Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szülők mért akarják a...

HunLo kérdése:

A szülők mért akarják a gyereküket rá nevelni a saját szemléletükre és arra ,hogy mik legyenek felnőttként?

Figyelt kérdés

ápr. 6. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom jónak amikor megakarják szabni, hogy mi legyen majd a gyerek, de a szemlélet problémát nem értem. Nyilván látja, hallja a szüleit, nyilván befolyásolják ezek a dolgok, de kik adjanak tovább szemléletet ha nem a szülők? Vagy elzárod mindentől a gyereket és csak az időjárásról és a virágokról beszélsz nekik vagy akarva, akaratlanul de átadsz neki dolgokat.

Ez mindenre igaz. Hogy kezeled a konfliktusokat, a stresszt, hogy mennyire tudsz örülni apróságoknak.

Amúgy a szülő dolga a tanítás, magára az illemre, hogy hogyan állj másokhoz, mi a jó, mi a rossz

ápr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvan a szulo azt az ertekrendet adja tovabb, amit o is ismer es jonak tart.


A gyereket terelgetni lehet, de raeroltetni egy adott eletutat nyilvan nem helyes es optimalis esetben, ha a gyerek megtanul nemet mondani, nem is lehet.

ápr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

,,Nyilván látja, hallja a szüleit, nyilván befolyásolják ezek a dolgok, de kik adjanak tovább szemléletet ha nem a szülők?"

Én szerintem mindenki adjon a gyereknek gondolatokat,véleményeket.

Szóval a környezet adjon neki szemléletet ne ,csak a szülő.

Én szerintem a gyereknek kell eldöntenie ,hogy milyen szemlélet szerint élje le az életett nem pedig a szülő.


Ha én most gyerek lennék akkor ezt kívánnám ,hogy mind a szülő ,mind a környezet adjon gondolatokat illetve mesélje,mutasa be a saját szemléletétt ,ami közül én választhatok.

ápr. 6. 13:41
 4/9 A kérdező kommentje:

,,Ha én most gyerek lennék akkor ezt kívánnám ,hogy mind a szülő ,mind a környezet adjon gondolatokat illetve mesélje,mutasa be a saját szemléletétt ,ami közül én választhatok."


Jól van az én életem többnyire így is alakult ,de volt a szülői részről egy túlzott,szélsőséges elfogúltság,ráerőltettés a saját szemléletük irányába.

Amiben én is sokáig benne voltam ,de utána szerencsére felvilágosúltam.

ápr. 6. 13:48
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Én szerintem mindenki adjon a gyereknek gondolatokat,véleményeket."

Ebben teljesen igazad van, viszont a gyerek nagymértékben a szülő tükre. Mindenki azt ismeri amit lát. Nyilván érik majd más hatások(barátok, celebek stb). A szülő ha megfeszülne se tudná elérni, hogy a gyerek ne másoljon a viselkedéséből.

Minden amiből vagy kiskortól jön. Mit javasolsz egy szülő ne válaszoljon a gyerek kérdéseire? Vagy menjen bele bonyolult magyarázatokba amiket kisgyerekként nem ért meg? Nyilván te kamaszokra gondolsz(remélem), de ameddig kamasz lesz a gyerek egy csomó mindent tanul a szülőtől. Ezt nem lehet elkerülni

ápr. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

,,Nyilván te kamaszokra gondolsz(remélem)"

Én nem pont kamaszokra gondolok ,hanem úgy eleve az egész felnőtté válásig.

Nálam a szemléletre,célra való rá nevelés már gyerekkorban megkezdődött.

Nagyon ügyesen irányítgatták az én világszemléleti fejlődésemet sajnos.

De utána mikor felfedeztem ill belemélyültem a könyvek olvasgatásába ill lettek saját élményeim,elkezdtem emberekkel beszélgettni akkor az ő befolyásuk megtört rajtam ,mert

1;rájöttem arra ,hogy az életnek több aspektusa van

2;Rájöttem ,hogy több világszemlélet van stb


De tudok több velem egykorú ismerősömről akik nem voltak ilyen szerencsések és azt a világszemléletett vitték tovább az életükben ,amit tőlük megkaptak.

ápr. 6. 13:59
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az alapgondolatod az, hogy a szülő világszemlélete káros, rossz, nem továbbadandó.

Na ebben fog veled nem egyetérteni a világon az összes szülő.

A jó szülő nem akar rosszat a gyerekének, ezért az általa jónak véltre tanítja és nem dobja ki védtelenül a nagyvilágba, hogy majd onnan szedje össze magának az alapokat.

ápr. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

"De tudok több velem egykorú ismerősömről akik nem voltak ilyen szerencsések és azt a világszemléletett vitték tovább az életükben ,amit tőlük megkaptak"

Nyilván úgy érzes, hogy az a szemlélet jó amit te látsz, mások szerint meg lehet, hogy nem az.

Engedd el azt a nézetet, hogy csak neked van igazad

ápr. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

,,Az alapgondolatod az, hogy a szülő világszemlélete káros, rossz, nem továbbadandó."

Igen.Az én esetemben ill több társam esetében én tényleg így gondolom.


,,A jó szülő nem akar rosszat a gyerekének, ezért az általa jónak véltre tanítja és nem dobja ki védtelenül a nagyvilágba, hogy majd onnan szedje össze magának az alapokat."


,,A jó szülő nem akar rosszat a gyerekének, ezért az általa jónak véltre tanítja"

Ezzel addig nincs is baj ,addig ha azzal a világszemlélettel nem szolgáltatja ki a hatalmaknak,különböző befolyásos embereknek a saját gyerekét.


,,és nem dobja ki védtelenül a nagyvilágba, hogy majd onnan szedje össze magának az alapokat."

Kíváncsi lennék arra ,hogy neked mit jelent az ,hogy alap.

Mert nálam az erkölcsi szabályokat jelenti.

Pl:Ne árts,Ne lopj stb.

Egy egészséges világszemlélet a valós,jó szándékú,a nem ártás elvein,szabályain alapszik.


Ez az alap.

Ezek a szabályok átadását tényleg nem kellene másra bízni.

Ha ezeket tudja akkor én szerintem teret lehet engedni annak ,hogy mások gondolatát,véleményét meghallgassa,átvegy stb.

ápr. 6. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!