Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van értelme "csak úgy" neuroló...

Van értelme "csak úgy" neurológushoz vinni?

Figyelt kérdés
Egy éves a lányom. Mivel közel 10 hónaposan még semmi jelét nem mutatta,hogy felülni akarna,vagy mászni (kúszni kúszott),ezért gyermekneurológushoz fordultam. A bökkenő,hogy március közepére volt leghamarabb időpont,azaz lassan három hónapja várok rá. A lányom aztán kereken 11 hónaposan felült,egy hét alatt már stabilan. Nekiállt kúszni is. A felkapaszkodassal egyelőre meg nem próbálkozik,de azért már kapaszkodik,csak még nem húzza állásba magát. A védőnő szerint rednben van a gyerek. A bökkenő,hogy 35 ezer a vizsgálat,és nem annyira esne jól kifizetni,ha nem muszáj. Viszont ha lemondom,akkor ha valamikor mégis kellene,megint kb három hónapot kellene várni. A kérdésem: érdemes lenne elmenni,csak úgy ránézetni a gyerekre?

márc. 1. 09:00
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy dévényesnél voltunk vele három és hat hónapos korában is,mind a két esetben rendben találta a szakember.
márc. 1. 09:01
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Előre szólok, rohadt hosszú évek állnak előtted, ha több szakembernek sem hiszed el, hogy rendben van a gyerek...
márc. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Én ilyen esetben lemondanám. Vannak gyerekek akik később üllnek, állnak fel. Most ahogy íród rendben van. Nekem csak 1 éves kora után állt fel.
márc. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%
Még időpontot kérned is totál felesleges volt, nem hogy még el is vidd végül.
márc. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 8 hónapos koráig fókázva kúszott, aztán felállt és kapaszkodva lépegetett. 9-10 hónaposan kezdett el mászni, a 11. honapjában még nem ült egyenes háttal, a hónap közepére kiült, felült, ahogy kell.


Eszembe nem jutott neurológushoz, dévényeshez, akárkihez rohangálni.


Te se parád túl a dolgokat, játsszál sokat a gyerekeddel, hintázzatok, pattogjatok fittlabdán, az ágy tetején, höcögtesd a térdeden, tornázzatok mondókákra, énekelj neki, táncoljatok/ringasd zenére. Ezek a semmiségnek tűnő mindennapi dolgok a legjobb idegrendszert fejlesztő foglalkozások és nem utolsó sorban szuper közös program.

márc. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Kettes,ebben hatalmas igazság van,igyekszem is észben tartani!

Azért érdekes amúgy,mert pár hónapja írtam ki kérdést,dierekt ezért,mert még nem ült a gyerek (azt hiszem nem ide,hanem valami db csoportba) de ott meg a többség azt javasolta,vigyem el neurológushoz,meg milyen felelőtlen vagyok,hogy ez eszembe sem jutott. Most meg azért vagyok hibbant,mert vinni akartam(nem ellentétek szól,nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ!). Ki érti ezt,én nem😅

márc. 1. 09:20
 7/14 anonim ***** válasza:
24%
Erdekes ,nalunk a ped.szakszolgalatnal Pecsen, a 8 honapos maszasra 12 honapos jarasra is csovaltak a fejuket,h elmaradott,kesoi. 2,5 evesen a 180 szo miatt behivattak,h beszedfejl.elmaradott,beirtak vmi eszmeletlen sok fejlesztest,munkaidoben, napkozben, mikor a gyerek videken van, en a varosbol busszal meg se fordulok,nincs is annyi jarat. 3 nap nem is tudtam volna menni dolgozni,resznunkaidoben sem. utazo gyogyped. meg nincs. Ugyhogy ennyit errol. 45 perc alatt egy logopedu aztan mindent is megallapitott. Mikor a 40.percre allt szova vele a gyerek,akkorra oldodott fel. Akkor meg a logopedus forditott hatat es adminisztralt. A bugyrom tele van az egesz rendszerrel.
márc. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
15%
Jah a lenyeg lemaradt, en azert elvinnem, csak igy nyugszol meg.
márc. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
szerintem ha már van időpontod, és ráadásul már csak két hét van addig, akkor vidd el. ártani biztos nem tud, viszont ha esetleg van még valami lemaradás stb (nem mondtam, hogy le van maradva, még mielőtt bárki a torkomnak ugrik), akkor jobb, ha nem kell egy újabb időpontra újabb hónapokat várni. illetve a megerősítés is hitelesebb egy hozzáértőtől, mint a gyakori népétől. szerintem.
márc. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Azért emeltem ki,mert végül elvittem,és erre varrjatok gombot:

Az orvos szerint kissé hipoton (mikor két devenyes is azt mondta,nem az,és tudtommal ez nem változik,vagy az,vagy nem), a gyerek narancssárga,sok karoti T eszik,nem mkndta a gyerekorvos vagy a védőnő? Nem,sőt,említett két személy az egy éves statuszon azaz egy hete megdicsérte,milyen jó színben van a gyerek...ezen kívül alig kérdezett valamit,és lecseszetr,hogy egy éves korban már nem kellene éjszaka ennie,tessék nappal eleget adni neki...aha,mondom,én adok neki,de ha nem akar enni,akkor osszecsikja a száját és kész..erre: hát ez meghaladja a képességeim,de egy éves kor után nem eszünk este,és a szopirol is szoktassam le. Ja és kioktatast kaptam hogy felelőtlen vagyok,amiért nem csináltam neki még komplett vérvételt,pedig évente kellene. Gyerekorvos ilyenről egy szót sem szólt. Szóval így állunk. És ez volt 35 ropi. Gyönyörű. És akkor csoda,hogy a gyakori tele van ilyen kérdésekkel,ennyit érnek az orvosok,egy kalap sz... ahány orvos annyi "szak"vélemény.

márc. 6. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!