Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hányadik osztálytól mehet...

Hányadik osztálytól mehet haza az iskolából egyedül a gyerek? És mikor maradhat otthon egyedül 1 maximum 2 órára?

Figyelt kérdés
Nagyobb falu, egyenes útszakasz, kb 20 perc séta. Egyetlen kereszteződés van, ahol át kell menni az úton. Nem vészesen forgalmas, a reggeli és délutáni órákban van nagyobb forgalom (amikor mennek, aztán jönnek munkába/munkából).
márc. 21. 11:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

Én harmadik osztálytól jártam haza egyedül, településen belül, kb 13 perc séta nyugodt utcákban.

5. osztálytól már nem rendeltek oda nagymamát, nagypapát, délután egyedül voltam otthon amíg a szüleim dolgoztak.

márc. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Az otthoni egyedüllét olyan 10 éves kor körül jöhet, persze függ a gyerek érettségétől, viselkedésétől is.

Az iskolából egyedül haza az meg lakókörnyezettől, közlekedéstől. Én elsőtől kezdve egyedül jártam, közvetlen az iskola mellett lakunk, csak a szomszédba kellett átsétálni. :D

márc. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%

Másodikos a fiam, ráadásul elég fiatalka, mert 6 évesen suliba ment, szóval csak most lesz nyáron 8 éves. Nem véletlenül iskolás, tényleg érett volt rá 6 évesen, okos, komoly és megbízható fiú, de még nem engedném egyedül nyugodt szívvel. Mi mondjuk megyeszékhelyen lakunk és csak 5-6 perc séta az út, de ugyanúgy van egy kereszteződés. Meg hát alkalma se nagyon van egyelőre, mert reggel az óvodás tesójával együtt viszem őt is, délután meg szintén egyszerre veszi fel őket a férjem (egymással szemben van a suli és az ovi).

Olyan már volt egyszer, hogy egyedül volt otthon 2 órát (én 1-kor elmentem dolgozni, a férjem meg 3-ra ért haza). Benyomta a gépemet és játszott meg youtube-ozott addig. Hagytunk egy telefont neki, amin elér minket, ha bármi gond lenne. 20-30 perceket már többször is volt otthon egyedül.

márc. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%

Lányom 10 éves, kis falu, simán hazajön egyedül már(elengedik, ha megkérem a tanító nénit)10 perc az út haza.

Szeptembertől egyedül fog buszozni be a városba suliba.(Busszal 20 perc az út)


Itthon eddig párszor maradt, de csak 30 percig max, tovább meg nem mertem.

márc. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%
Ilyenkor mindig a gyerekkorom jut eszembe, pedig csak 37 éves vagyok, nem öreg. Falun laktunk, kb 5 perc sétára a sulitól, ovitól. Nagycsoportba egyedül jártam már reggel és délben is haza. Most meg alsós gyerekeket nem engednek haza egyedül. Nagyon sokat változott a világ.
márc. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%

5, 40 vagyok, de városban akkor se engedtek el ovis gyereket, fel se merült.

Elsőben is jöttek értünk. Később a közelben lakók csoportosan közlekedtek. De aki kicsit is messzebb lakott, azért egész alsóban jöttek. 5. osztalytól járt haza mindenki egyedül.

márc. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, régen más volt, nekem is már hatalmas szabadságot adtak már kb 8-9 éves koromtól, de ez kérdés a mostani gyerekekre vonatkozik.
márc. 21. 13:43
 8/13 anonim ***** válasza:
31%
6-os 37 éves vagyok, és nagycsoportos koromban volt olyan társam, aki egyedül járt oviba ( megyeszékhely). Engem annó anyukám az első héten kísért el a suliba, utána egyedül jártam. Kb. 10 percre volt a suli, 2 nagy kereszteződés. Most a fővárosban lakunk a 3.-as lányom egyedül jár suliba, de nagyon közel van a suli, nem kell forgalmas helyen közlekedni.
márc. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
32%

Mas időket élünk.

Nezz rá a Facebook oldalra ahol minden nap szinte eltűnt gyerekekről irnak!!!

Nézz a youtubon pixis-tól Cv Coopertől es garantaltan a fiadat nem fogod egyedül engedni egyhamar.

Én 7évestől egyedul vagy baratnommel mentem jottem a suliból, de ma már nem lehet!

Ne engedd egyedul ha lehet ,konnyen kiszemelhetik az olyanok ha egyedül jár.

márc. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%

Tőlünk 170m az iskola, de csak kb harmadik felétől jár egyedül haza, mert félt átjönni az úton - a legforgalmasabb kereszteződés van ott, pláne 4kor és az az oldal teljesen beláthatatlan, itt meg sokan az indexet sem használják...

Itthon max 1,5 órát volt egyedül

márc. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!