Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek keveset ivott és...

Akinek keveset ivott és pisilt a babája/kisgyereke, mi volt a háttérben?

Figyelt kérdés

Állapítottak meg nála valami betegséget? Milyen vizsgálatokra küldték?

Az 1 éves kisfiam keveset iszik, és újabban többször is száraz pelussal ébred (12 óráig van rajta). Napközben sincs elég pisis pelus.

Egyelőre annyit elértem, hogy visszük vér- és vizeletvizsgálatra. De a gyerekorvos nem látja aggasztónak a dolgot.


márc. 9. 11:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy autista, és nem érezte, ha szomjas. Fecskendővel itattuk, különben magától kiszáradásig nem ivott.
márc. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Egész picin sem ivott már?
márc. 9. 11:26
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Honnan tudod, hogy teljesen száraz a pelusa? A kevés pisi az mennyi kb?
márc. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Fene sem tudja miért nem iszik, nem szomjas. Vizeletvizsgálatnál derült ki, hogy még nincs veseköve, de már homok volt vagy mi

Azóta évek teltek el, de nem tudom változott-e valami

márc. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Úgy, hogy látni, hogy nem pisilt bele, esetleg nagyon minimálisat. De korábban reggelre súlyos pelussal kelt. Direkt vettem neki hónapokkal ezelőtt olyan éjszakai pelust, ami elbírta a sok pisit.

Éjjel sosem pelenkáztam át, ha kelt szopizni, mert felkelt volna rá, így kellett egy sok pisit elbíró fajta.

Hát ehhez képest van most ez a szárazság.

márc. 9. 11:31
 6/13 A kérdező kommentje:

A kevés pisi azt jelenti, hogy nincs meg az 5-6 pisis pelus 1 nap. És nem azért, mert ne cserélném gyakran. Hanem napközben is száraz sokáig.

Pampers active baby-t használunk, ebben látszik, ha van benne pisi. Pláne, mert elég sárga a pisije (ami megint nem lehet jó jel, mert felnőttnél is annak a jele, hogy nem iszik eleget).

márc. 9. 11:33
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem iszik eleget nem is fog pisilni.

Adj neki frissen préselt házi leveket picit felvizezve, sok levest, esetleg ha elfogadja akkor tejitalt.

Valamit azért innia csak kell.

márc. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szintén,mint az elsőnél. Autista kislány. Én ültem mellette,és kiskanállal adogattam a szájába a vizet. Főleg, hogy a veséjével is baj volt.
márc. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Az evés is bajos a fogzás miatt, nem sokat eszik.

Próbáltam gyümileveket. Levest mi sem nagyon eszünk, de neki csinálok, csak épp az sem érdekli.

Ha a csőrös kulacsa előtte van, azzal szokott bohóckodni, iszik is belőle magától, csak legtöbbször magára borítja, meg dobálja, 90°-ban elforgatva inna belőle, folyik mindenhova...

Pohárból is kínálom. 1-2 korty, aztán köpködés. Sokszor félre is nyeli.


Megpróbáljuk a tejitalt, csak mivel szoptatom, nem akartam neki semmi tápszer jellegűt helyette. De a víz miatt muszáj.

márc. 9. 12:15
 10/13 A kérdező kommentje:

Az autizmusnak van ilyenkor valami jele? Tudom, ezt sokan kérdezik, mindenben ezt látják, hát épp az ivásnál bennem fel sem merült ez...

Ő keresi nagyon is a szemkontaktust, mások felé is nyitott. Remélem, nem ez van a háttérben.

Igaz, nekem is vannak autisztikus tüneteim, a bátyám meg szerintem az, csak sosem diagnosztizálták, mert akkoriban nem szűrték.

márc. 9. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!