Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bevállalnátok? Vannak esetleg...

Bevállalnátok? Vannak esetleg tippjeitek a kivitelezéséhez?

Figyelt kérdés

8 és 6 éves gyerekekkel tervezek egyedül elutazni autóval a külföldön élő szüleimhez. A GPS szerint 9 óra az autóút, de a gyakorlatban nyilván több lesz valamivel. Nincs oda repülőjárat, vonattal pedig 15 óra az út minimum, így a leghumánusabb megoldás az autó.

Nem tudom, bevállaljam e, illetve, hogy hogyan. Gondoltam rá, hogy érdemes lenne éjszaka menni, de mivel egyedül vagyok a gyerekekkel, nappal nem tudnék pihenni előtte. A gyerekek jól bírják az autóutat, szeretik nagyon, de ennyit még nem utaztak egy huzamban autóval, kb 7 óra volt a maximum. Akkor terveztük, hogy elosztjuk két napra az utazást, de nem volt rá szükség, egy szünettel lazán levezettem az utat velük, nem volt semmi problémájuk. Nem tudom, 9-10 óra mennyivel lenne másabb.

Van, aki már volt ilyen helyzetben? Ötletek, tippek? Ti mennétek? ( Erre vonatkozik a szavazás)


márc. 12. 12:11
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
29 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Csináld két részletben, közte egy éjszaka szálljatok meg valahol. Így egy napra kb 4-5 óra vezetés jut, ami közben szintén meg tudsz állni pihenni, mozogni, enni stb.
márc. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Ja, és nem csinálnám, ha csak nem lenne muszáj valamiért :D

#1

márc. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Mennék, ők már nem kisbabák, simán értelmesen annyira, hogy hagynak előtte pihenni.

Ráadásul biztos iskolában vannak napközben.

Hogy most 7 órát vagy kilencet vezetsz le, az már olyan mindegy .

Max meg lehet állni pihenni, benzinkúton egy forró csokira , kávéra.

Én biztos elmennék már ekkora gyerekekkel ilyen hosszú útra .

márc. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem útközben egy hosszabb pihenőt tartva vállalható.

Számoljunk így: 9 óra tiszta menetidő:

2.5 óra autózás

0.5 óra pihenő, tízórai

2.5 óra autózás

2 óra pinenő, ebéd, játszótér

2 óra autózás

0.5 óra pihenő, uzsonna

2 óra autózás

Ez összesen 12 óra. Ha reggel 8-kor elindultok, este 8-ra odaértek a nagyszülőkhöz. Kis csúszással esetleg 9-re. 6 és 8 éves gyerekekkel ez már szerintem vállalható.

Előző nap legyen minden előkészítve, az autóba bepakolva, hogy az indulás reggelén már csak be kelljen szállni az autóba és indulni.

márc. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Én simán bevállalnám. Horvátországba szoktunk lejárni nyaralni, én is éjszaka viszem a gyerekeket, az is kb ennyi idő. Semmi különös nincs benne.
márc. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel szeretnek utazni és a 7 órás utat is bírták így simán.
márc. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ők már nagyok, simán bevállalnám velük. 2-3 megállót beiktatva egy nap alatt lemegy. Ha nagyon nem akarod egybe, akkor menj 2 nap alatt. De szerintem ez nem olyan táv, amihez 2 nap kell. Sima nyaralásunk is volt már ennyi idő, kisebb gyerekkel.
márc. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
7órát már kibírtak, szóval az a plusz 2 már nem akkora idő. Max többször megálltok kis időkre, amíg mozognak, te is kicsit (jót tesz, ha hosszú vezetéseket megszakítasz kis pihenőkkel, kinyújtóztatod magad). Nappal végképp nem opció indulni vagy csak azt szeretnéd, hogy a nagyja utat átaludják és ne unatkozzanak? Én pl jobban szeretek nappal vezetni, éjszaka sincs semmi bajom vele, de nekem jobb. A gyerek napirendje sem borul meg annyira és jobban élvezi(az enyém ha el is alszik a kocsiban nagyon felületesen és kényelmetlenül az ülésben, utána nyűgös). Amúgy nálunk az "atós bingó" nagyon jól lekötötte nyáron a 6 évest elég sokáig. Kikellett húzni amit lát az úton, nyomtattam neki többfélét (Pinteresten sokféle van).
márc. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én bevállalnám. Ennyi idősen minket már vittek évente egyszer kb. ekkora útra, az maradt meg, hogy hajnalban indultunk (kb. átöltöztünk, pisi és be az autóba), akkor még vissza tudtunk aludni az autóban és délben volt egy hosszabb megálló, amikor tudtunk enni, mozogni és néhány rövidebb is. Tankolni úgyis kell.

Vonatnál nincs esetleg arrafelé éjszakai (hálókocsis) járat? A férjem meg a 3 éves fiam most voltak 16 órás vonatúton, azóta emlegeti a kölyök, nagyon élvezte. Igaz, ő a sima vonatozást is jobban szereti az autónál (pedig az is szépen megy neki), mert vonaton tud mozogni, nincs bekötve.

márc. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Bevállalnám, de inkább nappal. Éjjel én is könnyebben "megfáradok", unalmasabb, monotonabb az út, rosszabbak a látási viszonyok és a gyerekek is alszanak, így nincs aki "szóval tartson".

2,5-3 óránként megállnánk, enni, inni, pisilni, mozogni és ennyi. Szerintem jobb reggel elindulni, este megérkezni, éjjel pedig menetrendszerűen lefeküdni és kipihenni a fáradalmakat. Másnap már lehet programozni. Míg ha éjszaka mentek, te másnap nagyon fáradt leszel, valószínű a gyerekek sem tudnak pihentetően aludni, a megállók is azzal járnának, hogy kötelezően megébrednének, szóval másnap mindenki nyűgös.

márc. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!