Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van, aki azért nem vállal...

Van, aki azért nem vállal második gyereket, mert nem akarja, hogy bizonyos nemű legyen?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék vitát abból, melyik nem a jobb, nem ez a lényege a kérdésemnek, szóval legyen a két nem A és B.

Mindigis A gyerekre vágytam, és az is született elsőre. Sokat gondolkoztam, hogy legyen-e tesó, de egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy B gyerekem legyen. Az eddigi tapasztalataim, közrenyetünkben lévő gyerekek, stb se tud meggyőzni, cukik, cukik, de nem... Attól félek, nem tudnám úgy szeretni, mint a meglévő, A gyerekem. Így valószínűleg nem lesz második gyerek.

Érez még valaki hasonlóan?


febr. 26. 10:47
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező ez amúgy rossz viszonyítási alap, hogy mert más ellenkező nemű gyerekek milyenek. A férjem testvérééknek van egy fiuk és egy kislányuk, a fiú az első gyerek, a szülők szemében ő a tökéletes gyerek, egyébként elviselhetetlenül rossz. A lány szerintem tündéri, ők mégis szidják állandóan. Szerintem ha mondjuk lányod van és fiad lenne akkor is ő lenne a szemedben a tökéletes és akkor meg azt látnád, hogy a lányok milyen rosszak. Nekem pl úgy néz ki fiam lesz, én örülök neki, mert mindenki azt mondja sokkal könnyebb velük
febr. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
Utolsó, először leírod milyen elviselhetetlen rossz a rokon fiú gyerek, aztán leírod, hogy örülsz mert fiad lesz, mert velük könnyebb bánni 🤦‍♀️🤣
febr. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
Itt nem a nemmel van gond,ahogy írják. Itt ugyanolyat se szabad,mert nyilván más lesz,mint az előző.
febr. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
64%
32 ő nem azért rossz, mert fiú, hanem mert így nevelték. Ismerek elviselhetetlenül rossz gyereket fiúban és lányban is, ha ebből indulnék ki egyáltalán nem vállalnék gyereket :D
febr. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:

Látom nem sikerült mindenkinek megérteni a lényegét annak, amit írtam. Direkt írtam, hogy tudom, mindenkinek a sajátja a legjobb, nem azt mondom, hogy tökéletes, szimplán pont olyan, amilyenre vágytam. Tisztában vagyok az erősségeivel és a gyengeségeivel is, mindennel együtt szeretem ennyire nagyon.

De a kérdés még mindig az, hogy van-e más is, aki úgy érez, nem tudna elképzelni másmilyen nemű gyereket a meglévő mellé és ezért nem vállal másodikat.

Imádom, hogy ezen az oldalon tényleg mindenbe bele tudnak kötni, mindig van valaki, aki jobban tudja, aki ítélkezik a másik élete felett pár mondat alapján, amik a valóság töredékét sem mutatják.

febr. 27. 10:12
 36/41 anonim ***** válasza:
Írták többen,hogy van. Nincs belekötés,csak a fogalmazásod nem jó,mert nálad nem a nemmel van gond.
febr. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
De, a nemmel. Tudom, hogy bármilyen neműből lehet nehezen kezelhető, problémás gyerek, de nálam konkrétan a másik nem a visszatartó erő.
febr. 27. 10:26
 38/41 anonim ***** válasza:
És ha ugyanolyan nemű lenne de teljesen más természettel?
febr. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező, mindenki jobban jár, ha nem lesz több gyereked.
febr. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

"Annyira tökéletes nekem a gyerekem és annyira szeretem, hogy félek, hozzá viszonyítgatnám, vagy annyira más lenne, hogy nem tudnék mit kezdeni vele. "



Nem a nemmel,mert ugyanolyan nemű gyermek se lenne ugyanolyan,mint a jelenlegi. Nem a kezelhetetlenség,hanem totál más természet,viselkedés,mindenbe más,eltérő. Van,ahol még ikreknek is eltérő bőven,sőt. De én írtam,hogy ezzel nincs gond,sokan nem vállalnak másodikat ilyen-olyan okok miatt.

febr. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!