Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akiknél későn derül ki, hogy...

Akiknél későn derül ki, hogy genetikai beteg, vagy egyéb más "gyógyíthatatlan" betegsége van a kicsinek, az mit tud tenni?

Figyelt kérdés
Csak felmerült a kérdés benne, hogy akinek pl a 18. heti UH-n találtak valamit, elküldték genetikai tanácsadásra, ennek mi értelme? Ellene már úgy sem tudnak tenni semmit, nem? Mármint az abortusz kizárt ennyi idősen gondolom.
2016. ápr. 21. 11:00
 1/8 Bella169 ***** válasza:
78%

Orvosi indokkal a 20. Hétig ellehet vetetni. De ehhez már komoly indok kell.

Ilyen pl az olyan genetikai betegség ami vagy már akár méhen belüli elhaláshoz vagy szülés után nem sokkal meghalna a baba. Vagy nem tudna önálló életet élni.

Ilyenkor már nem műtéti abortusz van hanem beinditják a szülést és meg kell szülni.

2016. ápr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A magzat súlyos betegsége esetén általában a 20., de maximum a 24. hétig végeznek ilyen műtétet. Élettel összeegyeztethetetlen fejlődési rendellenesség esetén a terhesség megszakítása a 24. hétig lehetséges. A 24. héttől szigorú orvosi javallattal a terhesség befelyezése lehetséges, spontán szülés, indokolt esetben császármetszés útján, de ekkor már nem abortuszról, hanem szülésről beszélünk, és az élve született újszülöttet a szakma szabályai szerint fogják ellátni.
2016. ápr. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az amniocentézisem eredménye a 18. hétre lett meg (17.-en csinálták meg), akkor azt mondta a genetikusunk, hogyha baja van, a 24. hétig el lehet vetetni (vagyis ugye meg lehet szülni, a szülés módját a doki és a beteg dönti el, de legtöbbször nem császároznak, hogy lehessen gyorsabban gyereket vállalni utána).


Megindítják ilyen esetben a szülést és megszüli az ember, mint egy egészséges időre született babát, csak hát...

2016. ápr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A 24. hétig végeznek megszakítást. A nővéremnek egy éve volt amniocentézise 22 hetesen. Egy veséje volt a picúrnak, muszáj volt elmenni tanácsadásra, onnan pedig vizsgálatra. Egy nappal a betöltött 24. hét után derült ki az eredmény. Szerencsére a vesén kívül nem volt más gond, de ha lett volna, akkor aznap beindítják a szülést.. Határidőn túl.
2016. ápr. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Borzalmas lehet így megszülni egy babát :(

2016. ápr. 21. 12:22
 6/8 anonim ***** válasza:
És vannak olyan genetikai betegségek amik csak szülés után derülnek ki....
2016. ápr. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Megszültem egy egészséges fiú gyermeket, mai napig itt szaladgál velünk,játszik.Uyanúgy néz ki mint egy átlagos kisfiú. 2 éves kora után derült ki, hogy izomgyengesége van :(

Ha tudtam volna,hogy bármilyen genetikai rendellenességet örökölhetett volna, akkor elmegyek genetikai tanácsadásra,aztán amniocentézisre és tűkön ülve vártam volna az eredményt. De sajnos nem így lett. :(

Most a második kisfiúnkat várjuk, túl voltam minden vizsgálaton. Szerencsére ő makk egészséges. 4 hét múlva szülök.

2016. ápr. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Engem is el kellett volna vetetni, gyógyíthatatlan betegségben szenvedek, csak hát ez sajnos csak jóval a születés után derült ki (gyerekként)


Az életem egy szenvedés

2020. márc. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!