Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az amit nagyon hasznosnak...

Mi az amit nagyon hasznosnak találtok és ajánlotok egy kezdő anyukának, és mi az ami teljesen felesleges?

Figyelt kérdés
Hamarosan érkezik az első kisbabánk, szerezzük be a dolgokat de nem szeretnék felesleges dolgokat beszerezni, viszont a praktikus dolgokról se akarok lemondani. Örülnék ha megosztanatok velem ti mit tapasztalatok, nektek mi vált be, mi nem :)
2020. nov. 12. 21:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Nekem a hordozókendő hatalmas megváltás volt.
2020. nov. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az elején: Légzésfigyelő+ elsősegély tanfolyam

Orrszi-porszi

Szélcső

Karikás kendő (vagy, ami neked szimpatikus)

Babamasszázs könyv/online tanfolyam most a vírushelyzetben.

Egy jó mellszívó, nekem hasznos volt. Meg a Mam-mos tejtároló poharak/lansinoh zacskók.

Később nagyon jó püréket is fagyasztani bennük.


Ha nagyobbacska lesz pihenőszék


Olyan, 3 hónapos korától, nagy méretű játszószőnyeg.

Cukik ezek a kis köröcskék, de seperc alatt letalálnak róla.


Textilkönyvek, puhakockák, különböző labdák, címke vagy matatókockák majd fejlesztik a finommotorikát, nagyon jól lefoglalják majd a szőnyegen, ösztönzik majd a kúszásra, forgásra.


Textilpelusok, mindig hasznosak, meg a mini törlőkendők.


Hűthető rágóka fogzáshoz majd, meg dentinox.


Sudocrem piros popsira. Egy gyors lázmérő.

2020. nov. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Ez mindenkinek más, azért leírom mondjuk a top 5 számunkra nélkülözhetetlen dolgot.


1. Hordozó kendő (sírós babához életmentő)

2. Megfelelő pihenőszék

3. Színes habtapi játszószőnyeg

4. Babaőr

5. Mikrós sterilizáló


Nagyon felesleges

Mózeskosár

Pólók

Kisméretű játszószőnyeg


Hasznos, nem baba cucc pedig a szárítógép.

2020. nov. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%

Ami szerintem felesleges: bimbókiemelő, bimbóvédő, cumisüvegmelegítő, szoptatós párna (egy sima nagyobb párna is megfelel ami van otthon), baba hintőpor, túl sok nagyon pici ruha (inkább nagyobb legyen, 1-2 hét alatt kinövi a pl 52-es rucikat.), ugyanez a mini hálózsák, babaöböl, óriás fonott kötött rácsvédő (befoglalja a fél kiságyat), pólya (egy kis plüs takaróból tudsz hajtogatni) Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

Ami jó: pihenőszék, adamo hinta, valami nyugis lágy dallamot játszó plüss vagy bármi (a mi babánk nagyon szerette), hordozókendő (szerintem a mei tai a legjobb, de kinek mi), bimbóvédő krém (eleinte nagyon jól jön), légzésfigyelő (sokkal nyugodtabban alszom így (bérelni is lehet)), mellszívó (nekem kézi van, eleinte egész sokat kellett fejni, nagyon be volt durranva), ebből kifolyólag anyatejtároló zacskó amiben le tudott fagyasztani, mikrós sterilizáló (gyors, praktikus), szoptatós vagy gombos hálóing (nem csak a kórházba, nekem itthon is nagyon jó az éjszakai szoptatásoknál, hogy nem kell össze vissza felhajtani fogni, levenni a hálóinget/pólót), melltartó betét (akár eldobható, akár mosható, de folyni fog mindenfelé a tej :D ), játszószőnyeg, csörgő. Nem jut eszembe más :D

2020. nov. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

#4-est megcáfolnám: Nekem kifejezetten hasznos volt a bimbóvédő! Ha az nincs, lehet nem tudtam vlna szoptatni az első napokban, hetekben. Az első próbálkozásoknál sebes lett a mellem, nem kapta be jól a babám a cicit. A kórházi védőnő adott bimbóvédőt és láss csodát, ment minden utána. Majd mikor meggyógyult a mellem már nélküle is.

Valamint a babaöböl is jó szerintem. Ott van melletted a baba, de mégsem félsz, h.pl.ráfekszel.

2020. nov. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon kevés dolog van ami must have és a legtöbb nagyon relatív. Kinek ez, kinek az.

De ami igazán és tényleg jól jött nekünk, a szoptatos parna (bár nem szoptattam de az tényleg mindnre jó kb).

A legzesfigyelo nekem ilyen alap cucc. Nekünk Snuza pico van. Imádom. Alkalmazáson keresztül látom pl a hőmérsékletét. És meglehetősen pontosan is mér. Vannak hibái, de remelem a következő modell már sokkal jobb lesz. Írok is majd a fejlesztőknek min kene javítani. Ez a másik amit szeretek benne egyszer már írtam nekik válaszoltak és javították is. Na mindegy. Nem fényezem tovább, mert nem fizet érte 😀

Ezen kívül a lansinoh kenőcs igazán jól tud jönni a mellbimbora. Illetve nekem a mikros sterilizalo is nagyon hasznos volt.

Illetve amit nagyon imádtunk még az a kádba ilyen kis ülőke. Nem kell tartani a gyereket a vízben, nem csúszik stb. Beleteszed ő fekszik benne, te gyorsan lemosdatod, de nem kell őt tartani.

Ami abszolút felesleges és egyszer sem használtuk az a cumisüveg melegítő. Ha nincs mikro fóbiád, úgyis azt fogod használni. A 30mp vs 10 perc kicsit nem mindegy ha visít a gyerek.

2020. nov. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%
6 vagyok és a legfontosabbat felejtettem ki! Babafészek. Születése óta csak abban alszik a fiam. Már xxl verzióban persze.
2020. nov. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%
Nézd, itt most annyiféle választ fogsz kapni, ahány anyuka van :)
2020. nov. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

Egy támogató ferfi, aki egyben segítő apa. Nélküle nem sokra mennék. Kincset ér az a férfi, aki kiveszi a részét a gyerekvállalásban, aki nem csak a gép vagy a tévé előtt döglik szabadidejében, hanem anyuka is egy kicsit önmaga lehet a dolgok sűrűjében. Nyugodt anya, nyugodt gyerek.

A tárgyi eszközök nagyon jók, amiket fent felsoroltatok, én a jó férjjel toldanám meg a listát :)

2020. nov. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%
9 csak azt nem lehet boltban venni 🙂 de amúgy igaz.
2020. nov. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!