Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek az első gyerekük...

Akiknek az első gyerekük “tökéletes” bemertek vállalni még egyet?

Figyelt kérdés

Nehezebb időszak nálunk is volt, úgy az első 3 hónap. Iszonyat hasfájós, extrém sokat sírós, csak kézben ringatva alvós baba volt ekkor.

Miután a hasfájás elmúlt minden könnyű lett, ezalatt azt értem hogy végig alussza az éjszakákat, akkor is ha fogzik, akkor is ha beteg. Napközben van egy kialakult rutinunk, így nappal is alszik 2 órat kb ezalatt tudok főzni, edzeni, kicsit feltöltődni vagy épp takarítani.

Igényli a társaságot, egyedül csak keveset játszik el, de van hogy elszöszmötöl magának 20 percet mondjuk. Ismerőseimmel beszélve rájövök hogy szerencsések vagyunk a kisfiúnkkal ( 1 éves lesz ). Régebben kettő gyerekkel képzeltem el az életemet, de most úgy érzem hogy még egyszer ilyen szerencsénk tuti nem lesz. Kényelmesnek érzem így az életem, egyáltalán nem hiányzik a nagyon kisbabás korszak. Viszont a kisfiamat sajnálom, hogy testvér nélkül fog felnőni. Már csak azért is mert imádja a gyerekeket, sokat hordom is társaságba.

Aki hasonló helyzetbe volt végül egyke maradt a gyermeke? Ha esetleg van köztetek akinek nem volt testvére hogyan éltétek meg?

Szerintem nem való mindenkinek testvér, most úgy érzem az én gyerekem pont az a fajta akinek jobb lenne testvérrel az élete. Nyilván csak azért nem lesz második gyerekünk, hogy neki testvére legyen.


ápr. 7. 08:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
45%
Mi pontosan azert vallaltunk megegyet , hogy legyen testvere a lanyomnak. (Meg azert is mert alapbol 2ot szerettunk volna😊) A sajat eletunkbol meritve eleg rossz volt testver nelkul felnoni.
ápr. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%

Nekünk pont egy ilyen "tökeletes" gyerekünk van, mi csak kampány gyereknek hívjuk :D


Tényleg soha nem volt vele semmi nagyobb gond, hasfájás is csak egyszer-kétszer, nyilván az újszülöttkor az kihívásokkal teli volt az újdonság miatt, de amúgy tényleg egy panasz nem lehet a gyerekre.


Most múlt 1 éves, cserfes, huncut, hozza amit kell. Az éjszakáink is viszonylag nyugisak, 1-2-3 alkalmas ébredések vannak, de nekem az nem gond. Ma pl reggel 8-ig aludt :O


Önállóan is elvan, a játszótéren is feltalálja magát. Szóval tényleg ő a kampány gyerek.

Úgy 1 vagy 1,5 év múlva térjünk vissza rá, hogy milyen lett a kistesó :D Most még nagyon koraterhesség fázisban vagyok.

ápr. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érzed ennyi a max, ennél "rosszabbat" nem bírnál, nem tenne boldoggá, ne vállalj!

Kevés olyan ismerősöm van, akinek mindkettő álom. És igen, azok kezelik rosszabbul, akiknek a kisebb a nagyobb kihívás. Megy az örökös hasonlítgatás, ami semmiképpen sem egészséges.

ápr. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmnek volt az első fia tipikus beetetős gyerek. Náluk fel se merült, hogy ne legyen emiatt több, pedig tisztában voltak vele, hogy kicsi az esélye, hogy még 1x ilyen szerencséjük lesz. Nagy korkülönbséggel(nem direkt lett nagy) született a 2.fiú.Őt leginkább Denis, a komiszként lehetett jellemezni. Akkor azt hitte, ennél már rosszabb nem lehet. Még nagyobb korkülönbséggel született a lány. Hát, kiderült, hogy lehet.

Az első 2 évét végigordította, aztán váltott a dackorszakra.😂

Nem bánta meg, imádja őket, de többet nem akar, pedig előtte szeretett volna még egyet. Ennek a fő oka, hogy fél, hogy ő is ilyen nem egyszerű természet lenne.

