Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért épp az anyák a legnagyob...

Miért épp az anyák a legnagyobb ellenségek?

Figyelt kérdés

Nő nőnek a farkasa. Nem tudom eldönteni,ennyire rosszindulatú,vagy csak ennyire buta, beszűkült agyú néhány,azaz jó sok anyuka,nő. Vagy mind a kettő,ami a legelkeseritőbb.

Pár példa,hogy mire gondolok:

Nekem sajnos egy nagyon rossz alvó,tobbemberes babát dobott a gép,aki most,hogy nagyobb,két éves,is állandó felügyeletet igényel,és még mindig pokoli az alvása. Segítség nulla.

Miket kaptam eddig ?

Mire számítottak,nem tudtad,hogy ilyen? (Nem,honnan tudtam volna,és különben is,attól szeretem,ez nem segítség,ez ítélkezés)

Ha rossz passzban vagyok,és az alváshiány miatt sokszor van,cikkeket olvasok..legutóbb az anyasagról,kendőzetlenül írtak,és nagyon jól esik ilyeneket olvasni,mert sorskozosseget ad. Na de a kommentek alatta...: meg jó,hogy nem az ilyen hülye cikkekre kell hallgatni,az anyaság egy csoda,én imádom a gyerekem,áldott jó baba,imádom minden percét.

Sokan nem fogják fel,mit jelent,ha van egy hadra fogható nagymama,vagy azt,hogy nem az ő érdemuk,ha nyugodt,eszik alszik elvan babat kapnak,attól a másik még nem szaranya,ha nem funkcionál hónapokig,évekig kétszer két órás alvással.


Annyit de annyit tudnék még írni,de szerintem aki akarja,érti.

Miért van az,hogy ennyi a beleérzésre képtelen,empátia nélküli anyatars,nő? Ennyire buták,korlátozottak,vagy csak ennyire rosszindulatúak?

Ez nekem a legtöbbször,ami fájó,ez a rengeteg ítélkezés,ami anya csoportokban,anyák között megy. (Tudom,itt is jönni fognak majd a hasonló típusúak,a minek az ilyennek gyerek kommentelés,de bízom abban,nem csak ők olvassák a kérdésem)



márc. 23. 14:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%

Teljesen értelek. Nekem még a hasamban van a baba, de már egy csomó embertől kaptam meg azt, hogy háháhá mostmár te se leszel csinos, te is el fogsz hízni stb... Eddig alig híztam amúgy, a 38 hétben vagyok. Nagyon sokáig jók voltak rám a régi ruháim, de volt aki utánam szólt (nem idegen), hogy aztazeget, mekkora már a s_gged , hát nem kéne annyit zabálni. Vagy ha fáradt vagyok, rosszul érzem magam, mindig van valaki, aki nekemáll, hogy jaj ez lóf_sz, majd ha megszületik, akkor milyen rosszul leszel, de háháhá ez ezzel jár... Meg tudod, ez a túllicitálás, hogy igen? Bedagad a lábad? Nekem már a pozitív teszt után hatszorosára dagadt! Vagy igen? Hánytál? Én 12 hónapig hánytam megállás nélkül, ötször élesztettek újra, sőt gyomorátültetésem volt, 67 kilót fogytam, úgyhogy ez semmi...


Komolyan, szívesebben beszélgetnék egy cserepes növénnyel, mint anyukákkal.

