Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tudtok belezsúfolni az én...

Mit tudtok belezsúfolni az én időbe?

Figyelt kérdés

Már akinek van.

Egy éves örökmozgó,sosincs el egy helyben,soha nem volt el nyugton,rossz alvó gyerekem van,segítség nincs,apa reggeltől estig dolgozik. A kaját rendeljük,alap rend van.

Gyerek előtt rengeteg hobbim volt,festettem,olvastam,sportoltam,nyelvet tanultam,vagy mást,de mindig valamit. Imádtam sütni főzni is. Na most ez úgy néz ki,hogy ha apa vigyáz is rá,én választhatok,hogy az alatt az egy óra alatt alszok,körmöt vágok,szőrtelenítek,esetleg hagyom mindent és olvasok. Vagy a kedvencem,meglátom hogy megint üres a mosószer,nincs ez meg az,és már megint dm-et rendelek. Sokat tudnék írni,de nem litaniat akarok,hanem tapasztalatokat,hogy akik hozzám hasonlóan rengeteg mindent szerettek csinálni,hogy viselitek,hogy most egy órába kellene belezsúfolni egy egész délutánt? Meg hogy nem akkor tudtok tenni dolgokat,mikor akartok.

Tudom,ilyen az anyaság,meg mit képzeltem,meg minek nekem gyerek,meg az anyaság erről szól. I know..viszont a lassan másfél év igencsak kiszedte a csontjaim,nekem rettenetesen hiányzik a szabadság,a saját életem,amiben azt és akkor tehetem amikor akarom. Hozzám hasonló emberek válaszát várom,akik hozzám hasonlóan éreznek,és igencsak korlátozottak a lehetőségeik

(Babysittert nem akarok,a lányom nemigen van még el nélkülem,így nem ér semmit. De alapvetően nem tanácsokat szeretnék,hanem a kérdésemre választ)



ápr. 6. 15:26
 1/8 A kérdező kommentje:
Van néha több,mondjuk heti egyszer egy délelőttöm is,de én akkor is kevésnek érzem ezt. Plusz olyan fáradt vagyok,hogy alszok.olynakor,vagy az elmaradt dolgokat intézem,pl.szortelenites. Naponta megbízhatóan több óra kellene,hetente több nap. Tudom hogy sokan felszisszennek erre,de ez van.
ápr. 6. 15:29
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Berakok egy filmet vagy sorozatot és kb 15 perc múlva már elalszom. Olvasnék könyvet, de kb 2-3 oldal után szintén elalszom. Ez van... Mondjuk az én kisfiam már 4 éves és ovis, én már dolgozom, de babakorában szintén így voltam.
ápr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kb.ugyanígy vagyok, mint te. A fiam most lesz 2 éves.

Rettenetes alvó, nagyon sokszor kelünk éjszaka.

A férjem dolgozik reggeltől estig. Én szerencsére csak 6 órában dolgozom, 8-14-ig. A kicsi bölcsis.

A férjem általában szombat délelőtt is dolgozik, meg vasárnap délután van állandó programja. Így elég keveset van itthon.

Így az én-idő nekem is kb.egy fürdés, hajmosás. Van egy 2 órás film, amit napok óta meg szeretnék nézni. Kb.2 percet láttam belőle.

Ha a férjem itthon van, olyankor meg nyilván az ember próbál olyan programot csinálni, ami családi, hiszen egész héten alig vagyunk együtt.

Nehéz. Nagyon.

Az is baj, hogy ha véletlenül van is egy kis szabadidőm, azonnal az jut eszembe, mit is kéne csinálni a ház körül, mi maradt el, mit kéne befejezni.

Mivel éjszaka nem alszunk, ha itthon vagyok vele nap közben, hétvégén, vagy ha beteg, akkor én is alszom vele.


