Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Na, most olyan ramatyul érzem...

Na, most olyan ramatyul érzem magam, mintha egy adag kutyatrutyit ettem volna, gyötör a lelkifurdalás. HOgy cselekedtetek volna a helyemben?

Figyelt kérdés
VAn egy két éves kislányom,aki már két napja nem bír magával.Hisztizik,földhöz vágja magát,ütöget,dobálózik.Tegnap délben szembe dobott a villával(ez nem azért volt,mert bántani akart,hanem hajította el a villát,és pont "képbe léptem",és a hegyével szembe talált).Na ezért kapott a kezére.Ugy megijedt,hogy annyira sírt,hogy hányt egy kicsit,pedig nem is ütöttem neki nagyot,csak max épp,hogy érezte.Egész nap tegnap visított,ha valami nem tetszett neki,de még elviselhető volt,mert itthon volt az apja,nem egyedül kínlódtam vele.De ma már dolgozik,és reggel óta megy a huza-vona.Nem evett,hanem visított helyette,kért tollat,hogy hadd rajzoljon,meg lapot.Adtam neki,erre a falat firkálta össze.Ekkor még volt türelmem,elmagyaráztam,hogy nem szabad,miért nem,stb.Elmentünk a boltba,elkezdett hisztizni,hogy kell neki az a szívószál,amiben bogyók vannak és ízesíti a tejet,mikor issza vele.Visszarakattam vele,hogy nem.Szépen visszarakta,elfordultam fizetni,és gyorsan lekapta a pocról,és ugy kibontotta,hogy széttépte a papírt,és meg kellett vennem.Olyan mérges voltam.Egyszer már kapott ilyent,és kihányta.De ugy meg nem hagyhattam ott,hogy összetépte a papírját.Hazafelé végighisztizte az utat,hogy kéri.Nem engedtem neki,eltettem.Itthon üvöltött érte,de csakazértse engedtem a hisztinek.Erre elkezdett visítani,hogy nem vetközik le,meg belemart a szemembe.Erre elfutott az ideg,és pofon vágtam.Ugy el kezdett sírni,hogy direkt bokákolt,és kijelentette,hogy hányni akar,és vigasztaljam meg.Most alszik,de olyan iszonyat bűntudatom van,hogy elvesztettem a fejem,és pofon vágtam.sose vertük meg.Ő meg ugy bújt hozzám,és vigaszt keresett.Pedig nagy szeretetben neveljük,rengeteget foglalkozunk vele,apa is mikor nem dolgozik,meg én is,ebből nincs hiánya.Ugyhogy nem tudom miért viselkedik igy.De pocsékul érzem magam most nagyon.Ja,még annyi,hogy jön a hátsó felső foga,ez az utolsó kettő,és mondja,hogy fáj neki,kenjem be,már kb három napja.Ez is benne lehet a pakliban,de én ettől még rosszabbul érzem magam,hogy szenved,én meg bántottam.Ti hogy reagáltatok volna rá?Már érzem,hogy kimerülök,és kevés a türelmem nagyon.De viszont imádom mindennél jobban.
2010. okt. 25. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem megérdemelte, az,hogy jön a foga nem mentség, úgyhogy ne legyen lelkiismeret furdalásod. A verés nem rendszeres nálatok, tehát agresszív sem vagy; esetleg próbáld meg a büntető sarkot még, de ha tényleg minden kötel szakad akkor egy kézrecsapás nem lesz a világ vége.
2010. okt. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, egy idő után a legnyugisabb anyukának is elfogy a türelme, és akkor van úgy, hogy elborul az ember agya.

Próbálj meg uralkodni magadon, ez a dackorszak még sajnos eltart egy ideig. Persze, hgoy rosszul érzed magad, hiszen nem vered a gyerekedet, de emberből vagy nemcsak anyából. Az én fiam is verekszik néha, hisztizni és toporzékolni is tud rendesen, eddig még megálltam, nem kapott ki, de volt már párszor, hogy erősen kellett koncentrálnom, hogy ne üssem meg.

