Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire gáz, hogy 6 éves...

Mennyire gáz, hogy 6 éves lányom keveset járt ovodába?

Figyelt kérdés

Most szeptembertől kezdi az iskolát, van mellette egy 2 évesem akivel itthon vagyok még. Sokszor nem vittem be oviba, ezt ott bent természtesen megbeszéltem, azt mondták nem gond. (szerintem még örültek is neki)

Anyosom szerint, butagágot csináltam, mert az utolsó évben nagyon nagy szüksége lett volna a gyereknek az állandó közösségbe járatásra, pláne így iskola előtt. Most lelkiismeretfurdalásom van, lehet, h igaza van?



2017. máj. 9. 18:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Igen, igaza van. Én is 2 évessel vagyok itthon mégis vittem mindig, ha nem volt beteg. A másik, hogy az iskolában ezt nem játszhatod el, csodálkozom, hogy az óvónők engedték.
2017. máj. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem meg jól tetted, végre egy anya aki nem azt várja mikor adhatja be óvodába. Hidd el, ha baj lett volna, akkor szóltak volna az óvónők. Neki sokkal jobb, mert érzi hogy fontos az anyjának.
2017. máj. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos az ovonők véleménye nem mérvadó. Mert tudom, h levannak terhelve, sok a gyerek és örülnek ha eggyel kevesebbel kell foglalkozniuk. Tehát ilyen szempontból teljesen mindegy az ovonők véleménye, mert ők nem feltétlenül a gyerek érdekeit tartják szem előtt.
2017. máj. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

A vége lemaradt.

Szóval a gyereknek az utolsó évben szerintem is fontos lett volna az állandóság, gondolom iskolába azért fogod járatni...

2017. máj. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Az utolsó év az szerintem is fontos lett volna. Ott már több mindent csinálnak, készítenek a sulira stb.

Nyilván van olyan hely ahol "örülnek neki" hiszen egyes csoportokba elég sok kisgyerek jut, ami nem túl könnyű feladat.

2017. máj. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk az óvoda hozzáállása is egy link,semmirekellő magatartás,mivel az ovi utolsó éve iskola-előkészítőnek minősül,ezáltal kötelező!Igen,eléggé kiszúrtál a gyerekkel...
2017. máj. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Azon múlik, mit csinált a gyerek óvoda helyett otthon.

Ha egész nap a TV/számítógép/egyéb képernyő előtt ült, az baj. Ha nem volt rendszeres napirendje, önálló feladatai, nem rajzolt, barkácsolt, játszott, az is baj. Ha nem volt korához illő rendszeres gyerektársasága, az nyilván hiányzik, mert így nem sajátíthatott el egy csomó társas készséget, amire az iskolában szüksége lesz.

De ha normális napirend szerint éltetek, a gyereket bevontad a mindennapi tevékenységekbe, segített a vásárlásnál, főzésnél, takarításnál, mentél vele piacra, postára, patak partra, közlekedtetek, nézelődtetek és minderről beszélgettél is vele, ha otthon rajzolt, vágott, gyurmázott, társasjátékozott, épített, eleget játszott szabadon barátokkal, szülőkkel és egyedül, sokat meséltél, verseket mondtál, énekeltél neki, és még szabad mozgásra, hintázásra, ugrabugrálásra, labdázásra is bőven volt lehetősége, akkor semmi különös hátránya nem lesz abból, hogy mindezt nem az óvónénivel, hanem veled csinálta.

2017. máj. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

utolsó évben az oviban már megpróbálják felkészíteni őket az iskolára. nem is csak a konkrét foglalkozások során, hanem pl egy-egy hosszabb mese, bábozás során is, amikor is már próbálkoznak akár 30-40 percig folyamatosan lekötni a gyerek figyelmét.

ráadásul nálunk pl a nagycsoportosok betlehemi műsort csinálnak, táncot tanulnak az évzáróra, stb.


anyósodnak van igaza. az óvónőket meg nem értem.

2017. máj. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Most már mindegy. Ami a vegyes csoportban folyik iskola-előkészítő kapcsán, hogy az óvónő felugrál a többi gyerekhez, míg a hatévessel feladatozik, hát, ezt otthon is meg tudod csinálni, ha veszel egy feladatlapot és sokat foglalkozol a gyerekkel otthon. Ha ennyire nem gond az oviban, hogy nincs ott a gyerek, akkor az olyan is, tökmindegy, vitted-e vagy sem.

Én délig vittem többnyire, ha tehettem, elhoztam, ill. amikor egyik beteg volt, a másikat sem vittem.

Anyósod meg utólag ne piszkáljon, lesz még a gyerek eleget közösségben. Hányszor jelentkezett, hogy akkor ő hozza-viszi? Vagy csak szekálódni tud?

2017. máj. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
31%
Hát gáz mert kötelezö lett volna oviba mennie ,bocs de nem értem miért nem vited oviba ? 2 éves nem picibaba stb.
2017. máj. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!