Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállaljak neki saját gyereket ?

Vállaljak neki saját gyereket ?

Figyelt kérdés
Sziasztok kicsit nehéz röviden összefoglalni amit kérdezni szeretnék de belevágok. Nos az lenne a kérdésem hogy szüljek még egy gyereket vagy sem? Volt valaki hasonló helyzetben? Hogyan döntött? A helyzet az hogy a férjem akivel 2 év együttélés után házasodtunk össze gyereket szeretne.Jelenleg nekem van egy 7 éves lányom az első házasságomból akit a férjem elfogadott és jól kijönnek egymással. A gyereket az apja nem látogatja , lelépett mikor kicsi volt és nem tartjuk a kapcsolatot. A helyzet az hogy eddig nagyon sokat dolgoztam azért hogy egyedül tudjam nevelni a lányom és a ház összes költségeit én álltam ameddig a szüleimnél laktam a gyerekkel . Cserébe ők vigyáztak rá ameddig én munkában voltam. Jelenleg 2 hónapja nem dolgozok ugyanis elköltözünk a férjem saját házába. Költözés után új iskolába irattam a kislányom és kiderült hogy terhes vagyok. Nem sokáig tartott az öröm hír ,8 hetesen spontán vetélésem volt. Ez októberben történt. Akkor meg úgy éreztem szeretnék még egy gyereket. Amióta elment a baba azóta már úgy érzem hogy nem igazán szeretnék újra terhes lenni. Elgondolkodtam azon is hogy ha véletlenül történik valami köztünk és szétmegyünk akkor mit csinálok meg egy gyerekkel? A lányomat is nehéz azért így nevelni. Szereti a férjem de akkor sem az apja. Viszont őtet sem foszthatom meg attól hogy saját gyereke legyen mert nagyon szeretné hogy gyerekünk legyen. Mit tegyek ebben a helyzetben? Mi lehet az oka hogy ennyire bizonytalan vagyok? És azt is mondta ha nem akarok gyereket akkor kénytelen leszek elnézni a szomorúságát. Úgy érzem ha nem szülök neki akkor nem lesz boldog csak így velünk. Mit mondjak neki? Nagyon elszomorít ez a dolog ,nem igazán akarom.

#Szüljek gyereket?
dec. 6. 11:56
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
51%

Manipulatív nagyon a csávód. Hagyd el.


Nagyon könnyen akarnak ők gyereket, nem nekik kell kihordani, szétszakadni, aztán ébren maradni, foglalkozni a gyerekkel 0-24-ben.

dec. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%

"Elgondolkodtam azon is hogy ha véletlenül történik valami köztünk és szétmegyünk akkor mit csinálok meg egy gyerekkel?"


Véletlenül ilyen nem történik. Véletlenül kaphat infarktust vagy lehet baleset áldozata, de véletlenül nem mehettek széjjel.

A kapcsolatban te nem passzív néző vagy, hanem egyik fele annak. Ha teszel azért, hogy ne menjetek széjjel, máris alaposan növeled az esélyét annak, hogy így legyen.


Ha a férjed akar gyereket, akkor két lehetőség van:

a) szülsz neki;

b) elváltok.


Ezen nincs mit ragozni, ebben nincs kompromisszum. És ez van annyira fontos dolog az ember életében, hogy önmaga megerőszakolása, ha vágyai ellenére másképp lesz.

dec. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
90%
Drága jó anyám mindig azt mondta, hogy csak akkor szülj gyereket ha egyedül is tudod vállalni
dec. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
82%
Az már rossz, ha csak egy ember szeretné azt a gyereket, de szerintem mindegy, mit írunk, mert az ilyen helyzeteket ismerve úgyis szülni fogsz neki egyet.
dec. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim válasza:
82%
Ha itt valaki azt mondja, hogy szülj, akkor te fogod magad és kinyomsz egy gyereket? Ha még nem, akkor nem? 😃
dec. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
76%
3-as: akkor kihalunk 🙃
dec. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
73%

"És azt is mondta ha nem akarok gyereket akkor kénytelen leszek elnézni a szomorúságát. Úgy érzem ha nem szülök neki akkor nem lesz boldog csak így velünk"

ilyen manipulatív embernek SEMMIKÉPP ne szülj gyereket. Nézz utána az abuzív kapcsolatoknak, szánd rá az időt, és gondold végig alaposan, látsz-e jeleket. Legyél magaddal őszinte. Ugyanis a legtöbb ilyen abuzív férfi azért akar gyereket, hogy hozzá kössön. A következő a közös kassza lesz ha még nincs meg,utána hogy maradj otthon,majd ő keresi a pénzt, majd szép lassan leépíti a kapcsolataid. A végén pedig ott tartasz, hogy teljesen manipulál és irányít érzelmileg, egy vasad sincs amiből el tudnál menekülni, és ha bármit nem akarsz jön a zsarolás, manipuláció.

dec. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
6-os miért?
dec. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
65%

#7: "A következő a közös kassza lesz ha még nincs meg"


A házasság az eleve vagyonközösség.

Az a baromság, ha valaki házasságban, pláne közös gyereknél külön kasszával hülyéskedik.

dec. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt elolvastam volna a kérdésleírást, csak az jutott eszembe a kérdésről, hogy másnak (NEKI) ne vállalj, akkor vállald, ha magad miatt szeretnél.
dec. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!