Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezek vajon tényleg mind...

Ezek vajon tényleg mind szükségesek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nyár közepére várjuk az első kisbabánkat és elkezdtem nézelődni, hogy mit kell majd szépen sorban beszerezni. De annyira sok minden létezik, hogy kezdek teljesen bestresszelni.

Bébiőr (családi ház), babafészek oké, de vajon a légzésfigyelő tényleg szükséges? Nővérem 3 fiút nevel és sosem használt. És a (fonott) rácsvédő? Divat vagy hasznos? Hiszen újszülöttként alig mozog, főleg, hogy babafészekben tervezem altatni kiságyon belül.


És persze egy csomó-csomó dolog van, ami a kelengyelisták szerint “kell”. Mellszívó, tejgyűjtő kagyló, mérleg, babaöböl, stb.


Segítségeteket kérlek! Nektek mi a személyes tapasztalatotok?



febr. 23. 16:26
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Kisagyba ne legyen semmi, tehat racsvedo, agynemu szett, parna, stb nem szukseges, raersz venni. Racsvedot mi pl 10 honapos kortol hasznaltunk, hogy ne essen ki a cumi a kisagybol, de addig nem mertem neki berakni. Nem is fonott van, arra ra tud allni, hanem sima.

Vizallo lepedo, halozsak es baba, ezek kellenek a kisagyba :D Feszekben is nappal aludjon max, ha felugyeled.

Legzesfigyelo opcionalis, mi hasznaltuk engem megnyugtatott. Ami meg jol jott az egy bebior es egy xiaomi kamera, ezeket a mai napig meg hasznaljuk.

Mellszivobol szerintem jo, ha van egy kezi elso korben, aztan meglatod kesobb, hogy kell-e elektromos.

Nekunk meg ami jol jott, az az adamo hinta, hordozokendo, merleg (figyelni kellett a sulyat, mert nem hizott megfeleloen). De en ezeket mind szules utan szereztem be peldaul, amikor lattam, hogy jol jonnenek, elore nem vasaroltam be annyira.

Szoval szerintem az alap dolgokon kivul boven raersz szules utan is vasarolni, nem kell mindent azonnal megvenni 😊

Viszont a biztonsagos altatasra felhivnam a figyelmet, ez talan tenyleg mindennel fontosabb.

febr. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
83%
Nekünk ezek mind hasznosak voltak. Fészekbe volt mellettem a kanapén amíg még picike volt ès nem mozgott. A légzésfigyelő szerintem fontos. A fonott rácsvédőnek most vesszük nagyobbkènt hasznát mert úgy alszik hogy néha rárakja a lábát plusz nagyon sokat forgolódik álmába és felkel ha beveri a fejét. Kivettük hogy nagyobb helye legyen, de aztàn visszatettük mert egyértelműen jobban alszik azzal. Míg nagyon pici volt nem volt benn neki, hogy jobban járjon a levegő. Mellszívót nagyon sokáig használtam azért is mert az első napokban nem volt tejem, azzal sikerült beindítani. Mérlegeltük is akkor minden evésnèl hogy tudjam tud e màr eleget szopizni vagy kell még pótolni. Szóval nekünk a mérleg is jól jött. A tejgyűjtő kagylót látom egyedül feleslegesnek.
febr. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezekből nekem pont csak a légzésfigyelő fontos. Neked mondjuk tényleg nem, mert babafészekben nem tudod használni, de az enyémnek lesz ágya.
febr. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a babaszoba nem mellettünk van, bébiőr nekünk így kell, ez a ház elrendezésétől függ, meg családi házban csak kimegyünk az udvarra is, akár ha alszik is szóval az praktikus.

Nekünk van légzésfigyelő meg elvégeztem az elsősegély tanfolyamot.


A felsoroltak közül még mellszívót kellett vennem, de azt sem előre. Csak annyira bedurrant a mellem, hogy szükséges volt de előre nem vettem volna.


Minden más amit felsoroltál, nálunk nem volt.


Sokmindent menet közben is meg lehet venni, nem muszáj mindent előre mikor azt se tudni még, kell-e egyáltalán.

febr. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
76%

2 gyerekem van. 2 és 5 évesek.

