Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan reagáltatok volna???Hog...

Hogyan reagáltatok volna???Hogyan kezelitek ezeket a helyzeteket? Mit csináltok, ha oda megy hozzátok az utcán vagy bárhol egy random nő/férfi és elkezd hozzányulkálni a gyereketek karjához,hajához vagy bármi?

Figyelt kérdés

Lassan megszületik a kislányom, első baba. Szóval nekem ezzel tapasztalatom még nincs, viszont ma láttam a boltban egy anyukát a kislányával, a gyerek a nagykosárba ült és oda ment egy idős bácsi, hogy milyen szép kislánya van amivel amugy sztem nincs baj, de elkezdte a kislány karját "csipkedni"

És az anyuka csak mosolygott, habár lehet neki is kellemetlen volt ezt nem szürtem le az arcábol.


És lehet, hogy egy befásult liba vagyok de itt vagyok 34 hetesen és úgy elkapott az ideg...

És egyből az jutott eszembe, hogy én mennyire utáltam gyerekként ha random családtagok, vagy ismeretlenek ölelgettek vagy hozzám értek és nem szeretném ha az én gyerekem is keresztül menne ilyeneken főleg, hogy meg se tudja magát még védeni, csak rám meg az apjára számíthat majd ilyen kicsin... És én biztos nem mosolyogtam volna, hanem rá szoltam volna, hogy ne érjen a gyermekemhez...ha aztán felháborodik az nem az én bajom de felnőtt embereket nem kezdünk el fogdosni a boltba/utcán csak mert szép, nem , hogy még gyereket...


Szoljatok rám ha ezt rosszul gondolom és túlreagálom, de már most féltem a kislányom bizonyos fajta emberektől akiknek az agyukkal baj van és nem türném el ha bárki ismeretlen hozzá érne a lányomhoz mert pl neki cuki.


A másik meg hogy oké nem az arcához nyúlt, hanem a karjához és volt rajta egy pulcsi de ki tudja mit fogdosott előtte bocsi, vagy mennyire retkes a keze.



ápr. 27. 17:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Pesti városban élek, de olyan mint egy falu. Itt a nénik /bácsik csipkedni meg simogatni akarják a gyerekemet rendszeresen, szimplán arrébb megyek és kész de baromi bosszantó.

Mondjuk én azt sem szeretem, ha a gyerek a kezemben van, jön át rokon és odaall 1 centire tőlem és úgy magyaráz, gugyog a gyereknek, közben meg a kezét fogdossa, amit utána a gyerek a szájába vesz. És nem tűnik fel neki, hogy egyre arrébb megyek, jön utanam, de közben megserteni sem akarom.

ápr. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
En szoltam idegennek hogy ne fogdossak. Szomszednak, vagy annak, aki a hazban lakik es tobbszor szoktunk dumalni, vagy tavoli ismerosnek viszont siman a kezebe adtam, szoval amugy nem csinalok belole nagy ugyet. Most meg mar elhuzodik maga, ha nem tetszik neki az illeto.
ápr. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Idegesito, de nem csinalok ebbol nagy ugyet. Vagy siman szo nelkul csak arrebb tolom a babakocsit, mert annyi energiam sincs napi 2 ora alvas utan, hogy szoljak. Vagy ha epp van hozza kedvem,megkerem, hogy ne tapizza a gyereket, ennyi.

De elmondanam, hogy osszesen eddig az 1 ev alatt 3 ilyen alkalom volt, ugyhogy nem dolok a kardomba tole.


Nalunk is volt amugy gyerekkoromban kotelezo oleles, puszi a rokonok fele, en is utaltam, na nalunk ilyen nem lesz. Ha akarja, ad, ha nem, nem. Most is, ha akarja, akkor felveszi valaki mas, ha nem, akkor nem.

ápr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Én szépen nem engedem és mosolyogva közlöm hogy félénk a gyerek. Nem kell ebből nagy ügyet csinálni.
ápr. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Ismerősök ha megsimitjak a fejét pl, az rendben van

De ha egy idegen hozzá akarna nyúlni, harapnék az biztos

Lehet hülyeség, de egy ember akit soha életemben nem láttam, ne fogdossa már a gyerekemet.

ápr. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk vadidegen nem csinált ilyet, de biztos szólnék, hogy ne fogdossa. Egy nagyon távoli rokon viszont behajolt a babakocsiba, hogy megpuszilja az arcát, őt reflexből kihúztam a kapucnijánál fogva és mondtam, hogy ne. Nagyon megsértődött, de basszus...
ápr. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem engedném, hogy idegenek fogdossàk a gyerekem...
ápr. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Pont most akartam volna feltenni egy ilyen kérdést, mert nálunk meg az van, hogy a kb. 3,5 évest folyton megsimogatják, meg megbarackozzák vadidegen, érdekes módon mindig csak férfiak. Teljesen ki voltam akadva, volt hogy utána is kiabáltam, hogy mégis mit képzel magáról, de vissza se nézett és ment tovább. Nem tudom mit tehetnék, nyilván nem üthetem meg, nem hinném, hogy a gyereknek az lenne a legelőnyösebb, ha az anyja börtönben ülne. Annyit figyeltem meg, hogy ezek általában jól szituáltabb öltözködésű, magas, nagy darab, öregesebb férfiak. Így ha ilyet látok, akkor már ugrunk is arrébb. Múltkor is jött be a játszóra egy ilyen a macájával, én már kicsit lassan kapcsoltam, de aztán beugrott, hogy na ez is ilyen, erre hátranézek és már be is állt a gyerek útjába, aki mögöttem jött pár méterre lemaradva és várta, hogy eljöjjön mellette. Gyorsan odaugrottam közéjük háttal ellökve a pasit. Rosszul vagyok komolyan az egész lelki nyomorék társadalomtól. Annyit tudok csak tenni, hogy elkerüljük az embereket minél messzebbre, főleg, akit gyanúsnak érzünk.

Ezt a csipkedést meg nálunk az idős rokonok csinálták egyfolytában, meg folyton a kezét fogdosni igen, és még ők voltak megsértve, ha rájuk szóltunk, hogy ne nyúljanak a gyerek kezéhez, miután most fogdosták össze pl. a lépcsőház kilincsét, előtte töröljék le a kezüket.

ápr. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
a megfelelő mondat a "veszed le róla a redvás kezed!", mi a fszom baja van egyeseknek, értem én hogy ráncos meg kihullott a haja, de ettől még lehetne normális ember módjára viselkedni, nem kell lemenni visszamaradott óvodásba. ha továbbra is felé nyúl, odébb megyek, ha még egyszer, behúzok neki majd jól megrugdosom.
ápr. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%

9

de akkor meg rendőrt hív rád

ápr. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!