvédő, mellszívó, tejgyűjtő, mérleg, babaöböl.. nos, ezekből nekünk semmi nem kellett, az sem, ami volt. Továbbá az "alapfelszerelés" babakocsi-kiságy sem.

Túlságosan ne cuccolj be, mindent lehet szerezni utólag is.

febr. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
86%

Gyerekapolo vagyok, lattam haldoklo csecsemot, gyereket. Hidd el, nem jo latvany.

A legzesfigyelovel az eletet mentheted meg. Pont, hogy ez az egyik legfontosabb amit vehetsz.

Az, hogy a novered 3 gyereke nem halt meg bolcsohalalban, nem garancia arra, hogy a tied sem fog, 3 gyerek nem statisztika.

febr. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
32%
3 gyerekem van nem vetünk egyiknél sem bėbi őr sem légzésfigyelött mi lakásba laktunk de volt lányomnak rácsvédöje simma rácsokhoz köthetös baldahinja nem kell de nekem tetszet, gumis lepedöje,de se babafészek,se adamo hinta ,se babaöböl,se mérleg de volt mellszivó ,cumisüveg is söt mikros sterilizárol mind hasznos volt sokat használtam.
febr. 24. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
66%
Mi sokmindent kaptunk használtan kölcsönbe vagy ajándékba, a legtöbb azért hasznos így vagy úgy. Csomó dolgot pedig használtan sikerült vennem, jóval olcsóbban. Ha most nem jó még, később az lesz. Egyedül a babamérleg volt fölösleges, mert aki elrakta annó, bennehagyta az elemet, az meg kidurrant. De nem is szükséges, mert úgy mérjük mint a macskákat, rendes mérlegen ráállva vele aztán nélküle, a pontos súlyát pedig úgyis mérik az orvosnál havonta.
febr. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!