Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés előtt kell kérvényezni...

Szülés előtt kell kérvényezni a dupla nevet vagy szülés után egyből mondani ha kérdezik?

Figyelt kérdés
Pl Szabó Sándor Mátyás. Erre van valami szabály? Fizetni kell hovy két neve legyen vagy ez hogy megy? Bocsánat elég tudatlan vagyok, mindenfélét mondtak már.
márc. 17. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mármint a két utonevet? Csak bediktalod szülés után. Nem kell fizetni.
márc. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Mikor bekerülsz a kórházba, kérdezik mi lesz a neve, ha lány, illetve ha fiú lesz. Ennyi. Nem kell ezért fizetni. Legalábbis ahol én szültem, így volt.
márc. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Amikor bemész a kórházba kérdezik mi lesz a neve és ott simán 2 nevet diktálsz be.

Tőlem csak fiú nevet kértek.

márc. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk akkor is be kell mindkét nemű nevet diktálni, ha genetikai teszten mondták meg a nemét. Nekem pl azt mondták, akkor tuti, ha kint van. Mi tudtuk, hogy lány lesz, két keresztnevet kapott, fiúnévvel csak azért készültünk, mert tudtuk, hogy azt is kérik majd. Úgyhogy be volt diktálva a lánynévből kettő (itt csak a sorrendjét kellett fixálni velük), a fiúból meg egy.
márc. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
Amikor bemegyek a kórházba? Mindkét szülésemnél akkor kérdezték, mikor megvolt a baba, csak császárnál kérdezték meg előbb, mielőtt elaltattak.
márc. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%

Nem kell sem kérvényezni, sem fizetni.

Az ötös le lett pontozva, de engem sem kérdeztek meg előre (2021-ben szültem). A szülés másnapján bejött a szobába egy hölgy az anyakönyvi hivatalból, elkérte az irataimat, házassági anyakönyvi kivonatot, és ki kellett töltenem egy nyomtatványt, a gyerek nevével, címével stb.

márc. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!