Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van, aki azért nem vállal...

Van, aki azért nem vállal második gyereket, mert nem akarja, hogy bizonyos nemű legyen?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék vitát abból, melyik nem a jobb, nem ez a lényege a kérdésemnek, szóval legyen a két nem A és B.

Mindigis A gyerekre vágytam, és az is született elsőre. Sokat gondolkoztam, hogy legyen-e tesó, de egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy B gyerekem legyen. Az eddigi tapasztalataim, közrenyetünkben lévő gyerekek, stb se tud meggyőzni, cukik, cukik, de nem... Attól félek, nem tudnám úgy szeretni, mint a meglévő, A gyerekem. Így valószínűleg nem lesz második gyerek.

Érez még valaki hasonlóan?


febr. 26. 10:47
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt hatmadiknál éreztem. Másodiknál úgy voltam, ha A, akkor azért jó, mert egyneműek lesznek, ha B, akkor meg mindkét nem megadatott.
febr. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
93%

Harmadiknál igazán B-t szerettem volna, két A után. Nem sikerült.😄

Pedig pont A-val nem tudtam magam elképzelni.

febr. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%

Jelen. Van egy A-m (mindig is B-t szerettem volna)

Imádom az A-t, nem adnám semmiért, ugyanakkor félek, hogy megint A lenne a baba, és ezért jelenleg jegeljük a második baba témát. Lehet, hogy idővel megváltozik, de most ez a helyzet.

febr. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

Anyósom nagyon B unokát akart, már azon röhögtem magamban, lepasszolom neki, ha B lenne 😂


Amúgy gondolom ha mar ott van, biztos változna valamennyit a hozzáállásom, de így, hogy elaőre megszületett minden téren az, akire vágytam, nem tudom rá tudom-e venni magam egy másodikra... Még akár azonos neműből lehet teljesen más habitusú, nehezen kezelhető gyerek. Nem egy példa van előttem, hogy az egyik gyerek el van hagyagolva, nincs úgy szeretve, nem akarnám ennek kitenni még véletlenül sem, mert az a gyerek nem tehet semmiről.

febr. 26. 10:55
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
Én pl mindig is egy fiúra és egy lányra vágytam, ha vállalok még egyet abban a reményben, hogy ellenkező nemű legyen
febr. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
95%
Igazából teljesen mindegy milyen okból nem szeretnél második babát. Nem szeretnél, ezért ne vállalj.
febr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy nem szeretnék. Szeretnék, de csak A neműt, mint az első is. De nyilván nem tudok választani, B-t pedig egyszerűen nem tudok elképzelni, így valószínűleg nem lesz második.
febr. 26. 11:04
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
Sztem, ha mégis a másik nemű lenne, akkor se szeretnéd kevésbé. Megszoknád a gondolatot, ha lehet így mondani... nekem is muszáj volt! De ugyanúgy szeretem őket (közben lett egy vágyott nemű is!). 😊
febr. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
91%
2 nagyon várt lány után el sem tudtam képzelni, hogy ne lányom legyen harmadjára is. A sors el tudta. :D Jelentem, túléltük. Az első 2-3 évben semmi különbség a gondozásában, addigra meg úgyis megszereted, és nem azon fogsz pörögni, hogy bezzeg ha másik színű alsókat vehetnék neki, hüpp.
febr. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

A nemű gyerekem született először, B született másodszor.

B előtt el sem tudtam képzelni,hogy a B gyerekeket hogy lehet szeretni, hiszen ők B-k, az A-k cukibbak.

Aztán megszületett B és rájöttem, hogy tök hülyeség.

A és B ugyanolyan cuki, ugyanolyan aranyos

febr. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!