márc. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Kegyetlenek tudnak lenni. Ez semmi más, mintsem a frusztráltságuk kivetítése. Semmit nem szabad felvenni, amit egy befeszült anya mond.
márc. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%
Gondolom azért látod így, mert erre vagy kiélezve, olyan pl. fórumokat olvasol, ahol jellemzően anyukák írnak. Csak szólok, nem csak az anyukák ellenségesek, hanem úgy általában az emberek. Nekem egy agglegény a munkatársam, még egy ilyen, rohadék, gonosz emberrel nem találkoztam.
márc. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%
Mert az anyukák szívnak.leginkább. mi testünk megy tönkre, mi kelünk fel éjjel rajtunk csüng q gyerek,minket ítél meg mindenkit és nem.az apukákat. Az anyukák jobban vannak leterhelve,kifáradvq és aki eddig is rosszindulatú volt az most már annyira terhelt hogy nem.tudja visszafogni magát. Míg apuka alszik éjjel,nem.szólja le őt senki és a teste sem ment tönkre,elvárás sincs általában az apák felé.
márc. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%
A saját anyám képes a szememre hányni, hogy miattam lett beteg a gyerek (mert szerinte nem öltöztetem fel rendesen, azaz nem adok rá vastag bundazsákot tavasszal, 18 fokban). Illetve hogyha pl. elesik az udvaron, az is az én hibám, és leüvölti miatta a fejemet. (Nála is ugyanúgy eleshet, ilyenek a gyerekek, nem lehet minden pillanatban a nyomában lenni - ő ezt konkrétan kimondta, hogy nála ilyen nem lehet, mert ő fél szemmel mindig figyeli). De ja, egyébként ez emberi tulajdonság, nem húzható anyákra
márc. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
Az a helyzet hogy nagyon sokan a gyerekük alap természetét szeretik saját sikerükként elkönyvelni. Engedd el az ilyet. Tudatosítsd magadban hogy neked több munkád, erőfeszítésed van a dolgokban mint nekik és ezt ők nem érthetik.
márc. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy ez általános emberi tulajdonság. A kérdés mégis az anyákra vonatkozott! Nem zárja ki a kettő egymást.
márc. 23. 15:32
 8/16 A kérdező kommentje:

#4. En nem.igy látom. Nyilván ilyen is van,de nekem az a tapasztalatom,higy kevesebbatenykeg elterhelet anya,aki így adja ki a fusztraciot,ezt a tövig rosszindulatot. A többség inkább szerencsés helyzetben van,máshogy éli meg az anyaságot,tobba segítsége,régebben votkak kisgyerekes,stb stb ezer variáció van. Én a beleerzo képesség teljes hiányát tapasztalom,vegyítve rosszindulattal. Az empátia hiánya+a rosszindulat ez a kettő keveredik változó arányban. Na meg az agy nélküliség,ezt sajnos nem tudom szebben írni,egyszerűen nem.erik fel ésszel,hogy minden helyzet más.

Persze olyan is van,amit írsz,de tapasztalatom szerint ez ritkább. Az ilyen típus inkább martirkodik,rájuk inkább a nekem sokkal nehezebb,a másik bajainak semmibe véve se,vetélkedés jellemző.

márc. 23. 15:36
 9/16 anonim ***** válasza:
88%
19 hetes terhes vagyok, es mar most elkezdodik az okoskodas. Mivel nem hagyom, en vagyok a rossz. Most jutottam el arra a pontra, hogy onzo leszek, es le fogom szarni a keretlen velemenyeket. Nem akarok arrol fecsegni, hogy mennyit hiztam/fogytam/mi nem all jol/ezt igy kellene stb. Nem erdekel.
márc. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ez nem kimondottan anyai, inkább emberi tulajdonság, amit megtold az anyaság "beszűkültsége", amivel az első 1-2 év jellemzően jár.

Én itt látom zömében ezt a mentalitást, hála istennek a baráti társaságunk, családunk nem ilyen, aki meg próbálkozna ismerősi körben azt elég gyorsan leállítom és kigyomlálok a köreimből. Bár nem is panaszkodom állandóan, de nagyon szeretek kapcsolódni anyukákkal, akik lehet hogy tök más gondokkal küzdenek, de akkor is ott van bennünk a közös pont. A küzdelem. Az övé nem alszik, a másik fejlesztésekre jár, a harmadiknál baj van a bölcsis beszoktatással, a negyediknél a tesó féltékenység ütött be és még sorolhatnám. Mindenkinek megvan a maga keresztje és szeretek olyan emberekkel beszélgetni, akikkel megértjük egymást. Nem azt erősítjük, hogy anyának lenni szívás és fú de megbántam, hanem azt, hogy igen, olykor szívás, de ezen is túlleszünk.

Nálunk van heti egy "anya csicsergő" alkalom, ahol a gyerkőcökre mindig vigyáz valaki velünk egy légtérben, mi pedig mindig kibeszélünk egy-egy ilyen témát. Az elején nagyon paráztam elmenni, mert nincs jó tapasztalatom ezekkel a baba-mama alkalmakkal, ott aztán megfordul mindenféle véranya, de nagyon kellemes csalódás volt, jól esik kapcsolódni.

Szóval nem gondolom, hogy ez mindenhol, mindenkiben jelen lenne. Pláne, ha jó közösségekre találsz, de a tisztogató munkát neked kell elvégezned, hogy a romboló kapcsolatokat leépítsd.

márc. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!