ápr. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is beetető gyerekem volt elsőre. Fel sem merült bennünk, hogy ne vállaljunk még. A második meg egy kis fafejű, végletekig önálló boszorkány, ami marha jól jött, amikor 21 hónapos korában megszületett a legkisebb. Aki annyira problémás volt, hogy 6 éves koráig el sem tudtam volna mellette képzelni, hogy legyen egy még kisebb.

Azt szoktam nekik mondani, hogy tökéletes sorrendben érkeztek. :)

ápr. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

Első nálunk tökéletes. Kicsinek is mindog az volt.

Mi vállaltunk másodikat, mert nem akartam azt, hogy miattam, a kényelmem miatt ne legyen tesója.

2.ra egy iszonyú problémás gyereket kaptunk. Még most is szenvedek mellette, 2.5éves. De megérte. Imádják egymást.

Én meg majd pihenek késöbb

ápr. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
54%
A tiednel is kevésbé problémás gyerekem van, igaz, ő még csak fel éves lesz. Én nem attól félek a leginkább, hogy a második nem lenne ugyanilyen "tökéletes", hanem hogy hogyan látnám el mindkettejüket egy újabb császár után...nekem borzalmas élmény volt maga a műtét is, de utána a felépülés se volt piskóta azzal a sebbel. Ha belegondolok, hogy a "nagy" kisgyermek birkózna, rugdosna a hasamat, mert nem értené meg, hogy nem szabad... :D na meg nekem egy szinte folyton csak alvó újszülöttet is nehéz volt így ellátni, nehezen viselem a fajdalmat. Ugyanakkor vagynek még egy gyerekre. Szóval nekem inkább ezért meggondolando, én még csak 25 vagyok, de a férjem 48, mindig azt mondja, ha akarunk másodikat, az ő kora miatt túl sokat nem várhatunk vele. :/ amiben valahol igaza is van nyilván.
ápr. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

En pont emiatt szeretnek meg egy gyermeket, mert ugy erzem, hogy egy nyugis gyerek melle siman be tudnek vallalni egy “arcon porgos” tipust is, ha ugy alakulna.

De ugye a testverek is hatnak egymasra, szoval nem ketlem, hogy a nyugis gyerekembol is egy “vadallat” lenne, ha a testvere olyan :D


Bar az elso 4 honap az nagyon kemeny volt, na azt nem sirom vissza es nehezen tudom elkepzelni, hogyan tudnam megoldani a kisebbel is pl az igeny szerinti szoptatast, amikor tenyleg 0-24 a mellemen log. Bar lehet hogy sehogy es ezt mar elengednem, nem tudom.

ápr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%

Nekünk az első még "tökéletesebb" volt, mint amit leírsz a tiédről: semmi hasfájás, az első 3 hónap maga a szivárványos felhőkön úszó békesség és nyugalom és babaillat. Könnyű terhesség, könnyű szülés, gyors felépülés, könnyű babakor. 2 éves koráig nem aludta át az éjszakát, de ez az egyedüli nehézség, ami eddig jelentkezett. Most lesz 4 éves, nyilván a korral járó problémák megvannak, de könnyen kezelhető, okos, imádnivaló kislány továbbra is.

A kicsi másfél éves, és ő is tökéletes :) Más, mint a nővére, de ő is könnyű baba (volt?), se hasfájás, se semmi nehézség nem mutatozott egyelőre. Neki is már bontakozik az akarata, de egy végtelenül kedves, nyitott, gyengéd teremtés, egy komplett szeretetgombóc, bőven megérte kockáztatni :) Szóval ilyen is van.

ápr. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Azért emeltem ki ezt az alvás dolgot mert nagyon nehezen viseltem ha éjjel kétszer is felkelt akár az elején.

Este 8-tól reggel 7-ig szokott aludni, nekem ez áldás 🙏🏻

De emellett nekem ami még nagy pozítivum hogy bárhová ellehet vele menni, kirándulás, külföldi nyaralás, rokonság. Nyitott, nem fél az emberektől, igazi kis életvidám fiúcska.

Apuka is kiveszi a részet, eltudok menni barátnőkkel is időnként.

Miközben olvastam a válaszaitokat egyre inkább úgy érzem hogy így vagyunk mi boldogok, ennél többet nem adnék a szabadságomból csak azért hogy legyen tesó.

ápr. 7. 13:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!