Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tippek, trükkök kezdő anyukáknak?

Tippek, trükkök kezdő anyukáknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hamarosan megszületik az első kisbabám és érdekelne, hogy van-e olyan praktikátok, tippetek bármilyen területen, ami nem olyan ismert, de nagyban megkönnyítette a mindennapokat?


Tényleg bármi érdekel :)



márc. 21. 08:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Az elején rendelj kaját. Lehet persze eszik alszik baba lesz és te kicsattanva fogsz főzni meg házimunkát csinálni, de az ritkább.

Mindig mindent próbálj ki ami

márc. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Bocsi epküldtem hamarabb :D 2 vagyok. Mindig mindent próbálj ki ami eszedbe jut ha sír. Éhes-e pelenka tiszta-e volt testkontaktus. Tudo. Hülyén hangzik, de hidd el segít. Pl. Nálunk volt 2 órája sírt. Férjem próbálta nyugtatni. Kiderült tele volt a pelus nem gondolta, mert azt már cserélte korábban. Képzeletbeli lista és végig menni rajta.

Hagyj időt magatoknak összeszokni és legyél magaddal türelmes. Figyelj a baba igényeire és igazából jön majd minden magától és ne parázz megoldod majd

márc. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Az első időszakban kerüld el az összes bama-mama fórumot, facebook csoportot, minden ezzel foglalkozó oldalt. Ha nekiállsz olvasgatni, akkor csak elbizonytalanodsz.
márc. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Hallgass a megérzésedre, ha új helyzet adódik. Bele fogsz tanulni és megismered majd a babát. A nagyik és a védőnő láthattak már ezer babát, de a tiéd egyikkel sem lesz pontosan azonos, így nem tudnak tuti receptet adni a megoldandó feladatokhoz. Nem biztos, hogy beválik nálatok, ami nekik működött. Hidd el, hogy nélkülük is életben, tisztán és kényelmesen tudod tartani azt a kis embert.
márc. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Ne szoktasd a babát a nappali sötétben és csendben alváshoz.


Ha redőnyötök van akkor csak félhomályt csinálj.

Nem azt mondom, hogy akkor kezdjetek falat verni az ütvefúróval amikor alszik, de beszéljetek normális hangerőn, tegyél-vegyél nyugodtan, menjen a mosógép ha szükséges.


Na hagyd magad senki által befolyásolni. Ha naponta százszor teszed mellre, mert arra van igénye, akkor naponta százszor tedd mellre.

Ha fáj a szoptatás, és hetekig, hónapokig csak szenvedsz, sírsz és tápszerrel szeretnéd folytatni, tégy úgy. Nem kell belerokkanni az anyaságba. Nem leszel, ismétlem NEM LESZEL szar anya, ha tápszerrel fogod etetni a picit.


Ha ölbe veszed, nem fogod elrontani, vedd ölbe annyiszor, ahányszor szeretnéd.

Most még igenis arra van szüksége az első hónapokban, hogy ha sír, akkor az anyukája, vagy az apukája felvegye és kitalálja mi a baj.

A kezdeti időkben nem azért fog sírni, mert hisztizik, mert nektek rosszat akar, mert egy "köcsög". Új neki minden, a ruhája túl hideg/túl meleg, fáj a hasa, pukizni kell, beindulnak a fogcsírák akár 2 hónapos korban is. Legyél ott neki.


Ha koszmós lesz a feje, nálunk a sima 500 forintos gyógyszertári étolaj segített. Fürdés előtt 1 órával finoman bemasszíróztam az olajat a fejébe, majd sapit kapott és fürdésnél lemostam. 1 hónapig volt koszmója, azóta sincs, most múlt 1 éves.


Nem pont baba dolog, de ne érezd magad szarul ha esetleg hónapokkal a szülés után is fáj a szex. Nekem konkrétan 1 kerek év kellett, hogy minden olyan legyen, mint előtte.


