Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 4hónapos baba mellett egyeteme...

4hónapos baba mellett egyetemet kezdeni van értelme?

Figyelt kérdés
Eddig nem volt lehetőségem, de nagyon szeretném elvégezni. Félek, hogy pénzkidobás lesz, nem lesz időm tanulni. Férjem csak hétvégén van itthon, akkor viszont mindent megcsinál a pici körül,más segítségre nem számíthatok..
2023. aug. 6. 06:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%
Babafüggő. Gondolom levelező lenne, az amúgy is hétvégi dolog. Az én babám mellett 4 hónapos korában létezni is fájdalmasan nehéz volt. Egy évvel később meg már össze tudtam volna szervezni , ha kell (én már gyerek előtt diplomáztam). Szóval tényleg babafüggő.
2023. aug. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%

Én nem tudtam.

Nekem a nyelv tanulás volt kitűzve míg itthon voltam.

4 évet voltam otthon, úgy került be a gyerek az oviba.

Kb 2x ültem le tanulgatni ez alatt. Lehetetlen volt.


Ha lett volna segítség (a férjemen kívül) ment volna. Így nem.

2023. aug. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%
Háát, necces. Nekem már csak a szakdolgozat van hátra, de azt sem tudom hogy csinálom meg a 6 hónapos mellett. Én nem kezdenék most bele, de te látod milyen a saját babád.
2023. aug. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
88%

Minden baba mas

Az enyém mellett esélytelen lett volna.

Most másfél éves,és jogosítványt készülök csinálni.húzós lesz még most is tanulni mellette,viszont muszáj megszereznem a jogsit.

2023. aug. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
77%

Attól függ, milyen szak...

Pl.: egy óvodapedagógus vagy tanító szakot dalolva el lehet végezni pici gyerek mellett. Egy jogász diplomát már necces, ott magolni kell, amihez teljes csendre, nyugalomra és rengeteg időre van szükség.


Egyébként addig a legegyszerűbb, amíg pici a gyerkőc. Egy 2-3 évessel már aktívan foglalkozni kell egész nap.

2023. aug. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is ùgy gondolom szakfüggö. Az unokatesòm egészségügyi gondozàs prevenciò azt hiszem ez a hivatalos neve, védönö lett. Lazàn megcsinàlta pedig àtlagos volt. Nekem a müszaki rajzok készítéséhez csend kell és hàt ha összetapizza gyüri egy épp jàrni tanulò baba amin az ember hetek òta dolgozok akkor nem lennék boldog. Gyerek mellett nem vàllalnàm be.
2023. aug. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 8 hónapos volt, amikor elkezdtem egy gyógyszertári asszisztens képzést. Akkor még simán tudtam tanulni, készülni. Most lesz 15 hónapos, nem is tudom, mikor néztem meg utoljára előadást. Pedig most már a szakmai rész következik, most kéne igazán tanulni. De nem egyszerű. 1x alszik nap közben, éjszaka rengetegszer ébred. Így nem igazán vagyok kipihent, nappal is van, hogy alszom picit, amikor ő. De erről kénytelen leszek leszokni, mert neki kell állnom tanulni. A férjem van csak segítségnek, de ő meg rengeteget dolgozik. Szóval nem könnyű. Pedig a gyerek jó természetű, nyugodt gyerek, csak hát folyamatos figyelmet igényel.
2023. aug. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
88%

Egy levelező képzés még simán munka mellett is tud nehéz lenni. Nem még kisbaba mellett. Erős hátország kell. Ha a családod( férjed és a szüleid) nem tudják levenni a valladrol a legtöbb gondot, akkor esélytelen.


Aztán nem mindegy, hogy milyen a gyerek. Könnyebb, nehezebb természetű. Még egy átlagos kisbaba is ki tudja készíteni a szülőt idegileg a sirassal, nemalvassal. Így meg nagyon nehéz teljesíteni.

2023. aug. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Én pont a baba 4 hónapos korában kezdtem. Amíg csak egy gyerek volt, tök jól ment, pedig nem az a típus volt, aki napközben is órákat alszik. Volt persze pár húzós pillanat, volt, hogy úgy mentem vizsgázni, hogy előtte egész éjjel a fogzó gyereket ringattam, és utána állva elaludtam a vonaton, de összességében bírható volt. Szerencsére segítségem is volt.

Aztán megszületett a második gyerek is, és kettővel már nem ment. Próbálkoztam egy darabig, de nem sikerült befejezni sajnos.

2023. aug. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem munka mellett meg se kottyant a levelező, most 1 éves mellett fogom folytatni, de így is nagyon neccesnek érződik. Én fél éves mellett nem is gondolkodtam, hogy el tudom - e kezdeni, esélytelennek tűnt. Most is csak azért kezdem, mert már nem passziváltathatok többet. Ha neked eszedbe jutott, hogy talán menne, lehet, hogy nyugisabb babád van és mellette menne.
2023. aug. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!