Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hányadik osztálytól mehet...

Hányadik osztálytól mehet haza az iskolából egyedül a gyerek? És mikor maradhat otthon egyedül 1 maximum 2 órára?

Figyelt kérdés
Nagyobb falu, egyenes útszakasz, kb 20 perc séta. Egyetlen kereszteződés van, ahol át kell menni az úton. Nem vészesen forgalmas, a reggeli és délutáni órákban van nagyobb forgalom (amikor mennek, aztán jönnek munkába/munkából).
márc. 21. 11:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
61%
Fiam 3. Osztályos, egyedül jár busszal iskolába, a buszmegállótól is hazasétál, kulcsa van. Nagyon talpraesett hála istennek. Az első 2 évben én hoztam-vittem iskolába. Vidéken lakunk, 2 forgalmasabb zebrán kell átmennie.
márc. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
38%
nekem a nagy most 17 éves, én nagyon sokáig nem emrtem itthonhagyni egyedül. talán 15 volt amikor egyedül maradt délután 2-4 órára. már most simán itthon hagyom éjszakára is, ha dolgoznom kell. a kicsi most 10, őt viszont hamarabb mertem itthon hagyni. ő már 7-8 éves volt mikor elszaladtam a boltba, max fél órára. most 10 éves és akár fél napra is itthon hagyom ha kell, nicns probléma, bár sok ilyen még nem fordult elő sokszor. mikor dolgozok itthon hagyom őket éjszakára egyedül mostmár
márc. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Negyedik osztályos a fiunk, idén járhat egyedül haza. Hasonló paraméterek, csak itt nem kereszteződés van, hanem sorompós vasúti átjáró. 99%-ban egyébként a többi "egyedül" hazajáró osztálytársával jön. Tudják, ha út közben bármi baj van, nyugodtan becsengethetnek bárhova, de pár hazánként egyébként is barátaik/ismerőseik laknak.
márc. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!