Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Visszaadott egy beteg örökbefo...

Visszaadott egy beteg örökbefogadott gyereket?

Figyelt kérdés
Elvàlt vagyok 2 gyerekkel (nagyobbik asperger, kisebbik ADHD-s). Nemrég megismerkedtem egy férfivel, 5 hónapja vagyunk egy pár. Ő is elvàlt, 1 örökbefogadott lánya van. A gyerekek jól kijönnek egymással, mi is a gyerekekkel. Viszont most hétvégén egy véletlen folytán tudtam csak meg, hogy volt még egy örökbefogadott gyerekük, de amikor kiderült több mint 1 év után, hogy beteg (genetikai betegség) akkor visszaadták. Teljesen ledöbbentem. Hosszútávon terveztünk volna közös gyereket, de így elbizonytalanodtam. Az én gyerekeimmel jól megvan, közösen jövünk-megyünk, elfogadta őket. Viszont simán előfordulhat, hogy a közös gyerekünk is speciális lesz. Őt ugye nem küldheti vissza.
ápr. 6. 01:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%

Milyen betegség?

Azért egy adhd és egy mondjuk súlyos szívbetegseg, vagy súlyos fogyatékossag nem ugyanaz.

Valamilyen szinten igaza van. Miért keseritse az életet egy súlyos beteg gyerekkel?

Más ha saját hidd el nekem, de amikor az ember örökbefogad azért elvileg nem erre "fizet be".

A másik. Hogy adtak vissza 1 év után? Szerintem nem is lehet ilyet. Vagy de? 🤔

ápr. 6. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább azt nem értem, miért kell minden új kapcsolatba gyereket vállalni. Van már 3 gyereketek, neveljétek őket tisztességgel. Főleg ha a tiédek problémásak.
ápr. 6. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem , minek akarnál még egy gyereket vállalni?

Egy hosszútávú komoly kapcsolat tényleg csak azzal lehet megkoronázni,hogy szülsz?

ápr. 6. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

Mert a kérdező maga is beteg mentálisan. Abban nevelkedett, hogy ez az élet rendje, akkor lesznek teljesek, ha van közös gyerek.

Nem lesznek. Mint az előző férjjel sem.

ápr. 6. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem sem kellene több gyerek. Nagy valószínűséggel nem maradtok együtt vele se, főleg, ha már most a kifogásokat keresed, plusz van három, miért nem elég? Főleg, hogy a tieid nem egészségesek. Minek még egy nagy valószínűséggel beteg? Így is van elég adhds, aki megkeseríti a többi gyerek életét.
ápr. 6. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%

Minden pasitól szülni akarsz, aki az utadba esik éppen?Attól még nem lesz garancia a holtig tartó együttlétre, hogy ezzel is vállalsz gyereket. Nem tanultad még mindig meg? Minek növelni egyébként is a speciális esetű gyerekek létszámát feleslegesen? Ennyire fekszik ez a fajta felelőtlenség neked?

De ha a majdani közös gyereketek is problémás lesz, akkor nevelheted egyedül azt is.

ápr. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%
Az a baj, hogy annak, aki így nevelkedett, nincs más értelem, racionalitás, így nem érti. Ez nem az ő hibája.
ápr. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont simán előfordulhat, hogy a közös gyerekünk is speciális lesz. Őt ugye nem küldheti vissza."


Nem, ellenben otthagyhat téged a gyerekkel együtt.

ápr. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%
7-es, attól, hogy nem az ő hibája, nem kell felmenteni és szemet hunyni, mert a környezete helyzetét teszi tönkre azzal, hogy potyogtatja ész nélkül az SNI gyerekeket. Van, amit nem kell erőltetni.
ápr. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%
Most mi ezzel a problémád? Én azt látom, hogy nem a beteg gyerekek ellen van kifogása, hiszen egy párt alkot veled akinek van 2 beteg gyereke és tud is róla. Azt nem kérdezted meg, hogy milyen betegsége volt? Van 1 örökbefogadott gyereke, szóval valakit kihúzott már az állami gondozásból. Ezek alapján roszz ember nem lehet. De azon elgondolkodom, hogy te minek akarsz még gyereket, ha úgy néz ki, hogy az is beteg lesz, mert az összesed az. Inkább ítélem el azt amit te csinálsz mint azt, hogy a párod kitudja milyen betegséggel visszaadott egyet.
ápr. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!