Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen nálatok a kapcsolat...

Milyen nálatok a kapcsolat unokatestvérek közt?

Figyelt kérdés
Főleg a gyerekekre lennék kiváncsi. Nálunk hiába szeretnénk, hogy jó kapcsolat legyen köztük, mivel egyke gyerekeink vannak, egyáltalán nem szeretnek egymással játszani, pedig pici koruk óta sok időt töltenek együtt. 4 illetve 4,5 évesek. Kicsit elszomorít, mert nekem nagyon szép emlékeim vannak arról, ahogy kicsiként mamáméknál játszunk az unkatestvéreimmel, de a mi fiunk direkt kéri, hogy olyankor menjünk mikor az uncsitesó nincs ott. Van 2 másik unokatestvér is, de ők messze laknak, így esély sincs a szoros kapcsolatra. Nálatok hogyan alakult ez? Lehet ezen segíteni valahogy vagy el kell fogadni, hogy hiába egyidősek ők nem szeretik egymást?
márc. 22. 16:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Lányomnak az összes unokatesoja 18-18 éves, sőt, van egy 28 éves is.(10 éves a lányom)

Van még egy fiú unokatestvére aki 7 éves lesz.

Szóval a nagyokkal egyáltalán nem is tud beszélgetni, játszani, nyilván.

A 7 evéssel itt ott eljátszik de nem túl szoros a kapcsolat.


Nekem is van sok unokatesóm, de velük sem lehetett játszani amíg gyerek voltam, mert ők pedig tőlem sokkal kisebbek voltak.

Egy fiú unokatesóm van aki két évvel fiatalabb nálam, konkrétan utaltuk egymást gyerekként.

márc. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
*18-19 éves
márc. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Most még csak 1 éves a fiam, de pont olyan lesz neki, mint nekem volt. Azaz semmilyen. Főleg a korkülönbség miatt.

A legfiatalabb unokatesója 11, a legidősebb 20 évvel idősebb nála. A férjem tesójának gyerekei.

Az én testvéreimnek nincs gyerekük, ha lesz is esetleg valaha, nem mostanában, szóval akkor meg majd az én fiam lenne idősebb.

Ráadásul egyke is marad, szóval barátokkal kell pótolnia ezt. 🙂

márc. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
1-esnek kissé ellentmond az én példám, ahol az unokatestvéreim már mind felnőttek voltak, mikor születtem, mégis mindig szorosabb kapcsolatom volt mindegyikükkel, mint a következő generációval, akik korban sokkal közelebb állnak hozzám, de szinte egy mondatot sem tudunk egymásnak mondani. A szüleikkel meg órákig elbeszélgetünk.
márc. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
71%
De mi a gondjuk egymással? 4 évesen szinte bármelyik gyerekkel el szoktak rohangálni, nem kell azonos érdeklődési kör. Szerencsére nálunk jól elvannak: lányom 6 éves, unokatesói: 5 éves fiú, 3 éves lány, de vannak nagy unokatesók is másik oldalról, akik nagyok már, fiúk és ők is aranyosak a lányommal.
márc. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Derjaderja ***** válasza:
69%

Nálunk 1 unokatesója van a gyerekeimnek, egykorú velük, a lányommal egy óvis csoportba jár, néhány utcányira laknak. Jó a kapcsolat a gyerekek közt, szinte baba koruk óta.


Nekem 6 unokatesóm van. Hárommal szinte semmilyen kapcsolatom nem volt, a gyerekek többségét nem vagy egyszer láttam életemben, ők nem ismerik az én gyerekeimet. A másik ágon a 10 évvel idősebb néha ugyanott meg jófejkedett velem (de a vele egykorú nőveremmel anno sokat jatszottak). A 10 évvel fiatalabb unokatesóimat 4 illetve 3 évesen fogadták örökbe, rájuk viszont évekig vigyáztam hétvégente a telken, az egyikükkel évi 3-4x is találkozunk ott egy évben (vele van a legszorosabb kapcsolatom a hatból), a testvérével csak Karácsonykor, de őt is szeretem.

márc. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Derjaderja ***** válasza:
Ugyanott = ugratott (kedvesen)
márc. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Fiam 3, unokatesó 3,5 éves. Az első perctől kezdve sokat találkoztak, minden héten legalább egyszer. Imádják egymást, mostmár beszélgetnek, huncutkodnak, alig várják, hogy találkozzanak.
márc. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
12 unokatesója van, ebbőll 11el nem tartjuk egyáltalán a kapcsolatot. 1 van akivel évi párszor találkoznak, elvannak, de teljesen más az érdeklődési körük. Fiam 13 lesz, unokatesó 11 lesz.
márc. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

A fiaim 3 és 5 évesek, unokatestvéreik 3 és 6 évesek. A 2 nagyobb szereti egymást, együtt is nyaralnak a közös nagyszülőknél. Sajnos messze laknak, így nincs szorosabb kapcsolat. A nagyobbak a kisebbekkel, illetve a 2 kicsi közt semmilyen kapcsolat nincs még.


Én a saját unokatesóimat nem is ismerem, 2nek a nevét sem tudom, a 3.kal életemben 1x találkoztam, mikor még kicsi voltam.

márc. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!