Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van, aki azért nem vállal...

Van, aki azért nem vállal második gyereket, mert nem akarja, hogy bizonyos nemű legyen?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék vitát abból, melyik nem a jobb, nem ez a lényege a kérdésemnek, szóval legyen a két nem A és B.

Mindigis A gyerekre vágytam, és az is született elsőre. Sokat gondolkoztam, hogy legyen-e tesó, de egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy B gyerekem legyen. Az eddigi tapasztalataim, közrenyetünkben lévő gyerekek, stb se tud meggyőzni, cukik, cukik, de nem... Attól félek, nem tudnám úgy szeretni, mint a meglévő, A gyerekem. Így valószínűleg nem lesz második gyerek.

Érez még valaki hasonlóan?


febr. 26. 10:47
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

19# Egyetértek.


Egyébként még annyi,hogy én azért nem éreztem így,mert 2,5 évet vártunk az elsőre. Őszintén? A két kezem összetettem volna,ha összejön és egészséges lesz,nemhogy még ezen pörögjek. A környezetembe rengetegen meddők,lombikoznak,két kezüket össze tették volna bármilyen nemű gyerekért. Majd a másodiknál meg úgy voltunk,hogy amilyen problémám van,ha amellett még 1x teherbe esek,akkor annak nagyon fogunk örülni és nem számít,hogy ugyanolyan nemű vagy sem. Egészséges legyen. Ugyanolyan lett,nem bánjuk,sőt. :) Két egészséges kislányunk van és ez a lényeg itt. Ugyanolyanok nem lesznek később sem személyiségre,sem stílusra.

febr. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

elsőre mindegy volt neme csak egészséges legyen 2 lányt szeretünk volna de fiu lett az is nem baj mondtam de pár ėvel késöbb szeretünk volna kislånyt is ,igy mikor megszületett akkor az lett legfontosabb kérdés kislány e ,az lett meg egészsėges is ja és a bátyai kedvenc hugija lett ,pedig bátyai ma már felnöttek hugi meg csak 13 ėves.

ja ės mind 2 nemü gyerekeimet imádom .

febr. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
12-es: Fogalmam sincs melyik kommentet írtam én, de nekem fiam van, lányt szerettem volna, de így alakult. Nem bánom, sőt.. De azért néha eszembe jut, hogy milyen lenne, ha lányom lenne.
febr. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
Van már egy lányom és kisfiút szerettem volna másodiknak. 25 hetes várandós vagyok kislánnyal. Elsőre elkeseredtem, de már olyan erős a kötődés, hogy nem bánom.
febr. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

19-es szerintem ezt nem jól látod. Vázolom a helyzetet: mindigis a gyerek, család volt a vágyam, és mint a nők nagyrészének, nekem is volt kislány korom óta egy vágyam, hogy milyen nemű gyereket szeretnék. Mikor terhes lettem, nyilván nagyon szorítottam, hogy az legyen, amire vágyom, de akkor nem voltam ennyire ellene a másik nemnek, ha az lett volna, beletörődök, biztos megszeretem. Azóta megszületett konkrétan az álom gyerek nekem, eltelt 3.5 év és mivel most már látom, tapasztalom milyen vele, meg a környezetünkben, oviban stb lévő ellenkező nemű gyerekek is milyenek, hogy viselkednek, elbizonytalanodtam, hogy ha lenne második és ellenkező nemű, akkor vajon milyen lenne, tudnék-e igazán kötődni hozzá, meg tudnám-e neki is adni azt a szeretetet, amit érdemelne. Annyira tökéletes nekem a gyerekem és annyira szeretem, hogy félek, hozzá viszonyítgatnám, vagy annyira más lenne, hogy nem tudnék mit kezdeni vele. Őszintén nem gondoltam, hogy ennyire ki kell fejteni, mert valaki azt fogja gondolni, csak a neme miatt szeretem a gyerekem és, hogy ez nem is szeretet...

És igen, tudom, mindenkinek a saját gyereke a tökéletes, nem is azt írom, hogy mindenkinél jobb a világon, egyszerűen csak pont olyan, amilyenről álmodtam.

Bocs az ömlengésért, de szíven ütött az "ez meg nem szeretet" rész...

febr. 27. 00:59
 26/41 A kérdező kommentje:
21-es ez egy másik téma, nyilván, ha sokáig kellett volna küzdenem a babáért, már teljesen mindegy lett volna, csak egészséges legyen. Akkor gondolom inkább a sok harc, stressz, csalódás miatt nem vágnék bele újra, csak megadnék annak az egynek mindent, akiért annyit küzdöttünk, plusz neki se lenne jó végigélni, ahogy a szülei stresszelnek minden hónaoban, hogy vajon sikerült-e. De ez csak elmélet hálistennek.
febr. 27. 01:07
 27/41 anonim ***** válasza:
24%
De áruld már el ezek után, kisfiút nem akarsz, ugye? Nem tudom, ez miért titok.
febr. 27. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező neked semmilyen nemű második gyereket nem szabad vállalnod, ha ennyire tökéletesnek látod az elsőt. Nyilván mindenkinek a saját gyereke A legszebb, legjobb, de azért többnyire látják, hogy nem tökéletes.
febr. 27. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

én vagyok az az ember aki nem låtja tökéletesnek a gyerekeit tudja mik az erősėgei ės mik a gyengėi gyerekeinek de ėn ezel együtt imádom öket.

tökéletes gyerek nincs .

22 válaszolo voltam.

febr. 27. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
33%
Bár ne fejtetted volna ki. Lécci ne legyen második. Nemtől függetlenül nem szabad így.
febr. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!