Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen az, ha egy...

Szerintetek milyen az, ha egy kisgyereket sosem visznek sehova?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, jóban vagyunk, majdnem szomszédok, egyidős gyerekekkel, ovis csoporttársak is, de elég mások a nevelési elveink. A gyerekek 6 évesek, én azért sokat viszem ide oda a miénket, állatkert, gyerek előadások, kirándulás természetben, nyáron strand, nyaralni wellnesselni is járunk rendszeresen, szóval sok élmény éri. Ők meg soha. 6 éves a gyereke, de nem voltak még állatkertben, se nyaralni, strandon se járt a gyerek, játszóházban se volt, szó szerint mondom hogy sehol, ovi meg nagy nagy ritkán játszótéren megállnak és ennyi, hétvégén is otthon ülnek, "bújcsiznak" ahogy ő mondja meg meséznek meg ilyenek. Mamához se engedi, mert mama mindent ráhagy, minek menjen oda. Nekem ott aludni is szokott a mamánál a fiam. Sokszor ha mondjuk hogy ide megyünk oda megyünk, kérdezi hogy találkozunk e hétvégén és mondom hogy nem vagyunk itthon akármi akkor megjegyzi, hogy jaj mindig mentek valahova meg ilyeneket. Szerintetek amúgy ez normális hogy sehova se viszik soha el azt a gyereket? Én kezdem sajnálni.
márc. 2. 16:04
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
95%
Lehet hogy nem jol allnak anyagilag?
márc. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira sajnalod vidd el te valahova 😝
márc. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:

Ja lehagytam, de igen. Nem ez az akadálya.

Nagyon is jól állnak, a barátnőm is állandóan vásárol, a H&M, a Reserved, a Mango meg a Pandora stb belőle él kb meg.

Felújítanak is, elmondása szerint 10+ milliós tartalékuk is van szóval nem a pénz az akadály.

Hanem szerinte egy ekkora gyereket úgyse érdekel semmi meg nem tud viselkedni szerinte úgysem..

márc. 2. 16:12
 4/50 A kérdező kommentje:
#2 Gondolod ha mamákhoz nem engedi velem jöhetne?
márc. 2. 16:14
 5/50 anonim ***** válasza:
81%
Vagy nincs pénzük, vagy csak igénytelenek. Nekem is van olyan ismerősöm aki képes a háztömb körül leélni az életét, és ez kielégíti. A világra nem nyitott, érdektelen, ostoba felnőtt lesz általában abból akit elzárnak az ingerektől.
márc. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
87%
Mondd, hogy menjetek együtt. Már ha akarod. Ha nem, akkor ennyi, nem tudsz többet tenni.
márc. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:

Már szerintem most látszik a gyereken amúgy :(

Köszönni nem tud, hozzánk is ha átjönnek mert ez az egyetlen ahova járnak, akkor nem köszön a férjemnek sem. Viselkedni sem tud, de nem érti hogy ok -okozat, mert hol tanulna meg viselkedni, ha kb sehova nem viszi? Hozzánk meg ragaszkodnak...

Már azon agyalok hogy suliba ne járjanak együtt, mert nincs jó hatással az én gyerekemre azt veszem észre.

márc. 2. 16:17
 8/50 anonim ***** válasza:
94%
Amikor átjön a barátnőd gyereke, egyedül jön vagy az anyukájával? Ha egyedül jön, akkor meg tudod tanítani, hogy nálatok a te szabályaid az érvényesek. Pikk-pakk meg fog tanulni viselkedni. Ha rászólsz és közben látja a jó példát, hogy a te gyereked szót fogad, az nagyon hatátos.
márc. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom, gyerek előtt is úgy éltek a szülők, hogy nem jártak sehova. Én is ismerek ilyen családot. Mondjuk ők anyagilag sem állnak túl jól. Ők azért sokat járnak játszótérre, ami itt van a lakótelepen. De max ennyi. Mi már egészen pici baba koruktól kezdve vittük őket kirándulni, a védőnő meg is jegyezte, hogy ez nagyon jó dolog, hogy ilyen sok inger éri őket, sok mindent látnak, megtapasztalnak. A fejlődésben pozitív hatása van.
márc. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:

#8

Az anyjával, de nagyon ki is akad, ha fegyelmezem. Én olyan vagyok hogy már csak nézni is tudok úgy, hogy egy gyerek egyből leálljon a hülyeséggel, de neki ez nem tetszik. (Az anyjának) Volt már hogy hazaszaladt vele, mert szerinte ha fegyelmezzük a gyereket azzal kiöljül belőle az akaratot, az meg nem jó, az ő gyereke vezértípus. Volt hogy szándékosan bántotta a fiam, megmondtam neki hogy mégegyszer ilyet meg ne lássak, erre ezen is megsértődtek, azt mondta hogy nem fogja ráerőltetni a gyerekére akkor az enyémet.. (😂) Persze utána elfelejti pár hét után és talizzunk, meg hasonlók, én meg nem vagyok bunkó meg nem vagyok jó lekoptatásban és tartom vele a kapcsolatot.

márc. 2. 16:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!