Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elméleti kérdés: ha gyógyíthat...

Elméleti kérdés: ha gyógyíthatatlan betegségetek lenne vállalnátok gyereket?

Figyelt kérdés

Ha olyan gyógyíthatatlan betegséged lenne, hogy kezeléssel valószínüleg meg tudják hosszabbítani az élettartamot, de nem biztos, kezelés nélkül meg mondjuk 10-15 éved van hátra, és van már egy gyereked, vállalnál-e mégegyet, hogy ne legyen egyedül?

És ha titeket ilyen tudatban vállalt volna a szülőtök, hogy viszonyulnátok a helyzethez?

U.i.: Nem vagyok egyik sem, egy ismerősöktől hallott történet ihlette a kérdésem.


febr. 25. 19:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy a férjem szeretne-e egyedül gyereket nevelni. (Nem hiszem.) Mivel, ha "nem biztos", akkor erősen benne van a pakliban, hogy 10-15 év múlva meghalok. Akkor pedig a most vállalt gyerekem még gyerek. Annyira nem vagyok önző, hogy mindenbe beleszarva szüljek, hogy NEKEM jó legyen az utolsó 10-15 évem. Meglévő gyereknek meg nincs beleszólása joga. Sose vállalnék "testvért", gyerek helyett.
febr. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis. A meglevőnek teremtenék meg irdatlan gyorsan anyagi biztonságot hosszútávra, felnőtt segitséget(plhogy tesóm vagy az apja átveszi e halálom után)


Ismerek olyat akinek meghalt az anyja, halála előtt egy fuzetbe mindent leirt pl temetesnél hogyan kell eljárni mit hogy tegyen a gyereke es arra nevelte a gyereket is, hogy az el tudja látni magát önállóan.

De ilyeneket tiktokon is láttam hogy egy anya már a 8 évest is tanitotta főzni mert ő nem lesz.

febr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi esetre sem.
febr. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem
febr. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 babyboom567 ***** válasza:
100%

Dehogyis!


Ez szerintem extrém módon önzőség a meglévővel,és a megszületővel szemben is.

A legnagyobb félelmem,hogy nem tudom felnevelni a gyerekem.A meglévővel töltenék minőségi időt, és naplót írnék neki.

febr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, semmiképp.

Nem véletlen, hogy súlyos betegek nem is fogadhatnak örökbe pl.

febr. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem vallalnék gyereket így.

Egy is szenved majd eleget ha elmegyek.

Aki ezt csinálja az önző

febr. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy is!

Kizárt dolog. A meglévővel töltenék minél több időt. Utaznánk, világot járnánk, próbálnánk minél teljesebben.

Nem lopnám el tőle azzal az időt, hogy vállalok még egyet. Az első ~3 év kva húzós egy család életében, utána lehet megvalósítani, hogy nagyjából egyenlő idő jusson a két gyerekre. Ez rövid távon kic...és a nagyobbal, a hosszút pedig nem érném meg.

febr. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Értem mire gondolsz, mert nekem nagyon jó a kapcsolatom a tesómmal, és ha csak apa nevel fel minket, akkor is jó lett volna, hogy van tesóm.


De sajnos erre semmi garancia nincs, szóval így valószínűleg nem vállalnék második gyereket. Hacsak kifejezetten a férjem nem akarja. Vagy ha nagyon jók az esélyek azzal a bizonyos kezeléssel.

febr. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
Gyógyíthatatlan betegség pl a diabétesz is. Amúgy meg az orvostudomány fejlődik és sose tudni, nem e épp holnap találják fel a gyógymódot adott betegségre. Emellett attól, hogy átlagosan 10-15 évet jósolnak valamire, lehet abból a duplája is. Az átlag nem az egyént jelenti.
febr. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!