Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha elváltál közös gyerekkel,ez...

Ha elváltál közös gyerekkel,ez hogy volt?

Figyelt kérdés
hány évesek voltak a gyerek(ek), mikor elváltatok? barátságban váltatok vagy durván? azóta,hogy alakult a kapcsolatotok,hányszor van a másiknál a gyerek,és van bármi konfliktus amiben nem egyeztek? mennyi idő múlva lett új párotok? jól fogadták a gyerekek? lett mostohatestvér? jól kijöttek ?
ápr. 6. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:
93%

4 éves volt a kislányom. Durván váltunk el. Sehogy nem alakult a kapcsolatunk, hiszen azért váltam el tőle mert nem akarom látni sem. Amikorra a bíróság elrendelte a láthatást, elkészítettem a gyereket, és kiküldtem hozzá a kapuba. 2-szer vitte el 1-1 óra hosszára, aztán nem jött a láthatásokra, ami nekem hatalmas megkönnyebbülés. Amikor a gyerektartàs nem érkezett, jeleztemnsz illetékeseknek, ők elintézték.

1 év múlva lett új párom, mostohatestvér nem volt, azóta született 2 féltestvér, imádják egymást.

ápr. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
3 éves volt a gyerek. Közös megegyezéssel. Eleinte persze feszült volt a viszony, de a gyerek érdekében a kulturált kapcsolattartás megmaradt (értsd. eleinte az átadás idejére az a pár perc) meg ha volt vele valami intéznivaló. A láthatások kiszámíthatóak voltak és az apja minden egyes alkalommal pontosan élt vele. Kb. 10 év alatt enyhült a viszony annyira, hogy először közösen ünnepeltük a gyerek születésnapját, aztán szépen lassan az összes nagy családi ünnepet is. Konfliktusok persze, időnként vannak, hiszen azért nem tudtunk együtt élni, mert olyanok vagyunk, mint tűz és víz. Új párkapcsolatok nem alakultak ki (az az egy házasság mindkettőnknek elég volt).
ápr. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

3 és 12 évesek voltak, elég rossz viszonyban váltunk el, mert a volt férjem összeszedett egy másik nőt, emiatt váltunk el. Később azért rendeződött a viszonyunk, mondhatni baráti a kapcsolat (na jó, ezt azért erősen idézőjelbe tenném, de a lényeg, hogy nem vagyunk rosszban).

A gyerekek már pár éve fele fele időben vannak az apjukkal és velem (most 8 és 16 évesek) illetve a nagy már önjáróan jön megy, mikor hol.

Egy évvel később lett új párom, már a férjem. A gyerekeim kedvelik, de nem olyan sokat találkoznak (kicsit bonyolult ez náluk, a férjem külföldi, itt van, amikor a munkája engedi, én meg kint vagyok, amikor a gyerekek nem velem vannak, szóval két otthonunk van). Közös gyerek nem született és nem is szeretnénk, pont jó így. Mostoha testvér sincs.

ápr. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!