A férjem most vált majd munkahelyet április-május körül, őszintén remélem, hogy az segít rajtam is. Elvileg onnantól 8-14-ig dolgozik majd ő is. És akkor ő is tudja majd hozni/vinni a gyereket, ő is el tud menni vásárolni, meg ilyenek. Amikből most totál kimarad. Már mondta is, hogy majd megy a gyerekért bölcsibe, aztán mennek játszótérre. Én meg akkor tudok majd pihenni, vagy amit szeretnék. Hát kíváncsian várom. :D

ápr. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából én azt az 1 órát amikor volt mindig magamra fordítottam. Azt csináltam amihez épp kedvem volt. Film, alvás, fürdő, zene, vagy elsétáltam boltba, kozmetikushoz stb

Soha nem csináltam én időben semmit amit amugyis meg kell. Ha kellett valami a boltbol akkor vagy gyerekkel mentem el előtte/ utána

Vagy házhoz rendeltem este vagy alvás időben.

Szőrtelenítést én mindig este a fürdésnél csináltam magamnak.

Főzés alvás időben. Délben vagy este .

Nem görcsöltem rá erre soha. Én sokat jártam vele játszótérre 1 éves.korától. Facebook csoportban ismerkedtem környékbeli vagy közeli anyukakkal akikkel majdnem minden nap bandáztunk. A gyerekek jatszottak, mi kaveztunk, beszélgettünk. Felért/ felér egy énidővel 😅

Amikor több szabad órám volt azt mindig igyekeztem más anyukákkal egyeztetni és elmentunk vásárolni, moziba, kajálni stb

2,5 éves most. Így hogy már jön, megy , beszél...1000x könnyebb vele az élet.

De nehéz mert nekünk sincs segítség. Se nagyszulok. Se senki. Ha én megyek valahova apuka vigyáz rá, vagy szabit vesz 1 napra ha úgy van

ápr. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem csinálok semmit énidőben, ami "muszáj". Ha csak 30 percem van, akkor is olvasok/sorozat, telefon, kis sport, mindegy. De az rólam szól. Gyerekek mellett simán berendelek online ezt-azt, appokon keresztül fél kézzel összenyomogatom, ami hiányzik. 5 perceket azért tudok erre fordítani, nem muszáj egy bevásárlólistát azonnal befejezni, a webshopot nem izgatja, hogy reggel kezdted és este adod fel.

Takarítok a gyerekkel. Ő is kap szivacsot, seprűt, bármit, elpakolhatja a dolgait, de akár az én szekrényembe is átviheti a szárítóból a ruhákat, majd összehajtom később. Ha 10 perc után megunja kicsit játszunk, aztán folytatok valami mást. Én is hetekig el tudnám magam foglalni bármivel, de ha csak ennyi idő van, akkor ki kell használni így. Egyszer gondolom könnyebb lesz.

ápr. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Többnyire én viszem el a kutyánkat sétálni, szerencsés esetben gyerek nélkül. Tulajdonképpen ez az énidőm. A kutyának is jó, én is mozgok, néha társasági életet is élek olyanokkal, akiknek nem feltétlenül a gyerek a fő témája (hanem a kutya :)). A kicsi még szopik, ha a nagyobbik épp nem nyüzsög ott, akkor tudok közben olvasni vagy netezni. Az elmúlt fél évben 1 filmet néztem végig, azt is legalább 4 részletben, inkább hanyagolom.
ápr. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Fekszem es nezek ki a fejembol/sorozatozok/telefonozok. Engem nem tolt fel az “aktiv” pihenes,de nem vagyunk egyformak, van, aki ilyenkor kutyat setaltat vagy elmegy ruhat vasarolni, mittudomen. En inkabb fizikailag is csak pihenek.

Szarok a hajmosasra, szortelenitesre, vagy barmi masra ilyenkor.

Ezeket a dolgokat elintezem este, altatas utan. Szerencsere jol alszik, csak keson fekszik le es egesz nap arcon porog a gyermek, ugyhogy leulni alig van lehetosegem.

ápr. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azóta létezik az " énidő",mióta oviban van a gyerek,és én éppen szabadnapos vagyok Akkor takarítgatok,zenét hallgatok,vagy engedek egy nagy kád vizet délelőtt ameddig oviban van a gyerek.Kb ennyi.Munkanapjaimon 13 órázok,tehát aznap semmi,így viszont vannak ugye hétköznap délelőttjeim is, egyébként a bevásárlásokat is ekkor intézem,így nyugiban tudok vásárolni is.
ápr. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!