Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek a kisgyereke nagyon...

Akinek a kisgyereke nagyon keveset evett mindig is annak később kiderült valami betegség vagy szervi baj?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 éves koraszülött volt 34 hétre született. Mindig is rettentő keveset evett, tápszerből is így minimálisakat hízott és 4 hónaposan ezért elkelett kezdeni a hozzátáplálást. Evett is jól, elég szép adagokat de aztán 1 éves kora óta egyre kevesebbet eszik mindenből. 1-2 kaja van amit szivesebben eszik de azokból sem mennyiséget. Súlya miatt kipróbáltuk az infatrinit, nutrinidrinket is de akkor meg rendes kajából még annál is kevesebbet eszik. Szerintem nem az lenne a lényeg hogy felhízlaljuk hanem rájönni hogy mi az oka hogy ilyen keveset eszik. Most már széklete is csak heti egyszer van de napokig visszatartja mert kemény neki és fél kiengedni amit persze meg is értek. Illetve elég sokat alszik, este 8-9 körül alszik és reggel 7 körül kel. Délben megint alszik 2-4 órát. Tegnap az ebédhez hozzá sem nyúlt inkább elment aludni és 4 óra múlva kelt fel. Mai reggelije 2 harapás kakaós csiga. Már nem tudom mit csináljak. Most 9,8 kg és 83cm magas. Természetesen ma voltunk háziorvosnál, vérvételt javasolt illetve jovoheten megyünk koraszülött utogondozasra ott is elfogom mondani mi a probléma csak érdekelne hogy más is volt ilyen helyzetben? Mi lett végül?

2022. nov. 10. 13:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam alig eszik. 4 éves. Semmi baja. Több anyuka is mondta, hogy az ő gyerekük se akar enni. Nálunk ilyen volt a nagyobbik fiam és most sokat eszik, 12 éves. A 16 éves lányom még a 4 évesnél is kevesebbet eszik és jó mindig a laborja. Mi is aggódtunk ezen, főleg a 16 évesnél, de semmi problémát nem találtak.
2022. nov. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam is fényevő. Öt éves, talán most kezd kicsit javulgatni a helyzet. Semmi baja nincs.
2022. nov. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Fiam is ilyen volt kicsinek. Kórósan alultáplált volt 3 hónaposan. Tömni kellett. 3-4éves koráig alig evett. Semmit bajt nem találtak. Utána nahyjából kezdett normálisan enni. Bezzeg most, 11 éves. Semmi kaja nem elég neki. Persze lehetőleg húst hússal.
2022. nov. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jó olvasni hogy nem találtak semmi bajt de nehéz figyelmen kívül hagyni ezt a dolgot.
2022. nov. 10. 14:07
 5/11 anonim ***** válasza:

Húgom lánya 2 éves koráig csak tápszert evett. Utána meg átszokott a kakaóra. A rendes ételt kiköpte.

Csak az oviban kezdett el rendes ételt enni. De ott is minimálisat.

Ilyen is van. Bár ők kivizsgáláson nem voltak.

2022. nov. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Reménykedem hogy az óvodában megjön az étvágya majd.
2022. nov. 10. 14:14
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi szervi problema, mihamarabb add kozossegbe. Ott mindegyik belejon. Hihetetlen a csordaszellem. Ha ott ul 5 masik gyerekkel, aki eszik, neki is megjon a kedve.
2022. nov. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam a bölcsődén de oda már rég be kellett volna iratnom. De itt nálunk a faluba nincs is mondjuk.
2022. nov. 10. 14:47
 9/11 anonim ***** válasza:
Hat az mashol se nagyon. A varosba szoktak behordani. Vagy ahol dolgoztok.
2022. nov. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 babyboom567 ***** válasza:

Na, akkor én leszek az ellenpélda.

21 hónaposan ment bölcsibe a gyerekem, előtte a vasszöget is megette.Onnantól jött a lejtmenet,pár hónap alatt odáig jutottunk,hogy semmi főtt ételt nem evett meg.(meg kb semmit, csak ropit,meg vajaskenyeret)

Most 6 éves, felfelé ívelő szakaszban vagyunk,sültkrumpli, rántotthús,halrudacska,bundáskenyér,gyümölcsök,(sajtos,tepertős)pogácsa,vajaskenyér,perec, joghurt,sóskifli,szalámik, parizer,sonka,kolbász,amiket megeszik.Fényévekre vagyunk attól ahol voltunk,de elvileg még mindig nem eszik.Levest,főzeléket,tésztát,rizst,zöldséget, kb 4 éve nem evett.

Egyetlen oltári szerencsém van, hogy majdnem bármit megiszik, tehát minden vitamint,nyomelemet,vasat,kálciumot,halolajat, be tudok neki adni.

2022. nov. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!