Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Láthatáson iszik a apa a...

Láthatáson iszik a apa a gyerek mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Kérdéssel fordulnék hozzátok, mit lehet ilyen helyzetben tenni?

Apukával szét mentünk, úgy fél éve kb.

A sok ivászat, buli nem épp tett jót a kapcsolatunknak.

Van egy 3,5 éves gyermekünk, abban maradtunk hogy nem megyünk bíróságra mert én nem szeretném elvenni tőle a gyereket, akkor viszi el amikor szeretné.

Pár hónapja történt aztán egy eset, amikor a fiamat a kocsmából szedtem össze 23.00kor..

Ismerőstöl tudtam meg hogy ott van, én 40km-re lakok onnét, de természetesen egyszerre útra keltem érte.

Akkor volt balhé, mondtam neki hogy többet nem viheti el. Aztán eltelt pár hét megint csak csak jött, elvitte.

Akkor közel éjfélkor hívott fel a gyermekünkkel a házból, totál részegen..

Majd most jött a mai nap.

Tegnap elvitte, tök oké volt minden, és most újra eltűnt.. Nem érem el, nem reagál semmire.. Félek, mert ugyan ez volt amikor ivott mellette. Sokszor ígértem már magamnak hogy a büdös életbe nem adom neki oda többet, de valahogy mindig máshogy alakul.

Magamat hibáztatom hogy újra elengedtem vele, kitudja hol van.. Mit csinálhat, kivel lehet, vajon milyen állapotban lehet az apja.

Féltem mellette a kisfiamat.

Most pontot akarok tenni ennek a végére

Az első kérdésem az lenne hogy ilyenkor van arra lehetőségem hogy, felhivom a rendőrséget és elmondom hogy nemtudom hol a gyerekem és valószínűleg iszik mellette az apja?

Illetve mit lehet ezzel tenni hogy ne vihesse el többet?

Picit összeszedetlen az írásom, de kivagyok idegileg már.

A kapcsolat tartásban is így egyeztünk meg, bármikor hívom felveszi a telefont, este is fekvéskor had beszéljek vele,ez fordítva is így van, bármikor hívhatja az apja, mindig felveszem és át adom a fiúnknak.


ápr. 27. 22:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Nem a rendőrséghez kéne szaladgálni, hanem először is bíróságtól kérni a láthatás szabályozását. Ha az apa normális, akkor természetesen lehetsz rugalmas, de egyelőre ez nem így néz ki.

A láthatás úgy lene a legjobb, ha nem aludna a gyerek az apjánál, hanem minden héten egy nap mondjuk 8-20 óra között lehetne nála. Akkor legalább a késő esti kocsmázásokból mindenképpen kimarad. Apuka szombaton 20 órakor leadja a gyereket és már mehet is a kocsmába. Akkor már olyan részegre ihatja magát, amilyenre akarja, jövő szombatra úgyis kijózanodik. :-)

ápr. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez lesz a következő lépés.
ápr. 27. 22:42
 3/14 anonim ***** válasza:
26%
Már ha élve visszakapod
ápr. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
#1! Ebben igazad van, de ilyen előzményekkel a kérdező úgy alá tudná támasztani a bíróságon, hogy miért szeretné kontrollálni a láthatást. Anélkül simán hivatalossá tehetik az ilyen hétvégéket, ami viszont veszélyezteti a gyereket. Nem érdekelne, miben egyeztünk meg, ha a gyerekem veszélyben van nála, akkor a megegyezés a továbbiakban tárgytalan.
ápr. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Jól értem, hogy éppen most sem tudod hol van, kivel van a 3,5 éves gyermeked? Szerintem először meg kéne keresned és utána gyakorira kérdést kiírni… nem normális, hogy nem tudod elérni az apját. Mi van ha valahol fetreng részegen a gyerek meg ott áll mellette?!

Ezek után pedig bíróságra kell menni és igen is kérni a hivatalos gyermekelhelyezést, kizárólagos felügyeleti joggal. Tanúd is van arra, hogy apuka kocsmába vitte a fiatalkorú gyermeket és mellette totál részegre itta magát.

ápr. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első ilyen eset után nem engedtem volna, hogy elvigye, találkozzon vele amikorvott vagyok, fektesse le itthon utána mehet iszogatni.

A gyereknek egy trauma ezt végig nézni, élni a másik mivan ha valami perverz ge....ci elhívja az uradat hogy nála iszogassanak, és míg apuka ko a gyereked ki van szolgáltatva ki tudja minek.

Vagy csak simán a részeg fetreng az út szélén a gyerek elindul mert megunta és haza akar menni.

Milyen indíttatásból engedted ezt az első ilyen eset után? Gondolom neked is ment a szöveg amíg meg nem untad és eljöttél, hogy soha többet ilyet nem csinál?

ápr. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Lilluci27 válasza:
100%
El kene válnia a bíróságon is rendesen
ápr. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor itt be is fejeződne a megállapodás. Keress egy ügyvédet és adjátok be a gyermekelhelyezési kérelmet. Kizárólagos felügyeleti jogot kérnék és felügyelt láthatást. Ha kell, beidéztetném tanúnak a kocsmárost meg az ismerőst is, lehet még az atyaúristent is , de nem hagynám, hogy veszélyeztesse a gyerekem!
ápr. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy engedhetted el az első után! Soha többet, azonnal irány a bíróság, apa meg az elvonó után vagy max. nálam láthatja!

Arról nem is beszélve, hogy ha ilyen szinten szétcsapja magát, valószínűleg másnap (még délután sem!!!) sem lesz mondjuk vezetésre alkalmas állapotban, vissza se tudná vinni... (én 3 sör, 2 rövid után délben még pozit fújtam az itthoni szondával, pedig attól egyáltalán nem fetrengtem az asztal alatt! Utána meg már nem is néztem, nem is tudom, mikorra mehetett ki.)

Ja, és a kocsmába be sem tehetné a lábát 18 éven aluli, szóval a kocsmárost is nyomnám fel, nemhogy tanúnak idézgessem!

Ez agyrém! Legalább megtaláltad már őket?

ápr. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Megvan a gyerek?
ápr. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!