Beszélgess sokat a férjeddel, mond el hogy érzed magad, mit szeretnél stb.


Ha úgy érzed, hogy kevéske a tejed, és szeretnéd szaporítani, próbáld ki a barna "sört" a Karamalzt. Alkoholmentes, és mindenféle ízekben van.

Nekem az nagyon megdobta a tejhozamot, kaja mellé ittam 1-et egy nap.


Ne lepődj meg ha az első pár hónapban "ömleni" fog a fejedről a haj, a hormonok lesznek a lúdas.

Nekem egy nap egy ökölnyi hajtömeg jött le. 7 hónap után rendeződött a dolog és újra dús a hajam.


Egyelőre ezek jutottak eszembe, számomra ezek voltak a vakfoltok, amikről jó lett volna ha tudok :)

márc. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Nekem konkrét papírra írt listám volt, hogy mit próbálok végig, ha már 10-15 perce nem sikerül megnyugtatni a kisembert.


Az összes ilyen ne szoktasd erre meg arra (nappali sötétben alvásra stb.) tanácsnál gondolj arra, hogy sokszor fordítva van az ok-okozat: azok altatják sötétben meg teljes csendben a gyereküket nappal, akiké másképp nem alszik. Nem azért mert rászoktatták, hanem mert eleve olyan volt.

márc. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Próbálj ki bármit, ami eszedbe jut. Bármilyen hülyeségnek tűnik elsőre, lehet, hogy a babának az jön be. Ne korlátozzon az, hogy másnál még nem láttad azt a módszert.

Ne vegyél előre millió hiperszuper fejlesztő jatékot. Ha van lehetőséged, vidd ismerőshöz, baba-mama csoportba és látni fogod, mi köti le. Így elkerülheted, hogy egy vagyont költs olyan Fischer Price holmikra, amire rá sem néz. Lehet, hogy például a dm-es cumilánc csipesze boldoggá teszi (a lányom így volt, a FP kutya, interaktív asztal, csörgők a dobozban porosodtak).

márc. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

Figyeld meg. Nem kell az arcába hajolva gagyarászni, sem színes, villodzó síoló biszbaszokkal körbevenni. Gondolj arra, hogy neki MINDEN új! A fal is. Az ágyrács is. Nem kell külön még "izgatni".

Legyél vele empatikus. Próbálj meg a lehető leginkább belehelyezkedni a helyzetébe. Beszélj hozzá a kezdetektől, amikor hozzányúlsz, csinálsz vele valamit. Nulla naposan is megérdemli, hogy emberként tekints rá és elmondd, mi miért történik (pl. tisztába tételnél, öltöztetésnél, stb.).

Úgy általában: bánj vele úgy, ahogy szeretnéd, hogy veled is bánnának.

márc. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell mindent elhinni. Az én lányom alig sírt és folyton aludt. Nem mondom, hogy ez gyakori, de van ilyen is. Mindenki ijesztgetett mielőtt megszületett, mennyit fog sírni. Meg a császárral is folyamatosan ijesztgettek, végül nem is fájt túlságosan. Mielőtt valaki irigykedne, cserébe végighánytam a terhességet. Szóval minden baba más és nem kell mindent elhinni.
márc. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%

Az én legjobb tanácsom, hogy fogadj el minden JÓ! segítséget. Ha az egy tál kaja, vagy egy mosás berakás, akkor az, de azt se érezd cikinek, ha szeretnéd valakinek fél órára átadni a babát, amíg szusszansz egyet.

Az okoskodást viszont zárjátok ki az életetekből egy időre, semmi szükség nem lesz rá, hogy rombolják az önbecsülésed. Olyanokkal vedd körbe magad, akik megerősítenek az anyaságodban és nem megkérdőjeleznek.

A többit csak ösztönszerűen... Én is azt tudom javasolni, hogy próbálj ki BÁRMIT egy-egy helyzet megoldására, ami eszedbe jut.

márc. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!