Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen nálatok a kapcsolat...

Milyen nálatok a kapcsolat unokatestvérek közt?

Figyelt kérdés
Főleg a gyerekekre lennék kiváncsi. Nálunk hiába szeretnénk, hogy jó kapcsolat legyen köztük, mivel egyke gyerekeink vannak, egyáltalán nem szeretnek egymással játszani, pedig pici koruk óta sok időt töltenek együtt. 4 illetve 4,5 évesek. Kicsit elszomorít, mert nekem nagyon szép emlékeim vannak arról, ahogy kicsiként mamáméknál játszunk az unkatestvéreimmel, de a mi fiunk direkt kéri, hogy olyankor menjünk mikor az uncsitesó nincs ott. Van 2 másik unokatestvér is, de ők messze laknak, így esély sincs a szoros kapcsolatra. Nálatok hogyan alakult ez? Lehet ezen segíteni valahogy vagy el kell fogadni, hogy hiába egyidősek ők nem szeretik egymást?
márc. 22. 16:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 20-30 evvel idosebb unokatesoim vannak, igy sosem jatszottunk.

A fiamnak van 4 akiket meg sosem latott, de ok is 10 evekkel idosebbek. Az en oldalamrol van ketto, akikkel baba korabn talalkozott, azaz 8 eve.

márc. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van 2 unokatestvérem, de én pl a nevüket se tudom, se azt, hogy néznek ki. Bár ez apai oldal, eleve apámmal nem beszélek már jó ideje, nekem féltestvérem is van, akivel soha nem találkoztam, és azt gyanítom, ő nem is tud róla, hogy én létezek.


Gyerekeimnek nincs unokatestvére, férjem testvére meghalt, az enyém meg szerintem soha nem lesz szülő, vagy ha mégis, olyan soká, hogy azért nem lesz igazán kapcsolat köztük.

márc. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
A lányomnak csak fiú unokatestvérei vannak, kettővel nem is találkozott még, őszintén nem is bánnám, ha így maradna, mert a testvérem nem neveli őket, agresszív, önfejű, hisztis gyerekek. Itt 6 és 4 év a korkülönbség. A másik két unokatesónál 9 és 3 év, ott mindkettővel elvan, de mély kapcsolat nincs közöttük.
márc. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

13. vagyok.


Különben nekem se volt komolyabb kapcsolatom az unokatestvéreimmel. Apámék öten testvérek, de két testvérével nem tartja a kapcsolatot, így azt se tudom, onnan hány unokatestvérem van. A többi négy meg már felnőtt volt, mikor megszülettem, a legfiatalabb is akkor érettségizett. Anyai ágon csak egy unokatestvérem van, neki a lánya velem egyidős, de nagyon messze laktak gyerekkoromban, így kb a nevén kívül nem sokat tudok róla.


A férjemnek van kapcsolata az unotestvéreivel, de inkább csak látszat, jópofizás. Ott van, aki börtönben is ült, vele az utcán se szívesen találkozik.

márc. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs kapcsolat. Tesóm gyereke nagy az enyéimhez. 15 lesz, nekem meg 5 és 8 évesek. Ritkán is találkoznak.
márc. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam 4 éves, az unokatesói 8 és 11 évesek. Évente kb 2 alkalommal találkozunk velük direktben, pedig egy utcában lakunk. Az utcán ha összefutunk váltunk pár szót, de ennyi.
márc. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
1 unokatesu van a 2 idősebb gyerekemel egy koru de nincs kapcsolat köztük .
márc. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nálunk jól elvannak, emlegetik egymást, várják, hogy találkozhassanak. Mondjuk egyelőre inkább elméletben van ez a nagy szeretet, mert hát két kiscsoportos óvodás (3,5 és 4 éves lányok) nem annyira tudnak még teljes egyetértésben és békességben játszani, de azért elég jó hangulatban szokott zömében telni egy-egy találkozás közöttük :D A kistestvérek is szintén nagyon közel vannak korban egymáshoz (5 nap különbséggel születtek), de ők még kicsik, 16 hónaposak, nem tudnak nyilatkozni, de alapvetően mindkettő szociális, szívesen matat a nővéreik és egymás körül, szóval szerintem ők is jól ellesznek. Sokat segít, hogy mi a szülőkkel is jól kijövünk, a gyerekektől függetlenül is szoktunk programokat szervezni együtt, ők is korunkbeliek, szóval így adott minden, hogy a gyerekeink is jóban legyenek. Ha mást nem, a kényszer, hogy visszük őket is magunkkal a találkozókra :D
márc. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Két unokatesójuk van a gyerekeimnek. A nagyobbikkal köszönnek egymásnak és kész (16 éves kamaszlány, nyilván nem érdekli egy 6 és egy 7 éves gyerek). A kisebbiket nagyon szeretik, ő 5.5 éves szóval jól elvannak.

Engem mondjuk rohadtul irritál, hogy nagyon hülye viselkedést vesznek át tőle és mindenzt azért mert ő a mama kedvence, szóval nem találkoznak csak 1-2 havonta.

márc. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nálunk 5-3-3 évesek. Inkább az én lányom (3) és a lány unokatesó (5) játszanak el, a fiúnak nagyon más az érdeklődése. Azért szoktak 3-an is játszani persze.
márc. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!