Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engedjem el az összes rokoni...

Engedjem el az összes rokoni kapcsolatom?

Figyelt kérdés

Szóval nem fényes a kapcsolatom anyámmal, apámmal, testvéremmel egyáltalán nem vagyok hajlandó beszélni (rászolgált).

Keresztanyámon, nagyapámon kívül két unokatesóm van, kb ennyi az “idili “ családképem.

Utóbbiakkal évente 2-3x találkozok. Nem a legtartalmasabbak ezek az események de igyekeztem kapcsolatot fenntartani, annyival nem idősebbek nálam.

Na de már a tegnapi találkozón kezdett elegem lenni. Tudom milyenek a szüleim, de ők állandóan megemlítik, hogy apám ilyen, apám olyan, apám tönkretette a nagyanyám hagyatékát stb. Tudjátok milyen rosszul esik? Fiatal vagyok, kb senkim nincs a családban és akkor is megkell szúrkálni ezzel, mikor nekem semmi közöm apám dolgaihoz. Az ő szüleik alkoholisták, én se kezdem el ócsárolni őket, pedig lenne mivel.

Egyszerűen csak rosszul esik, hogy ahelyett hogy beszélnénk a sikereimről, az életemről vagy akármi normálisról, szembesítenek hogy milyen fszfejek a családtagjaim, tesóm, mindenki. Burkoltan csinálják.

Nem mintha amúgyse tudnám milyenek, nem mintha nem szembesülnék vele folyamat

Mièrt kell még itt is belémrúgni? Miért nekem mondják mikor nekem az egészhez semmi közöm?

Megmondtam tegnap nekik finoman és akkor meg felvoltak háborodva dehát miért ne mondhatnák.

Ilyenkor jövök rá, milyen borzalmasan egyedül vagyok az egész családnak nevezett bohóckodásban

Mit tegyek, szakítsam meg a kapcsolatot?



febr. 25. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Legalább időben felismerted, hogy azért mert család, attól még nem kötelező.

En kb 17 évesen szakítottam meg azt a keveset ami volt. Egyáltalán nem hiányoznak.

febr. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Persze. Miért tartod ha nem érzed jól magad velük?
febr. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 éve nem találkoztam a rokonokkal, élem az életem, ők meg a sajátjukat.

Gyerekként nem hiszem, hogy nekem kellett volna felnőttként viselkednem.

Most meg menjen mindenki arra, amerre akar.

febr. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
68%
igen
febr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Mérgező rokonokért nem kár.
febr. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Tartsd velük csak online a kapcsolatot.
febr. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen véglegesen mivel ugye a rokonaid de ha nagyon mérgezőek akkor tarts velük szünetet csak akkor szakíts meg minden kapcsolatot ha már súlyossá válik a helyzet mivel eltűrni nem vagy te sem képes mindent és ezt nekik is el kell mondani
febr. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!