Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van, aki azért nem vállal...

Van, aki azért nem vállal második gyereket, mert nem akarja, hogy bizonyos nemű legyen?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék vitát abból, melyik nem a jobb, nem ez a lényege a kérdésemnek, szóval legyen a két nem A és B.

Mindigis A gyerekre vágytam, és az is született elsőre. Sokat gondolkoztam, hogy legyen-e tesó, de egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy B gyerekem legyen. Az eddigi tapasztalataim, közrenyetünkben lévő gyerekek, stb se tud meggyőzni, cukik, cukik, de nem... Attól félek, nem tudnám úgy szeretni, mint a meglévő, A gyerekem. Így valószínűleg nem lesz második gyerek.

Érez még valaki hasonlóan?


febr. 26. 10:47
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig lányra vágytam titokban (volt két öcsém, akik mindent megkaptak amire nekem nagy szükségem lett volna). Előre bűntudatom volt hogy mi lesz ha fiam lesz, és öntudatlanul nem adom meg neki a kellő szeretetet, vagy éreztetem vele hogy bárcsak lánynak született volna. Emiatt is halogattam elég sokáig a gyerekvállalást. Végül lányom született, és ezek után úgy érzem, szívesen nevelnék egy fiút is akár, és utólag biztosra veszem, hogy ugyanúgy imádnám ha a lányom fiú lett volna. Mivel viszont kitoltam az első születését, lehet nem vállalok be másodikat.
febr. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
59%
Le merem fogadni, kérdező, meg azok is, akik itt írták, hogy emiatt nem akarnak, hogy lányotok van és fiút nem akartok. Ugye?
febr. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
70%
Akkor te nem szeretnél 2. gyereket. Különben az elsőt se vállaltad volna ugyanennél az oknál fogva. Ne erőltesd!
febr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
Nekem még csak úton az A nemű babám, nem tervezek előreláthatólag testvért neki, de tökéletesen megértem azokat, akik nem akarnak ezért második gyereket vállalni.
febr. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
12es amúgy ez nem mindig van így, pl én sok olyannal is találkoztam mostanában aki lányt nem akar semmiképp, mert nem bírja a csajos cuccokat
febr. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
8%
12-es! És ha így is van, azzal mi a probléma???
febr. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
55%
16-os, ki mondta, hogy probléma? Csak annyit mondtam, biztos vagyok benne :D
febr. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel gond,szerintem addig amíg be nem vállalsz még is még egyet és elkeseredett leszel,ha nem úgy sikerül,ő meg szenvedni fog szerencsétlen. Amíg így érzel és még tudatosan vigyázol is,hogy teherbe ne ess többször, addig miért lenne ez gond. :D Sokkal nagyobb gond lenne,ha lutriként bevállalnád. Egyke marad a gyereked és ezzel sincs gond,én azt gondolom.
febr. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
82%

Nekem pl két fiam van, egy harmadik fiúnak is örülnék, de én nem a nemétől félek, hanem attól, hogy a harmadik is hasfájós lenne, mint az első. A második fiam egy álomgyerek, eszik alszik baba volt, bújós, mosolygós, mindig könnyű volt vele, és ezek után nem kezdenék elölről egy nem alvós, szenvedős újszülött kort.

De szerintem aki komolyan nem lenne képes szeretni egy gyereket mert fiú vagy lány, az ne vállaljon egy gyereket se. Hiába kapja meg a kívánt nemű gyereket, azt se fogja őszintén szeretni, csak ha a gyerek teljesíti a nemhez tartozó elvárások listáját is. Ez meg nem szeretet. Lehet lepontozni, akkor is ezt gondolom.

febr. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%
En alapbol nem akarok masodikat, de egy bizonyos nemure vagyom. 15 hetes terhes vagyok, meg nem tudjuk a nemet. A ferjemnek van mar egy, a batyjanak harom gyereke, mind a negy gyerek ugyanolyan nemu. A csaladja neha nyomaszt, hogy jo lenne mar a masik nemu is, en is azt szeretnem, de nem rajtam mulik. Biztosan tullendulnek rajta, ha kiderulne, hogy a babam is ugyanolyan nemu lett, de eleinte nem tudnek mit kezdeni az erzessel.
febr. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!