Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2,5 éves státuszvizsgálat?

2,5 éves státuszvizsgálat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy kicsit hosszú lesz.

Túl vagyunk a 2 éves státuszon. Elvileg minden rendben van, legalábbis a 25 perces vizsgálat legutolsó percéig semmi olyat nem mondott a védőnő, ami arra utalt volna, hogy fejlődési rendellenessége van a gyereknek. Majd amikor távozni készült, akkor mondta, hogy a 2,5 éves státusz miatt keressem. Kérdeztem, hogy miért, ugyanis ez tudtommal nem kötelező. Mondta, hogy nem, de itt vannak eltérések. Az egyetlen kérdés, amire nemmel tudtam válaszolni, az az, hogy nem mond rövid mondatokat. Szavakat igen. Tudom, hogy milyen nagy különbségek lehetnek fejlődés terén a kisgyermekeknél, és a legjobb tudomásom szerint ez a teljesen normális kategóriába esik. Illetve amikor a kis képes kártyákat mutogatta neki a védőnő, és kérdezte tőle, hogy mit lát rajta, nem válaszolt. Inkább a kissé félénkebb totyogók közé sorolom a kicsit, kell neki egy kis idő, amíg feloldódik idegen emberek előtt vagy új környezetben. (Új a védőnő, most találkoztunk vele másodjára). Minderre a védőnő is azt mondta, hogy normális. Egyébként mindent megért a kislányom, a mozgása is teljesen rendben van, imád a játszótéren lenni, már a futóbiciklit is tudja használni.

A kérdésem az, hogy mi alapján mondhatja azt a védőnő, hogy egy 2,5 évesnek kell státuszvizsgálat? Kellett volna kapnom erről valami papírt? A gyerekorvosunkat is meg fogom kérdezni erről, de a tapasztalatokra kíváncsi vagyok. Köszönöm!



márc. 20. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt vizsgálat,általános mérés stb semmi képek ilyenek.

Az alapján ha valami lemaradásr lát,de nemelYik védönő olyan buta csak a könyvből él..

Statuszvizsgálatról mindig kell kapnod papírt

márc. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi is megyünk, pedig soha semmi lemaradás nem volt. Én úgy tudtam kötelező.


Szerintem túlreagálod…

márc. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is mindenki megy,akivel beszéltem és már ott tart. Én is úgy tudtam kötelező,megyeszékhely.
márc. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mind a 3 gyerekkel volt.

Szerintem is túlreagálod, örülj hogy foglalkoznak a gyerekeddel.

márc. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A 2,5 éves státusz csak kiegészítő, nem kötelező. Az zavar, hogy nem tudtam meg, hogy mi miatt gondolja úgy a védőnő, hogy szükség van rá. Nagy a gond, vagy csak túlbuzgó? Egy egyszerű látogatásnál is meg tudja nézni, hogy mondjuk 3 hónap múlva hol tart a beszéd- és mozgásfejlődés.

Az is nevetséges, hogy mennyire nem egységes, hogy mit és hogyan vizsgálnak. Míg másnak nem mutogatnak képes kártyákat, az én gyerekem kiskönyvébe belekarcolták lábjegyzetbe, hogy “nem együttműködő”, mert nem válaszolt arra, hogy mit lát. Nekem ez inkább tűnik kötekedésnek, mint alaposságnak. Le is ülhetett volna a gyerekkel kicsit játszani, hogy oldódjon. De gondolom a tankönyv szerint az összes gyerek nyitott, és barátkozós…

Az előző védőnő is foglalkozott a kicsivel, normálisan elvégezte a feladatait. Nem kért felesleges vizsgálatokat, mindenről tájékoztatott, és lehetett tőle kérdezni.

márc. 20. 19:18
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az egyetlen kérdés, amire nemmel tudtam válaszolni, az az, hogy nem mond rövid mondatokat. Szavakat igen. "


Pont elég.

Akár egyetértesz vele, akár nem. A 2 éves státuszon papírforma szerint elvárt min. 50 szó ÉS az, hogy minimum 2 szót összekapcsolva mondatot alkosson. "Ví ké" = vizet kérek - pipa. Ha nincs minimum ilyen, nem pipa.

márc. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező,én azt gondolom szeretne ránézni,hogy mond-e már mondatokat,hogy ez ne 3 évesen derüljön ki,hogy nem beszél.
márc. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igaz az en gyerekem meg csak 15 honapos, de a 15 hos statusz sem kotelezo, megis megyunk, ugy, hogy mindig mindent idore csinalt. Nem kell tulreagalni, vidd el a gyereket, es kesz.
márc. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig viszem mikor hív a védőnő hogy most menjünk. Én örülök hogy megnézi, megbeszéljük hogy áll.

Még azt diktáltam hogy nem mond szavakat holott már talán 1-2 van, de nem az igazi, bizonytalan vagyok úgyhogy már 2x nemet jelöltünk.

Nem gondolom hogy bármi rossz szándék vezérelné a te védőnődet ezzel, csak kíváncsi hogy addigra fejlődik-e vagy sem.

Szerintem ezzel nincs gond.

Inkább az hogy valamiért nem szimpatizálsz vele, talán nem jó a modora vagy ki tudja és ezért mindenbe belelátod ezt is.

Nem hiszem hogy az egészséges gyerekre csak úgy mert olyan kedve van rásütne valami betegséget, nem is olyan egyszerű az.

Szerintem lazíts kicsit.

márc. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Örülj, hogy alapos. Elviszed, látja majd, hogyan fejlődik, és ha minden rendben ennyi. Ez nem olyan nagy dolog, kicsit túlspirázod. Meg nem spirazta túl, nem kiakadva mondta, hogy gyertek vissza, meg huh mekkora baj van, csak közölte, hogy van ami meg hiányzik. Kicsit azt érzem, hogy ezt te egyből a személyed elleni támadásnak veszed, mintha nem lehetne ilyet állítani, hogy valamiből a gyerekednek még fejlődni kell. Ezzel senki nem mondja, hogy buta, vagy abnormalis, vagy nem éri el a normalis szintet, mert lehet mas teruleten kiemelkedő, de a szavak összekötése még nem megy, és ahogy megfogalmazad, minden gyerek eltérően fejlődik, de ha ne talán tán ez nem történne meg később sem, az baj, és időben meg kell kezdeni a fejlesztést. A védőnőnek ez a feladata, hogy nyomonkövesse a gyerek fejlődését. És amit csinal az pont azt igazolja, hogy tisztaban van a gyerek fejlődési fázisaival, hisz tudja azt, hogy már van olyan két éves, aki erre képes, de nem parázott rá, és javasolta egyből a fejlesztést, hanem adott neki időt, mivel eltérően fejlődnek, és itt látszik, hogy azzal is tisztaban van, hogy ez bizonyos korig ezt el kell érnie.
márc. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!