Esetleg szedjél te is egy kis Magne B6-ot, hátha segít legyűrni a dackorszakot:)

2010. okt. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
lehet mindenféle okos tanácsot adni, mert most mi higgadtan olvassuk és nem mi éltük át, de valószínű az én agyam is elborult volna és hasonlóan jártam volna el. (sőt, én eddig sem bírtam volna, mint te) ne legyen emiatt bűntudatot, a kislányodnak nem lesz maradandó baja egy pofontól, 1 hét múlva nem is fog rá emlékezni. viszont érdemes lenne vele megbeszélni miért viselkedik így mostanában, hátha el tudja mondani a saját szavaival, hogy mi bántja, mert valami oka csak van. biztosítsd, hogy te szereted és mindig szeretni fogod, de nem szabad így viselkedni, inkább beszélje ki, vagy mondja el mihez lenne kedve amit kettesben tudnátok játszani. én valami ilyesmit tennék.
2010. okt. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.Az a helyzet,hogy ő maga sem tudja,hogy miért viselkedik így.Próbáltam már vele beszélgetni róla.De olyan egyszerű volna,mert visít,üvölt,mondom neki,hogy ha nem hagyja abba a hisztit,nincs mesekönyv(imádja a könyveket),akkor abbahagyja,mondom neki,hogy olyan okos kislány,szépen hiszti,nyervogás nélkül mondja meg,hogy mit akar,és akkor ha lehet,megkapja.És akkor el tudja mondani,hogy rajzolni szeretne,vagy mit tudom én.De előtte azt a 10 perces visítást az Istenért nem hagyná ki.De már annyira idegörlő tud lenni.Nem tudom meddig tart a dackorszak,de ennél már remélem rosszabb nem lesz,mert nyugtatóznom kell magam a végén.Remélem mire felkel elfelejti a pofont,de azt,hogy miért kapta bízom benne,hogy az eszébe vési,és nem fog már ilyen jeleneteket lerendezni nekem.

Jujjjjjjj csajoko,nagyon nehéz dolog ez. :((

2010. okt. 25. 12:22
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Na figyelj! A leírásod alapján nagyon is jó anyukája vagy: nagyon szereted, de ennek ellenére úgy látom, hogy nem kényezteted el. Egy dolgot értess meg magaddal: Te is emberből vagy, neked is vannak idegeid, Te is lehetsz fáradt, ingerült, stb. Gyereket nevelni nagyon nehéz feladat, néha olyat teszünk, amit nem akartunk, főleg nem, ha ezzel fizikai vagy lelki fájdalmat okozunk a kicsinknek. De mi is emberek vagyunk. A kislányod túl fogja élni a taslit, ha már elcsattant, ne rágódj rajta. Amit leírtál, aszerint lehet, hogy én is kiborultam volna, szóval nyugi, nem vagy rossz anya!

A fogzás nagyon megviseli némelyik kicsit, ilyenkor a világból tudnak kikergetni. De azt már kétévesen is megértik (tudom, ilyen korú apróságokkal foglalkozom), hogy az ő rossz kedvük, fájdalmuk nem lehet ok a csúnya viselkedésre. Sírdogálni, nyűgösködni, odabújni persze természetes, még mi, felnőttek is ezt tesszük, ha baj van :=), de gonoszkodni, hisztizni nem szabad. Próbálj segíteni a fájdalmán, rossz közérzetén, adj neki pépes, puha ételt, hogy fájdalom nélkül jóllakhasson, ugyanakkor étkezés után kínáld meg egy babapiskótával, ha esetleg finoman dörgölgetni akarná a fájó fogínyét. Ha nagy a fájdalma, nyugodtan adhatsz neki Nurofent, az remekül csillapítja az ilyen fájdalmakat is. Ha látod, hogy fájdalmai vannak, vedd ölbe, dédelgesd, énekelj, olvass neki, kerüljétek a konfliktushelyzeteket, abból ilyenkor mindketten csak vesztesként kerülhettek ki.

Remélem, segítettem. Fel a fejjel!

2010. okt. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen,nagyon sokat segytettél,köszön szépen neked is a válaszodat! :)
2010. okt. 25. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!