A felsoroltak egyike sem volt nekünk.

febr. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 aHermann ***** válasza:
84%

Szia!

3 gyerekünk van. Nem biztos, hogy mindent érdemes elsőre megvenni. Ha valamire szükséged lesz menetközben pikk-pakk bele lehet szerezni, csak akkor esetleg legyen meg, hogy mi az.


Nekünk bébiőrös légzésfigyelőnk volt. A fiunknál jelzett is, amikor sokáig nem vett levegőt. A jelzésre lélegzett egy jó mélyet.

Sokszor használtam bébiőrként is.

Ehhez mindketten ragaszkodtunk megvolt előre, utána a fiunk korababa is lett.


A kiságyban volt megkötős fejvédő, mert mind a három gyerek bemászott piciként a sarokba. Semmi más, hogy ne gyűrjék, és fulladjanak bele. Hálózsákjuk volt, amit nagyon szerettek.


Amikor nem a kiságyban pihentek babaként, sokat aludtak a babakocsi mózes részében (akár a nappaliban), ami sokáig jó volt, így babafészkünk nem is volt.


A fiunk korababa volt, így nála szükség volt a fejésre, már megszületett, amikor megvettük a mellszívót, és a cumisüvegeket. A lányokkal nem is használtam.


Nálunk is fontos volt a mérlegelés, de nem volt babamérlegünk. Egyrészt egy horgászmérleggel oldottuk meg (a hordozóban volt addig a baba, a hordozó súlyát meg korábban lemértük), vagy ráálltunk babástul, illetve baba nélkül az otthoni mérlegre, és láttuk, hogy szép a gyarapodás.


A legkisebb igazi karban baba volt, nála volt Magyarindám, amit imádott, sokáig használtuk, és legalább én is tudtam mellette csinálni dolgokat...

A nagyoknál nem volt rá szükség, meg derékfájós is vagyok.

febr. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Bébiőr mai napig jól jön pedig 2 éves( pl nyaraláskor kiülünk egy kicsit a teraszra. Légzésfigyelő engem nyugtatott meg lévén nálam is volt babaként légzésleállás és csak mák volt hogy anyukám észrevette. Babafészket később használta. Rácsvédő jó volt a hajnali napfény ellen és imádta a mintáját nézni. Kézi mellszívó lópikulát sem ér,de gépi mellszívó jól jött mert bedurrant a mellem és le kellett fejni a felesleget. Amit lefejtem a mélyhűtőbe mint így néha a férjem is tudott etetni és így legalább aludhattam.
febr. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
A felsoroltak közül pont a légzésfigyelő kell, a többi ízlés szerint. Szerintem feleslegesek, van ami káros is. Ilyen a fonott rácsvédő, babafészek...mindez ráadásul pont légzésfigyelő nélkül, amikor ezek növelik a fulladás esélyét...
febr. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
16%

Légzésfigyelőnk nem volt.

Mellszívó szerencsére volt, sírva hívtam a kórházból a férjemet, hogy azonnal induljon vele, mert bedurrant a mellem, kőkemény, nagyon faj. Gyerek aludt, esze ágában sem volt szopizni. A nővérek nem segítettek, a mellszívó életet mentett. Nekem az első pár hétben kellett fejnem, hogy ne gyulladjon be a mellem, mert túl sok tejem volt.

Bébiőr volt, hasznosnak bizonyult, gyerek babakocsiban aludt az erkélyen, én meg meghallottam, ha felébredt.

Babafészek nem volt, nem is hiányzott.

febr. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
76%

2 gyerekem van.

Légzésfigyelőt vettünk mindkettőnek de egyszer sem használtuk.

Az első időkben közöttünk aludt babafészekben, a fejünk kb a popója magasságában volt így még véletlen sem tudtunk ráfeküdni. Most 3,5 éves a kisebb a mai napig abban alszik, a széle a kispárnája ☺️

Kb 1,5 évig babaöbölben aludt mellettünk.

Mellszívó nekem csak addig kellett ameddig elapasztottam a tejet mert tervezett tápszeresek voltak így mérleg sem volt, láttam mennyit esznek.

febr. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!